www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

I Charytatywny Zumbathon ® na rzecz Dawidka Bogdana

DawidBogdan26 kwietnia o godz. 16.30, w Hali Sportowej OSiR, rozpocznie się I Charytatywny Maraton Zumby na rzecz Dawidka Bogdana. Chłopiec ma 5 lat, urodził się jako wcześniak i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie i padaczkę. Dawidek jest od urodzenia pod opieką lekarzy, od trzech lat jeździ do Krakowa na terapię metodą Tomatisa.

 

Więcej…
 

pesach             Życzenia Wielkanocne !!!

…z okazji zwycięskiego przejścia Pana ze śmierci do życia...
życzymy:

…wiary, która pozwala kroczyć poprzez wszelkie ciemności…
…nadziei, która pozwala realizować dobre pragnienia…
…oraz miłości, która pozwala zjednoczyć się ze ZMARTWYCHWSTAŁYM aby nieustannie dawać siebie innym…

 -  życzą Duszpasterze

 

 kaplaniWielki Czwartek

Wielki Czwartek to dzień, w którym Jezus Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowił sakrament Eucharystii i sakrament Kapłaństwa.Ustanowił Kapłaństwo w tym celu, aby Apostołów i ich następców powołać do działalności w Jego funkcji kapłańskiej.

Więcej…
 

 Zakończenie akcji zbiórki żywności

 2013-12-07 1386411511Zakończyła się przedświąteczna akcja zbiórki żywności. Przez okres dziesięciu  dni w sklepach wystawione były specjalnie oznakowane kosze, do których można było wkładać produkty spożywcze. W dużych sklepach samoobsługowych, kwestowali wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas, działających przy MZS nr 1 oraz ZSE, a także młodzież i dorośli zaangażowani w działalność grup duszpasterskich w parafii. Zebrane w ten sposób dary zostały odpowiednio podzielone i rozdane najuboższym mieszkańcom naszej dzielnicy.

Więcej…
 

 Konkurs Palm Wielkanocnych 

KonkursPalmJak co roku konkurs palm w parafii św. Jadwigi Królowej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 zgromadziła się najmłodsza cząstka parafii - dzieci. Wielobarwna procesja z palmami rozpoczęła liturgię Niedzieli Palmowej. Bezpośrednio po błogosławieństwie komisja konkursowa wyłoniła 3 najpiękniejsze palmy oraz wyróżniła 8 kolejnych.

Więcej…
 

 Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II

DrogaKz JPIISłowami piosenki Eleni o Papieżu Janie Pawle II zakończyła się ostatnia Droga Krzyżowa (11 kwietnia) dla dzieci i młodzieży:  "Wyszedłeś z Wadowic powitał Cię Rzym. Sam Bóg postanowił, byś zawsze był z Nim. Śladami Chrystusa pociechę nam nieś. Niech ludy porusza natchnionych słów treść".

Więcej…
 

 Chór Cantores Carvatiani - Misterium Wielkopostne

ChorCantores  W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia, o godz. 11.45, czyli tuż przed Mszą św. o godz. 12.00, wystąpi chór Cantores Carvatiani z Gorlic. Mieliśmy już wielokrotnie przyjemność gościć ten zespół w naszym kościele. Chór powstał we wrześniu 2010 r., działa pod egidą Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Dyrygentem jest  p. Anna Cisoń - specjalistka od prowadzenia zespołów wokalno-instrumentalnych. 

Więcej…
 

Inscenizacja Drogi Krzyżowej

InscenizacjaDKW ostatni piątek, 4 kwietnia, odbyła się w naszym kościele inscenizowana Droga Krzyżowa. Jej przebieg rozpoczął się nietypowo, gdyż od  uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy a zakończył się na Jego Wniebowstąpieniu.

Więcej…
 

 Kiermasz Wielkanocny

Kiermasz

 niedzielę, 13 kwietnia, na placu przed kościołem odbędzie się kiermasz wielkanocny. Tego dnia będzie można kupić świąteczne kartki, palmy, ozdoby z gipsu oraz stroiki wielkanocne, które od kilku tygodni przygotowują wolontariusze i podopieczni świetlicy „Przystań” pod kierunkiem opiekunek. Trudno wyobrazić sobie święta wielkanocne bez baranków, pisanek, zajączków i żółtych kurczaczków, dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska po każdej Mszy św.

Więcej…
 

caritas2014PRZEDŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
wspieramy potrzebujących...

W ramach akcji CARITAS, w naszej wspólnocie parafialnej,  trwa przygotowanie świątecznej pomocy dla biednych i potrzebujących. Gorąco prosimy o zgłaszanie osób potrzebujących pomocy z naszego sąsiedztwa w zakrystii lub w kancelarii. Jak co roku w dużych sklepach w naszej dzielnicy w dniach od 4 do 14 kwietnia trwa zbiórka darów przez wolontariuszy, w pozostałych zostały wystawione kosze na żywność. Ze zgromadzonych produktów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla potrzebujących.

Więcej…
 

KlIIaMsze św z udziałem dzieci z klas II

Już 11 maja o godz. 10.30 dzieci z klas drugich po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swoich serc. W przygotowaniu do tego pięknego wydarzenia nie może zabraknąć modlitwy. Przez trzy kolejne niedziele dzieci z klas drugich czynnie włączały się w oprawę liturgii Mszy św.

kl II b - galeria
kl.II a - galeria
kl II c - galeria
 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 


Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

Młodzież - w każdy 3 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

 

 

 

 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com