www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

 Program Pomocy Żywnościowej FEAD 2014

caritas2014Zespół Caritas Gorlice będzie rozprowadzał paczki w ramach Programu Pomocy Żywnościowej. Z tej formy pomocy mogą skorzystać wszystkie osoby, których dochody nie przekraczają 813 zł -osoby samotne, lub 684 zł na osobę w rodzinie. Aby otrzymać paczkę żywnościową trzeba uzyskać z Ośrodka Pomocy Społecznej odpowiednie skierowanie. Następnie osoby ubiegające się o pomoc powinny zwrócić się ze skierowaniem do Parafii pw. św. Jadwigi Królowej przy ul. Ariańskiej 4. Pierwszy termin wydawania żywności: wtorek 30 grudnia br.  w godz. 9.00-10.00. Kolejne terminy będą podane w najbliższym czasie.

   

Parafialna spowiedź adwentowa

konfesjonalW piątek, 19 grudnia, w naszym kościele odbyła się parafialna spowiedź adwentowa. Składamy serdeczne podziękowania księżom z całego dekanatu, którzy przez cały dzień posługiwali w konfesjonałach oraz tym, którzy tak licznie skorzystali w tym terminie z sakramentu pojednania, zmniejszając w ten sposób kolejki w ostatnich dniach przed świętami i dając możliwość przystąpienia do spowiedzi tym, którzy pracują poza Gorlicami i wrócą do swoich rodzin tuż przed Wigilią.

 

 Wigilia w PRZYSTANI

WigiliaPDnia 17.12.2014r w świetlicy „Przystań” tradycyjnie, jak co roku odbyła się uroczysta wigilia dla dzieci, wolontariuszy, opiekunów oraz grupy „Młodzi Duchem”. Całość poprowadził ks. Jerzy Gondek. Wszyscy zgromadzeni przy świątecznym stole wspólnie śpiewali kolędy, a także łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia dobrych i radosnych Świąt oraz pomyślności w Nowym Roku.

Więcej…
 

2013-12-07 1386411511PRZEDŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

                   ...wspieramy potrzebujących...

W ramach akcji CARITAS, w naszej wspólnocie parafialnej, trwa przygotowanie świątecznej pomocy dla biednych i potrzebujących. Gorąco prosimy o zgłaszanie osób potrzebujących pomocy z naszego sąsiedztwa w zakrystii lub w kancelarii. Jak co roku w dużych sklepach w naszej dzielnicy w dniach od 12 do 22 grudnia trwa zbiórka darów przez wolontariuszy, w pozostałych zostały wystawione kosze na żywność. Ze zgromadzonych produktów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla potrzebujących. W miarę swoich możliwości pomóżmy, by dla nas wszystkich zbliżające się święta były czasem radości.

Więcej…
 

 bojanowskiRoraty z bł. Edmundem Bojanowskim

Podczas wieczornych mszy św. roratnich najmłodsi uczestnicy liturgii nie mogą się nudzić. Głoszone kazania dla dzieci przybliżają życie i działalność bł. Edmunda Bojanowskiego. Tematyka ta jest bliska naszej parafii, ponieważ Błogosławiony Edmund jest założycielem Zgromadzenia Sióstr Służebniczek oraz jest Patronem prowadzonego przez Siostry przedszkola tzw. Ochronki dla dzieci.

Więcej…
 

Zaśpiewajmy kolędę”

plytaW niedzielę, 7 grudnia, po każdej Mszy św. wolontariusze częstowali słodyczami wychodzących z kościoła wiernych, wszystkich – niezależnie od wieku i zachęcali do nabycia płyty z kolędami. Od kilku lat w okresie przedświątecznym w naszej parafii organizujemy różnego rodzaju akcje mające na celu wsparcie finansowe dla dziecięcych grup parafialnych. W tym roku nasza schola nagrała płytę z kolędami pt.: „Zaśpiewajmy kolędę”. Dźwięki kolęd wprowadzą w domu świąteczną atmosferę i umilą kolację wigilijną, a dzieciom z naszej parafii, sprawią ogromną radość. Serdecznie zachęcamy do nabycia.

 

 Wizyta św. Mikołaja

Mikolaj

6 grudnia w liturgii wspominamy św. Mikołaja – biskupa Miry, ulubionego Świętego wszystkich dzieci. W tym roku zagościł on w naszym kościele już 5 grudnia po wieczornej Mszy św. i obdarował ok. 210 osób wspaniałymi prezentami. Obdarowani to przede wszystkim dzieci i młodzież naszej parafii - podopieczni świetlicy „PRZYSTAŃ”, dziewczęta śpiewające w scholi, młodzież działająca w Szkolnym Kole Caritas i Oazie oraz posługujący przy ołtarzu ministranci i lektorzy. galeria

 

 Koscioldzis.jpgPętla indukcyjna

Od niedzieli, 30 listopada w lewej nawie naszego kościoła (od strony zakrystii), funkcjonuje pętla indukcyjna, umożliwia ona osobom niedosłyszącym odbiór nieskazitelnie czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną, w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy. Urządzenie pozwala pokonać barierę odległości, hałasu w tle oraz zachować głośne, wyraźne brzmienie mowy.

 

 ...czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana...

adwentAdwent (z łac. adventus - przyjście, przybycie) to czas radosnego oczekiwania na przyjście PANA !
Adwent, to czas w którym chrześcijanie trwają w postawie oczekiwania i tęsknoty. Adwent składa się z dwóch odrębnych okresów:
1. czasu, w którym kierujemy nasze serca ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Jezusa w chwale na końcu czasów (okres od początku Adwentu do 16 grudnia włącznie);
2. czasu bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię.
ZAPRASZAMY NA RORATY codziennie o godz. 18.00, w niedzielę o 10.30
Więcej…
 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 


Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

Młodzież - w każdy 3 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

 

 

 

 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com