www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

We wrześniu rozpoczynamy kolejny etap wsparcia osób potrzebujących w ramach POPŻ 2014-2020.Osoby zainteresowane odbiorem paczek żywnościowych, prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w celu pozyskania odpowiedniego zaświadczenia. Planowany termin wydawania żywności -  poniedziałek, 19 września 2016r.

Więcej…
 

 25-lecie pracy misyjnej ks. Marka Muszynskiego

Ks.Marek7 sierpnia o godz. 12.00 odprawiona została uroczysta Msza św. dziękczynna z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla ks. Marka Muszyńskiego z okazji 25-lecia pracy misyjnej. Mszy św. przewodniczył JE ks. bp Andrzej Jeż - ordynariusz diecezji tarnowskiej. Homilie podczas pozostałych Mszy św. głosił ks. Marian Pazdan, który przybliżył nam realia życia i pracy misyjnej. Na tę okoliczność została przygotowana wystawa fotograficzna przedstawiająca pracę naszego Rodaka. Ks. Markowi życzymy zdrowia, zapału i Bożego błogosławieństwa na dalsze lata pracy wśród ludu Afryki. galeria

 

ŚDM - piknik integracyjny w Parku Miejskim

SDMPiknik21 lipca, po całodniowym zwiedzaniu Ziemi Gorlickiej, goście, którzy przybyli do naszego miasta w ramach ŚDM, wzięli udział w pikniku integracyjnym. W Parku Miejskim panowała wspaniała atmosfera - mnóstwo zabawy, radości i oczywiście pysznej grillowanej kiełbaski. galeria

 

Zmarł tato ks. Marcina Jaracza

zniczW środę 20 lipca br., zmarł  śp. Kazimierz Jaracz, ojciec ks. Marcina Jaracza. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 23 lipca o godz. 10.00 w kościele w Woli Dębowieckiej (parafia Załęże k. Jasła). Z naszej parafii na uroczystości pogrzebowe jest organizowany wyjazd autokarem . Wyjazd o godz. 8.30 z ulicy Ariańskiej. Zapisy w kancelarii i w zakrystii u p.Kościelnego. Składamy wyrazy szczerego współczucia i zapewniamy o naszej modlitwie. 

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

 

dm

...przywitanie młodych z Ukrainy

W środę 20 lipca, ok. godz. 15.30, powitaliśmy 45-osobową grupę młodzieży, którą gościć będziemy przez kilka najbliższych dni (galeria). Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie i zabawie. Poniżej znajduje się szczegółowy program pobytu pielgrzymów w naszej parafii. 

PROGRAM

PLAKAT

 

logosdmJedziemy na Międzynarodowy Festiwal Młodych do Rzeszowa

W sobotę w Ramach Światowych Dni Młodzieży, pragniemy wraz z młodymi pojechać do Rzeszowa na Międzynarodowy Festiwal Młodych. Organizujemy autobus. Szczególnie zapraszamy do wyjazdu Rodziny, które będą gościć pielgrzymów. Wyjazd o godz. 12.00, powrót około 23.00. Przejazd gratis. Zapisy od wtorku w zakrystii. 

 

ukraina

 ...nasi goście z Ukrainy...

Od środy w naszej parafii będziemy gościć młodzież z Ukrainy w ramach Światowych Dni Młodzieży. W środę – 20 lipca - około godz. 14.00 chcemy ich wspólnie przywitać. W czwartek zapraszamy na spotkanie do parku Miejskiego w Gorlicach na godz.18.00, gdzie odbędzie się piknik zapoznawczy z ogniskiem i grillem, a dzień później w piątek - na płycie gorlickiego rynku, o godzinie 19.00 będzie miał miejsce koncert zespołu New Day. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy na katechezę i Msze Świętą. W niedzielę pragniemy wspólnie uczestniczyć we Mszy świętej z młodymi o godz. 10.30, a na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na wieczór pożegnalny. 

PROGRAM SDM TUTAJ

PLAKAT

 

dm...przyjmujemy Młodzież z Ukrainy...

Światowe Dni Młodzieży

W ramach SDM w naszej parafii przyjmujemy 49 osób z  Ukrainy. W poniedziałek 18 lipca zapraszamy na godz. 18.30 do Sali Teatralnej - Rodziny, które przyjmują pielgrzymów. Z Rodzinami skontaktujemy się telefonicznie w celu potwierdzenia przyjęcia Pielgrzymów. Szczegółowych informacji udziela animatorka Agata: 512 670 553

 

Rekolekcje Filmowe - „Ufam Tobie”

 

Plakat A2_400x570_blank_krzywe_copyUfam Tobie” to film o Bożym Miłosierdziu rozlewającym się na cały świat, o kochającym Bogu, który szuka i pragnie zbawić każdego człowieka. To opowieść o iskrze, która zapala ogień na świecie. Zapraszamy na seans do naszej parafii, w czwartek, 14 lipca, o godz. 18.30 w ramach Rekolekcji Filmowych. Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem – Lechem Dokowiczem, który w ubiegłym roku prowadził Rekolekcje Adwentowe. Będzie także możliwość nabycia płyty DVD.

Więcej…
 

Rozstrzygnięcie konkursu

„MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI”

konkursMisyjnyJak co roku, podczas festynu, wychowawcy, wolontariusze oraz dzieci ze Świetlicy „PRZYSTAŃ” na czele z p. Teresą Stępień, która prowadzi cotygodniowe spotkania „Młodych Misjonarzy”, przygotowali prawdziwą Afrykańską Wioskę. Podziwiać w niej można było afrykańskie domy, zwierzęta, własnoręcznie wykonaną biżuterię oraz wiele innych wyjątkowych i atrakcyjnych eksponatów. Odwiedzający wioskę mogli również wziąć udział w grze – „Podróż po Afryce” oraz skorzystać z „Misyjnej szafy” by zrobić sobie pamiątkową fotkę w ciekawych strojach lub w paszczy groźnego lwa.

Więcej…
 

 Komunikat Stowarzyszenia "CKZ" w Gorlicach

Stowarzyszenie "Centrum Kształcenia Zawodowego" w Gorlicach posiada kilka wolnych miejsc na płatny staż pracy dla osób bezrobotnych do 29 roku życia z orzeczeniem o lekkim stopniu niepełnosprawności w branży gastronomicznej, handlowej i biurowej. Po ukończeniu stażu osoba ta zostanie zatrudniona na okres 3 miesięcy. Więcej informacji tutaj 

 

39 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Czwartego sierpnia wyruszy 39. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę w naszej Parafii oraz  parafii NNMP  od 26 czewca do 1 sierpnia. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii i w godzinach urzędowania kancelarii. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się 1 sierpnia o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym. Szczegółowych informacji udziela ks. Marek Jaworski pod numerem telefonu 660 218 450. Potrzebne informacje znajdziemy również tutaj

 

Zaproszenie na Pielgrzymkę Rzeszowską

Drodzy Diecezjanie! Umiłowani Bracia i Siostry!

Watroba3W tym roku już po raz 39. wierni diecezji rzeszowskiej 4. sierpnia 2016 r. wyruszą na pątniczy szlak prowadzący przed tron Królowej Polski w ramach Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymom będzie towarzyszyć hasło: „Zanurzeni w Miłosierdziu”. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, częściej niż kiedykolwiek, myślimy o Bogu, który jest Miłością. Myślimy także o Maryi, która jako Matka Miłosierdzia, prowadzi nas do Źródła Miłosierdzia – Jezusa Chrystusa. Jak napisał papież Franciszek w bulli Misericordiae Vultus”, ogłaszającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, Matka Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego weszła do sanktuarium miłosierdzia Bożego, ponieważ duchowo uczestniczyła w tajemnicy Jego miłości. Maryja potwierdza, że miłosierdzie Syna Bożego nie zna granic i dociera do wszystkich, nikogo nie wykluczając.

Więcej…
 

19. 06. 2016 XVIII Festyn Parafialny

 W najbliższą niedzielę o godz. 14.00 rozpocznie się nasz Festyn Parafialny. Z tego powodu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy, aby w tym dniu skorzystać z parkingów przy ul. Armii Krajowej, przy dawnej mleczarni oraz obok basenu. Ulica Ariańska będzie wyłączona z ruchu. Serdecznie zapraszamy Was i Wasze rodziny do spędzenia niedzielnego popołudnia w gronie parafialnej wspólnoty. Tradycyjnie zapewniamy wiele atrakcji festynowych – loterię fantową, wesołe miasteczko, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, bogatą ofertę gastronomiczną oraz ciekawy program artystyczny. Na scenie zobaczymy występy zespołów muzycznych i solistów, pokazy tańca; swój program zaprezentuje Kabaret „Świerszczychrząszcz”. Na godz. 14.00 szczególnie zapraszamy dzieci, dla których przygotowano specjalne atrakcje. 

 

 Zapraszamy do udziału w konkursie!

KonkursZdjŚwietlica „PRZYSTAŃ” przy parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach, serdecznie zaprasza dzieci przedszkolne i  uczniów szkoły podstawowej, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym Mój szkolny kolega z misji”. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 19 czerwca 2016 roku o godzinie 16.00 podczas XVIII Festynu Parafialnego. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy!

Więcej…
 

Zapraszamy na Uroczystości Odpustowe

MC130W środę, 8 czerwca, przeżywać będziemy wyjątkową uroczystość – odpust ku czci patronki naszej parafii - św. Jadwigi Królowej. Msze św. rano o godz. 6.30 i 9.00. O godz. 17.30 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Główne uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 18.00. Słowo Boże tego dnia skieruje do nas ks. dziekan Stanisław Ruszel. Bezpośrednio po Mszy św. wyruszy procesja, na którą zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach, dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Zapraszamy również tych, którzy uczestniczyli w porannych Mszach św.

Więcej…
 

 Rekolekcje Filmowe - "Syn Szawła"

synszawaSyn Szawła” to film, którego akcja toczy się w nazistowskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Ukazuje 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować nazistom. Projekcja już w najbliższą środę (25 maja) o godz. 19.15 w Gorlickim Centrum Kultury w ramach Rekolekcji Filmowych.

Więcej…
 

krzyz...integracyjna majówka...

Dnia 19 maja Koło Przyjaciół Radia Maryja z naszej parafii wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich z Bazyliki udali się do Dominikowic na wspólną majówkę. Spotkanie rozpoczęło się Drogą Krzyżową a zakończyło wspólnym śpiewem Litanii Loretańskiej. Ważnym punktem majówki było spotkanie integracyjne przy grillu na polu biwakowym „Łysula”. Zapraszamy do galerii

 

 Rozpoczęła się budowa sklepiku

projektbud.jpgDziś (9 maja) rozpoczęły się prace ziemne, związane z budową kiosku przy wjeździe na plac kościelny od strony Z.S.E. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wjazdu na parking. W budynku, który niebawem powstanie, zaplanowano toalety dostosowane również dla osób niepełnosprawnych oraz parafialny sklepik wraz z czytelnią.

 

Jedź na Oazę ! 

jedznaoazeRuszają zapisy na wakacyjne rekolekcje oazowe. Koszt 15 –dniowego turnusu to 500 zł. Szczegółowych informacji udziela ks.Tomasz. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy tutaj 

Czy już wiesz jak spędzić wakacje? Nie? Odpowiedź znajdziesz tutaj 

 

 Rekolekcje Filmowe - "Listy do Boga"

listy-do-boga-dvdFilm „Listy do Boga” został oparty na  prawdziwej historii ośmioletniego chłopca, który zmaga się z chorobą i cierpieniem. W Bogu, który jest adresatem jego listów widzi przyjaciela i nauczyciela. Chłopiec dotyka serc ludzi i otwiera ich na wiarę. Projekcja już w środę (11 maja) o godz. 19.15 w Gorlickim Centrum Kultury w ramach Rekolekcji Filmowych. Po seansie będzie możliwość zakupu filmu DVD w cenie 30 zł.  

 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 

Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.


 

„Przyjdź na oazę, bo brakuje nam Ciebie”

Zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkoły średniej do naszej wspólnoty, która spotyka się w każdy piątek o godz. 18.00 na Mszy świętej a potem w salce nad zakrystią. Jeśli chcesz wiedzieć więcej kim jesteśmy i co robimy to przyjdź i zobacz. 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com