www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Konkurs Twórczości Patriotycznej - informacje dla uczestników

KonkursInicjatywaZbliża się termin rozstrzygnięcia konkursów organizowanych w ramach projektu pt. „Historia Gorlic w sercach dzieci” realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Społeczności Lokalnej „Inicjatywa” przy współudziale Urzędu Miasta Gorlice oraz Muzeum "Dwory Karwacjanów i Gładyszów" z okazji  zbliżających się obchodów 100 rocznicy Bitwy pod Gorlicami.
Osoby, które zgłosiły się do udziału w konkursie piosenki patriotycznej O Tobie Ojczyzno śpiewam dziś” zapraszamy na przesłuchania w dn. 24.04.2015 o godz.11.00 do Sali Teatralnej przy ul. Ariańskiej 4
Prace na konkurs plastyczny Karty z historii mojej Małej Ojczyzny”, można składać do dn. 23.04.2015 w świetlicy „PRZYSTAŃ” przy ul. Ariańskiej 4.
Więcej informacji na temat konkursu znajduje się tutaj
 

Dzień Misyjny w Świetlicy „PRZYSTAŃ”

DSC 0398

Od wielu miesięcy w naszej „Przystani”odbywają się spotkania Młodych Misjonarzy, które prowadzi Pani Teresa Stępień. Celem spotkań jest rozkrzewianie wrażliwości misyjnej, kształtowanie postawy otwartości na potrzeby Kościoła Misyjnego oraz zaktywizowanie misyjne. Założenia te próbujemy realizować na spotkaniach formacyjnych, zadając sobie pytanie w jaki sposób mogę pomóc tym, którzy żyją w bardzo trudnych warunkach oraz w jaki sposób mogę się przyczynić do polepszenia ich życia.

Więcej…
 

 Niedziela Miłosierdzia Bożego

NiedzBozMilosierdziaInspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, przekazane przez Siostrę Faustynę Kowalską, które cytował ks. Paweł Gnat w niedzielnej homilii. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

Więcej…
 

katechezyKatechezy dla Dorosłych

Dnia 17 kwietnia – piątek - po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali Teatralnej w ramach cyklu Katechez dla dorosłych, ks. Paweł – wikariusz – wygłosi prelekcję pt. „Dekalog nadal atrakcyjny”.

 

pesach...wielkanocne życzenia...

…z okazji zwycięstwa Miłości nad śmiercią,…z…martwych…powstania naszego Pana pragniemy złożyć wszystkim Parafianom i drogim Gościom najserdeczniejsze życzenia Paschalnej radości. Życzymy: miłości, która pozwoli mieć serca zawsze otwarte, nadziei, która pokona lęki codzienności, wiary, która uzdolni do męstwa…aby świadczyć o tym, że Pan zmartwychwstał!

Do życzeń dołączamy nieustanną pamięć w modlitwach i przy Ofierze Mszy Świętej.

                                                                                        - życzą:

Kapłani Parafii Świętej Jadwigi w Gorlicach

 

 Zmarła śp. Jadwiga Urban

zniczDnia 3. kwietnia b.r. do wieczności odeszła ś.p. Jadwiga Urban - mama księdza Proboszcza parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliniku. Otoczmy modlitwą ks. Marka Urbana, a także Jego rodzinę. Z kolei dla zmarłej Jadwigi, prośmy o szczęście wieczne. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 7. kwietnia, o godz. 13:00 w parafii w Brzostku.

 

 Wielki Czwartek

381365 mszaJW27_7Wielki Czwartek – to wspomnienie ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu kierujemy nasze myśli i życzenia w stronę wszystkich kapłanów, a przede wszystkim księży pracujących w naszej parafii. 

Czcigodni Kapłani!

W tym szczególnym dniu dziękujemy Panu Bogu za powołanie Was do służby kapłańskiej. Dziękujemy Wam, że zawsze jesteście z nami, za Wasz trud i poświęcenie w trosce o nasze zbawienie. Życzymy zdrowia, radości oraz pomyślności w realizacji wszystkich szlachetnych planów i słusznych zamierzeń Na każdy dzień Waszej kapłańskiej drogi życzymy obfitych łask Bożych, darów Ducha Świętego i wytrwałości w naśladowaniu Zbawiciela.

 

 XII Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy Caritas

NMilosierdzia

        18 kwietnia 2015 r. organizowany jest wyjazd do Krakowa – Łagiewnik, w ramach XII Pielgrzymki Pracowników i Wolontariuszy Caritas. Autokar wyruszy z parkingu przy ul. Ariańskiej 4, o godz. 7.00. Osoby, które chcą wziąć udział w pielgrzymce, prosimy o zgłoszenie.

Więcej…
 

Akcja przedświątecznej pomocy biednym

pomocbiednymZakończyła się doroczna akcja przedświątecznej zbiórki darów dla potrzebujących. Z darów zebranych w sklepach spożywczych naszej parafii oraz ofiarowanych przez właścicieli firm, przygotowano i rozdano paczki dla 150 rodzin.
Więcej…
 

Co to jest Triduum Paschalne?

pesach…trwamy w Wielkim Tygodniu…a więc ponownie będziemy przeżywać szczyt roku liturgicznego - Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje ono liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła - Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Sobotę - w Wielką Noc. Triduum kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

Więcej…
 

Niedziela Palmowa

konkurs palmNiedziela Palmowa rozpoczyna okres przygotowania do przeżywania Męki Pańskiej - charakterystycznym symbolem tego dnia są wielobarwne palmy wielkanocne będące symbolem odradzającego się życia. Procesja z palmami upamiętnia triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczysta Eucharystia, rozpoczynająca się procesją odbyła się w naszej świątyni o godz. 10.30, a po niej zostały ogłoszone wyniki tegorocznego konkursu na najpiękniejszą palmę.

Więcej…
 

Warsztaty fotograficzne dla młodzieży

fwarsztatyfotoŚwietlica "PRZYSTAŃ" serdecznie zaprasza uczniów gimnazjum i szkoły średniej do udziału w warsztatach fotograficznych. Zajęcia odbywać się będą w świetlicy, w dniach: 10 kwietnia (piątek), 17 kwietnia( piątek) i 24 kwietnia (piątek) 2015 r. od godziny 16.00 do 17.30. Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można dokonać osobiście – w świetlicy „PRZYSTAŃ” przy ul. Ariańskiej 4 , telefonicznie - 502399111, lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Więcej…
 

Zbiórka makulatury

makulaturaPo raz kolejny przed naszym kościołem pojawił się duży, zielony kontener, do którego można wrzucić makulaturę. Zachęcamy do skorzystania z okazji pozbycia się zbędnych papierowych odpadów i wsparcia w ten sposób działań, które podejmuje nasz Parafialny Zespół Caritas. Za każdą ilość dostarczonej makulatury, serdecznie dziękujemy smile

 

 Pasje Jana Pawła II” - wystawa prac plastycznych

DSC 0013W niedzielę, 22 marca, w naszym kościele przygotowano wystawę prac uczniów szkoły podstawowej M.Z.S. nr 1, którzy podczas trwania rekolekcji zgłosili się do udziału w konkursie plastycznym „Pasje Jana Pawła II”. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo prac było dość dużo, a ich twórcy wykazali się niezwykłą pomysłowością i ogromnym zaangażowaniem.

Więcej…
 

Koncert Chóru Cantores Carvatiani

CantCarvatW niedzielę, 29 marca podczas Mszy św. o godz. 12.00, wystąpi  chór Cantores Carvatiani z Gorlic, który od paru lat towarzyszy nam uświetniając uroczystości parafialne oraz koncertując podczas okresu kolędowego i wielkopostnego. Podczas mszy i po niej wykonają utwory wielkopostne i nie tylko. 

Więcej…
 

doonbyRekolekcje filmowe

Na ekrany kin wchodzi film z przesłaniem pro-life: „Doonby. Każdy jest Kimś”. Historia głównego bohatera przeplata się z opowieścią sprzed 40 lat o jego matce, która zachodzi w niechcianą ciążę i decyduje się na aborcję. Jeśli chcesz zobaczyć film to zapraszamy do kina „Wiarus” w Gorlicach. Seans odbędzie się w  ramach Rekolekcji Filmowych w najbliższy czwartek 26 marca 2015 r. o godz. 19.00. Wstęp to dobrowolna ofiara.

Więcej…
 

carlogo PRZEDŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
...wspieramy potrzebujących...

W ramach akcji CARITAS, w naszej wspólnocie parafialnej, trwa przygotowanie świątecznej pomocy dla biednych i potrzebujących. Gorąco prosimy o zgłaszanie osób potrzebujących pomocy z naszego sąsiedztwa w zakrystii lub w kancelarii. Jak co roku w dużych sklepach w naszej dzielnicy w dniach 21-30 marca trwa zbiórka darów przez wolontariuszy, w pozostałych zostały wystawione kosze na żywność.

Więcej…
 

 ŚDM – Przyjmij Pielgrzymów

logosdmPodczas tegorocznej wizytacji duszpasterskiej, księża poruszali temat przygotowań do Światowych Dni Młodzieży i poprzedzających je Dni w Diecezjach. W naszej diecezji gościć będziemy ok. 10 tys. osób z całego świata i część z nich przyjedzie do Gorlic. Osoby, które wyraziły chęć przyjęcia pielgrzymów pod swój dach, otrzymały stosowne formularze zgłoszeniowe, które należy wypełnić i oddać do dn. 30 marca b.r. Osoby, które nie posiadają formularza, a są gotowe udzielić młodym ludziom gościny w swoich domach, mogą zgłosić się osobiście do kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia lub wypełnić zgłoszenie wg zamieszczonego poniżej wzoru i przesłać je pocztą mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Więcej informacji dla rodzin przyjmujących pielgrzymów znajduje się tutaj.

Więcej…
 

 Rumunia - Bułgaria - Turcja

BugPodczas wakacji, od 30 czerwca do 7 lipca, organizowana jest wycieczka do Rumunii, Bułgarii oraz Turcji. Zapisy przyjmuje ks. Piotr Sala.

Więcej…
 

 Konkurs plastyczny "Pasje Jana Pawła II"

jan pawel_IIZ okazji Roku św. Jana Pawła II, Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK z Nowego Sącza, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia  z Warszawy oraz Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania OPOKA ze Starego Sącza, zapraszają wszystkie dzieci ze szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Pasje Jana Pawła II” więcej

 

 Rekolekcje Wielkopostne MZS nr 1

wielki-post2

W dn. 16 – 18 marca, odbywać się będą rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Miejskiego Zespołu Szkół nr 1. Słowo Boże głosił będzie ks. Andrzej Mulka. Poniżej zamieszczony jest ramowy program rekolekcji.

Więcej…
 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 


Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

Młodzież - w każdy 3 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

 

 

 

 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com