www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

dm...wyrusz z nami na Światowe Dni Młodzieży...

zapisy  trwają

Do dnia  końca  czerwca   trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży.  Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na czuwanie nocne i Msze z Papieżem (30 - 31 lipca 2016) Opłata tylko za przejazd. Nie ma granic wiekowych - wszyscy mogą jechać.  Nasi parafianie wyjazd GRATIS. Wszelkich informacji udziela ksiądz Paweł   502056006

  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

strona www ŚDM

Organizujemy również wyjazd na spotkanie z Papieżem do Częstochowy dnia 28 lipca 2016. Zapisy u księdza Marcina  662269966.

 

Rozstrzygnięcie konkursu

„MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI”

konkursMisyjnyJak co roku, podczas festynu, wychowawcy, wolontariusze oraz dzieci ze Świetlicy „PRZYSTAŃ” na czele z p. Teresą Stępień, która prowadzi cotygodniowe spotkania „Młodych Misjonarzy”, przygotowali prawdziwą Afrykańską Wioskę. Podziwiać w niej można było afrykańskie domy, zwierzęta, własnoręcznie wykonaną biżuterię oraz wiele innych wyjątkowych i atrakcyjnych eksponatów. Odwiedzający wioskę mogli również wziąć udział w grze – „Podróż po Afryce” oraz skorzystać z „Misyjnej szafy” by zrobić sobie pamiątkową fotkę w ciekawych strojach lub w paszczy groźnego lwa.

Więcej…
 

 Komunikat Stowarzyszenia "CKZ" w Gorlicach

Stowarzyszenie "Centrum Kształcenia Zawodowego" w Gorlicach posiada kilka wolnych miejsc na płatny staż pracy dla osób bezrobotnych do 29 roku życia z orzeczeniem o lekkim stopniu niepełnosprawności w branży gastronomicznej, handlowej i biurowej. Po ukończeniu stażu osoba ta zostanie zatrudniona na okres 3 miesięcy. Więcej informacji tutaj 

 

39 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Czwartego sierpnia wyruszy 39. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę w naszej Parafii oraz  parafii NNMP  od 26 czewca do 1 sierpnia. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii i w godzinach urzędowania kancelarii. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się 1 sierpnia o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym. Szczegółowych informacji udziela ks. Marek Jaworski pod numerem telefonu 660 218 450. Potrzebne informacje znajdziemy również tutaj

 

Zaproszenie na Pielgrzymkę Rzeszowską

Drodzy Diecezjanie! Umiłowani Bracia i Siostry!

Watroba3W tym roku już po raz 39. wierni diecezji rzeszowskiej 4. sierpnia 2016 r. wyruszą na pątniczy szlak prowadzący przed tron Królowej Polski w ramach Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymom będzie towarzyszyć hasło: „Zanurzeni w Miłosierdziu”. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, częściej niż kiedykolwiek, myślimy o Bogu, który jest Miłością. Myślimy także o Maryi, która jako Matka Miłosierdzia, prowadzi nas do Źródła Miłosierdzia – Jezusa Chrystusa. Jak napisał papież Franciszek w bulli Misericordiae Vultus”, ogłaszającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, Matka Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego weszła do sanktuarium miłosierdzia Bożego, ponieważ duchowo uczestniczyła w tajemnicy Jego miłości. Maryja potwierdza, że miłosierdzie Syna Bożego nie zna granic i dociera do wszystkich, nikogo nie wykluczając.

Więcej…
 

19. 06. 2016 XVIII Festyn Parafialny

 W najbliższą niedzielę o godz. 14.00 rozpocznie się nasz Festyn Parafialny. Z tego powodu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy, aby w tym dniu skorzystać z parkingów przy ul. Armii Krajowej, przy dawnej mleczarni oraz obok basenu. Ulica Ariańska będzie wyłączona z ruchu. Serdecznie zapraszamy Was i Wasze rodziny do spędzenia niedzielnego popołudnia w gronie parafialnej wspólnoty. Tradycyjnie zapewniamy wiele atrakcji festynowych – loterię fantową, wesołe miasteczko, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, bogatą ofertę gastronomiczną oraz ciekawy program artystyczny. Na scenie zobaczymy występy zespołów muzycznych i solistów, pokazy tańca; swój program zaprezentuje Kabaret „Świerszczychrząszcz”. Na godz. 14.00 szczególnie zapraszamy dzieci, dla których przygotowano specjalne atrakcje. 

 

 Zapraszamy do udziału w konkursie!

KonkursZdjŚwietlica „PRZYSTAŃ” przy parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach, serdecznie zaprasza dzieci przedszkolne i  uczniów szkoły podstawowej, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym Mój szkolny kolega z misji”. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 19 czerwca 2016 roku o godzinie 16.00 podczas XVIII Festynu Parafialnego. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy!

Więcej…
 

Zapraszamy na Uroczystości Odpustowe

MC130W środę, 8 czerwca, przeżywać będziemy wyjątkową uroczystość – odpust ku czci patronki naszej parafii - św. Jadwigi Królowej. Msze św. rano o godz. 6.30 i 9.00. O godz. 17.30 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Główne uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 18.00. Słowo Boże tego dnia skieruje do nas ks. dziekan Stanisław Ruszel. Bezpośrednio po Mszy św. wyruszy procesja, na którą zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach, dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Zapraszamy również tych, którzy uczestniczyli w porannych Mszach św.

Więcej…
 

 Rekolekcje Filmowe - "Syn Szawła"

synszawaSyn Szawła” to film, którego akcja toczy się w nazistowskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Ukazuje 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować nazistom. Projekcja już w najbliższą środę (25 maja) o godz. 19.15 w Gorlickim Centrum Kultury w ramach Rekolekcji Filmowych.

Więcej…
 

krzyz...integracyjna majówka...

Dnia 19 maja Koło Przyjaciół Radia Maryja z naszej parafii wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich z Bazyliki udali się do Dominikowic na wspólną majówkę. Spotkanie rozpoczęło się Drogą Krzyżową a zakończyło wspólnym śpiewem Litanii Loretańskiej. Ważnym punktem majówki było spotkanie integracyjne przy grillu na polu biwakowym „Łysula”. Zapraszamy do galerii

 

 Rozpoczęła się budowa sklepiku

projektbud.jpgDziś (9 maja) rozpoczęły się prace ziemne, związane z budową kiosku przy wjeździe na plac kościelny od strony Z.S.E. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wjazdu na parking. W budynku, który niebawem powstanie, zaplanowano toalety dostosowane również dla osób niepełnosprawnych oraz parafialny sklepik wraz z czytelnią.

 

Jedź na Oazę ! 

jedznaoazeRuszają zapisy na wakacyjne rekolekcje oazowe. Koszt 15 –dniowego turnusu to 500 zł. Szczegółowych informacji udziela ks.Tomasz. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy tutaj 

Czy już wiesz jak spędzić wakacje? Nie? Odpowiedź znajdziesz tutaj 

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Osoby posiadające skierowania z MOPS i GOPS Gorlice, zapraszamy w poniedziałek, 9 maja 2016r. w godz. 8.00 - 12.00 lub 15.00 - 16.00, po odbiór paczek żywnościowych na maj.

Więcej…
 

 Rekolekcje Filmowe - "Listy do Boga"

listy-do-boga-dvdFilm „Listy do Boga” został oparty na  prawdziwej historii ośmioletniego chłopca, który zmaga się z chorobą i cierpieniem. W Bogu, który jest adresatem jego listów widzi przyjaciela i nauczyciela. Chłopiec dotyka serc ludzi i otwiera ich na wiarę. Projekcja już w środę (11 maja) o godz. 19.15 w Gorlickim Centrum Kultury w ramach Rekolekcji Filmowych. Po seansie będzie możliwość zakupu filmu DVD w cenie 30 zł.  

 

 dmSpotkanie wolontariuszy ŚDM w Jaśle

 

Dnia 30 kwietnia b.r. spotkaliśmy się w Jasielskim kościele, alby powierzyć się opiece  bł. José Sáncheza del Río. Ten młody męczennik jest doskonałym przykładem męstwa i odwagi, która jest tak potrzebna nam młodym ludziom w świadczeniu o wierze w Chrystusa w obecnym świecie. Krótką konferencję na temat tego męczennika wygłosił ks. Tomasz Rusyn zachęcając nas do obejrzenia Cristiady jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy.

Więcej…
 

Wolontariusze mile widziani ...

Przygotowujemy się do rozdania kolejnej partii żywności w ramach programu FEAD. Paczki będziemy przygotowywać w środę, 4 maja, w godz. 9.00 - 17.00. Osoby, które mogą i chcą poświęcić trochę czasu (godzinę lub dwie), by pomóc w segregowaniu żywności, zapraszamy o dowolnie wybranej porze do Sali Teatralnej.smile

 

 Zmarł śp. ks. kan. Marian Łopatka

zniczW poniedziałek, 25 kwietnia, zmarł nagle śp. ks. kan. Marian Łopatka, proboszcz w parafii Ropczyce – św. Rodziny, który przez 4 lata pełnił kapłańską posługę w gorlickiej parafii NNMP.
Eksporta we wtorek, 26 kwietnia, o godz. 17.00 w parafii Ropczyce św Rodziny (Ropczyce -Czekaj)
Pogrzeb w środę, 27 kwietnia, o godz. 13.00 w Parafii Ropczyce – św. Rodziny, następnie  ciało śp. Ks. Łopatki zostanie złożone na cmentarzu parafialnym ropczyckiej Fary. Czytaj więcej

 

DniGorlic2016 A130.04 - 03.05.2016 Dni Gorlic

Urząd Miejski w Gorlicach serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i sympatyków naszego miasta na tegoroczne obchody Dni Gorlic. Szczegółowy plan imprezy tutaj

 

23 kwietnia - Imieniny Księdza Proboszcza 

rozowe roze_120327Księże Proboszczu w dniu Twoich imienin życzymy radości z pełnionej posługi kapłańskiej, obfitości łask Bożych i błogosławieństwa na każdy dzień życia. Życzymy, by wszelkie przeciwności stojące na drodze do realizacji zamierzonych celów nigdy Cię nie zniechęcały, lecz umacniały i prowadziły do świętości. By uśmiech, którym tak hojnie nas obdarzasz, ze wzajemnością pojawiał się także na twarzach Twoich parafian, by życzliwość, szczerość i zaufanie ze strony wiernych towarzyszyły Twoim poczynaniom ! Niech święta Jadwiga Królowa – nasza patronka, wyprasza dla Księdza wiele łask !

Szczęść Boże !!!

 

Rekolekcje filmowe - "CRISTIADA"

CristiadaIle warta jest wolność? „Cristiada” opowiada historię grupy kobiet i mężczyzn, z których każdy decyduje się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia Powstania Cristeros, które w latach dwudziestych wstrząsnęło dwudziestowieczną Ameryką. Projekcja w środę (27 kwietnia) o godz. 19.15 w Gorlickim Centrum Kultury w ramach Rekolekcji Filmowych. 

Więcej…
 

Broń tego w co wierzysz!

jose copy28 kwietnia (czwartek) podczas kolejnego spotkania porekolekcyjnego które rozpocznie się o godz. 18.30 będą na towarzyszyć relikwie bł. Jose Fernanda del Rio. Bł. Jose to 14 – letni chłopak, który jest jednym z bohaterów filmu „Christiada”. Podczas prześladowań Kościoła w Meksyku nie wyparł się wiary. Poddawano go torturom, przymuszano, aby wyparł się Chrystusa, a jego bliscy zachęcali do apostazji. On jednak nie uległ wiedząc, że czeka go okrutna śmierć.

Więcej…
 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 

Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.


 

„Przyjdź na oazę, bo brakuje nam Ciebie”

Zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkoły średniej do naszej wspólnoty, która spotyka się w każdy piątek o godz. 18.00 na Mszy świętej a potem w salce nad zakrystią. Jeśli chcesz wiedzieć więcej kim jesteśmy i co robimy to przyjdź i zobacz. 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com