www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

kadoKatechezy dla Dorosłych
...zaproszenie...

Dnia 2 marca po Mszy św. o godz. 18.30 do Sali Teatralnej zapraszamy wszystkich na wysłuchanie prelekcji pt. „Matka Boża Niepokalana – patronką Gorlic”, którą wygłosi Ojciec Placyd – franciszkanin. Temat spotkania nawiązuje do dnia 12 listopada 2014 r., kiedy to Stolica Apostolska udzieliła zgody na nadanie Matce Bożej Niepokalanej imienia patronki Gorlic, zaś osoba Ojca Prelegenta wpisuje się w ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego.

 

koncert sdm_2015Diecezjalne spotkanie młodzieży
...przygotowanie do ŚDM...

Niedziela 15 lutego obfitowała w niezwykłe wydarzenie jakim był koncert katolickiego zespołu hip-hopowego. Naszą parafię odwiedził Full Power Spirit. Koncert był główną atrakcją diecezjalnego spotkania młodzieży zaangażowanej w przygotowywanie ŚDM Kraków 2016. galeria

ZAPOZNAJ SIĘ ZE ŚWIADECTWEM UCZESTNICZKI KONCERTU
                                       PRZECZYTAJ WYWIAD z ZESPOŁEM

Więcej…
 

Wycieczka Szlakiem Piastowskim

poz1aW dniach 15 - 17 maja 2015 r. organizowana jest wycieczka Szlakiem Piastowskim. W programie Poznań, Lednica, Gniezno, Biskupin oraz Licheń. Zapisy przyjmuje ks. Piotr Sala.

Więcej…
 

 „ HISTORIA GORLIC W SERCACH DZIECI " 

KonkursInicjatywaStowarzyszenie Wspierania Rozwoju Społeczności Lokalnej "Inicjatywa" i Parafia św. Jadwigi Królowej, przy współudziale Urzędu Miasta Gorlice, serdecznie zapraszają do udziału w projekcie pt. „Historia Gorlic w sercach dzieci”, który powstał w związku ze zbliżającymi się obchodami 100 rocznicy Bitwy pod Gorlicami.

 

Więcej…
 

Przedszkolak  Zapisy do przedszkola 

Przedszkole – Ochronka sióstr Służebniczek przyjmuje zapisy dzieci na następny rok 2015/16. Karty zapisu dostępne w Przedszkolu na ul. Jezierskiego 3. Chętnych rodziców i dzieci serdecznie zapraszamy.

 

MyczkowceZimowisko w Myczkowcach

Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z małopolskich szkół. 14 lutego, sprzed naszej świątyni wyruszył autokar z ponad 40-osobową grupą dzieci z dekanatu gorlickiego, które wezmą udział w turnusie wypoczynkowym w Ośrodku Caritas w Myczkowcach. Życzymy wielu miłych i radosnych chwil!

 

veniFormacja kandydatów do bierzmowania

Dnia 12 lutego podczas Mszy św. o godz. 18.00 w ramach formacji kandydatów do bierzmowania, młodzież z trzecich klas gimnazjów spotkała się z delegatem Księdza Biskupa – księdzem Markiem Cesarzem. Podczas Mszy św. ksiądz delegat skierował do młodzieży i ich rodziców słowo, podczas którego zaakcentował wartość krzyża. Po homilii młodzież otrzymała krzyże, które młodym wręczyli sami Rodzice. galeria

 

 Rekolekcje Filmowe:  „Odważni”

odwazni

Zapraszamy na seans w Walentynki 
14 lutego 2015 
sobota  godz. 19.00
kościół św. Jadwigi Królowej
w Gorlicach
Wstęp wolny!
Więcej…
 

dzien-chorego-2015XXIII Światowy Dzień Chorego

Dnia 11 lutego po raz 23 obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w naszym kościele o godz. 9.00 odbyła się Msza Święta z udziałem chorych, cierpiących i starszych. W homilii ks. Andrzej Kluz – kapelan szpitala – odwołując się do Orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego podkreślił godność człowieka chorego oraz wartość cierpienia. Podczas liturgii wierni przyjęli sakrament namaszczenia chorych oraz otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. galeria

Więcej…
 

Mini Konkurs Recytatorski

konkursrec10 lutego 2015 roku o godz. 16.00, w świetlicy PRZYSTAŃ odbył się Mini Konkurs Recytatorski. Wzięli w nim udział podopieczni świetlicy oraz uczniowie MZS nr 1. Dzieci zaprezentowały wybrane przez siebie wiersze o różnorodnej tematyce. Jury po uważnym wysłuchaniu wszystkich uczestników, wyłoniło zwycięzców i przyznało nagrody.

Więcej…
 

 Adoracja i spotkanie pielgrzymów

sptkaniepielgrzymi7 lutego, w pierwszą sobotę miesiąca, adorację Najświętszego Sakramentu, prowadziła grupa pielgrzymkowa. Po wieczornej Mszy św., w sali świetlicy „PRZYSTAŃ”, odbyło się spotkanie dla osób pielgrzymujących pieszo na Jasną Górę. Uczestniczył w nim również ks. Marek Jaworski, przewodnik grupy bł. Karoliny. Oprócz wspomnień z pielgrzymiego szlaku, był czas na snucie planów na przyszłość i przemyślenia dotyczące przygotowań do tegorocznej pielgrzymki.

Więcej…
 

 Pożegnanie z kolędą

cantoresChoć okres Bożego Narodzenia w liturgii zakończył się 11 stycznia, to dźwięki bożonarodzeniowych pieśni rozbrzmiewały w kościele do Święta Ofiarowania Pańskiego. W ubiegłą niedzielę,1 lutego, na pożegnanie czasu kolędowania, mieliśmy ogromną przyjemność wysłuchania kolęd i pastorałek w wykonaniu chórów Cantores Carvatiani i Akatyst. Wszystkim grupom śpiewającym w naszej świątyni z całego serca dziękujemy za stworzenie wyjątkowego klimatu i piękną oprawę niedzielnych Mszy św. Dziękujemy również  grupom, które ubogacały swoim śpiewem Eucharystie w poprzednich tygodniach -  grupie seniorów "Młodzi Duchem" oraz parafialnej scholi.

 

imagescax9gx2oKatechezy przedmałżeńskie

 W czwartek, 19 lutego, o godz.19.00 rozpocznie się Kurs Przedmałżeński w naszej parafii.  Spotkania odbywać się będą w czwartki wieczorem, w Sali Teatralnej, od godz. 19.00  przez pięć kolejnych tygodni. Zapisy będą przyjmowane na pierwszym spotkaniu. Koszt – 50 zł

 

konsekrowaniŻyczenia z okazji Dnia Życia Konsekrowanego

Z okazji Dnia Życia Konsekrowanego przypadającego dnia 2 lutego, Drogim Siostrom Służebniczkom oraz Pani Danucie, składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i Jego darów oraz podążania przez całe życie z ufnością, nadzieją i radością za Panem. Życzymy również licznych i pięknych owoców Waszej posługi. Niech przez Was ludzie, z którymi się spotykacie, doświadczają bliskości miłosiernego Boga!

 

List pasterski Episkopatu Polskilist pasterski

na Dzień Życia Konsekrowanego

 2 lutego 2015 r.

Osoby konsekrowane w communio Kościoła

Drodzy Bracia i Siostry!

Dzień Życia Konsekrowanego, który obchodzimy w każde święto Ofiarowania Pańskiego, ma w tym roku charakter szczególny. Wpisuje się on bowiem w ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego, obchodzony pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”. Rok ten rozpoczął się w pierwszą niedzielę Adwentu 2014 roku, a zakończy się 2 lutego 2016 roku.

Więcej…
 

pkwp...sanquis martyrum semen christianorum...
      krew męczenników posiewem chrześcijaństwa

W niedzielę dnia 1 lutego gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Jarosława Czaplińskiego – studenta KUL - zaangażowanego w działalność Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ks. Jarosław podczas homilii poruszył aktualny temat współczesnych prześladowań i dyskryminacji chrześcijan. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www fundacji.

 

logosdmPrzygotowania do Światowych Dni Młodzieży

Dowodem na to było spotkanie, które odbyło się w sobotę 24 stycznia w Gorlicach. Wolontariuszy z rejonu jasielsko-gorlickiego gościła nasza parafia. galeria

Więcej…
 

 Projekt budynku

projektbud.jpgJuż dziś w gablocie ogłoszeń można zobaczyć projekt budynku, który planujemy wybudować przy wjeździe z ul. Ariańskiej od strony ZSE. W budynku tym zaplanowano toalety dostosowane również dla osób niepełnosprawnych oraz parafialny sklepik wraz z czytelnią. Projekt został przedstawiony podczas ostatniego spotkania Rady Parafialnej i jednogłośnie zaakceptowany.

 

 

sylwe2015…noworoczne wspomnienia…

Przywitanie Nowego Roku

Grupa Diakonii Wyzwolenia Człowieka pod opieką ks. Tomasza po raz kolejny zorganizowała zabawę noworoczną w sali teatralnej w parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Gorlicach. W sylwestrze uczestniczyło ponad 100 osób z różnych wspólnot i miejscowości diecezji. Oprócz oazowiczów byli przedstawiciele m.in. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. galeria

Więcej…
 

 Program pomocy żywnościowej

FEAD201430 stycznia o godz. 10.00 w Sali Teatralnej rozpoczęło się wydawanie produktów żywnościowych pozyskanych z Banku Żywności, dla osób, które otrzymały skierowania z Miejskiego i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zadanie było niemałe, gdyż do rozprowadzenia było 17 ton żywności, czyli 2400 paczek! W przeprowadzeniu akcji oprócz członków Stowarzyszenia "Inicjatywa"  i Parafialnego Zespołu Caritas, wzięła udział młodzież z gimnazjum i szkoły średniej. Całością kierował ks. Proboszcz Jerzy Gondek. Dzięki dobrej woli , solidnej pracy i zaangażowaniu wszystkich wolontariuszy, całą akcja przebiegała szybko i sprawnie, a twarzach obdarowywanych pojawiała się radość. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim biorącym udział w tej akcji. 

 

Z wesołą nowiną...

kasztelW niedzielę, 25 stycznia br. o godz. 17.00, nasza parafialna schola wystąpiła z koncertem kolęd i pastorałek „Z wesołą nowiną” w Ośrodku Konferencyjno – Wystawienniczym „Kasztel w Szymbarku”. galeria Tego samego dnia schola swoim śpiewem ubogaciła Mszę św. o godz. 11.00 w grybowskiej bazylice. 

 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 


Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

Młodzież - w każdy 3 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

 

 

 

 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com