www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

 XVII Festyn Parafialny – część druga

festynSerdecznie zapraszamy w niedzielę, 5 lipca, na drugą część Festynu Parafialnego, przerwanego w wyniku złych warunków atmosferycznych. O godz. 18.30 na scenie zaprezentuje się zespół OSKAR, a o godz. 20.00 odbędzie się losowanie wspaniałych nagród ufundowanych przez gorlickie firmy i prywatnych darczyńców. Osoby, które posiadają ważny kupon loterii „TWÓJ LOS WYGRYWA”, mogą wziąć udział w losowaniu. Jeśli ktoś będzie chciał przyłączyć się do zabawy i spróbować szczęścia – będzie mógł taki kupon nabyć. Po każdej Mszy św. i podczas imprezy będą również rozprowadzane losy loterii fantowej.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!  

 

 29 czerwiec – imieniny obchodzą ks. Piotr Sala

kwiatyimagesi ks. Paweł Gnat

Drodzy solenizanci, w dniu Waszego święta życzymy Wam wytrwałości, spokoju, pogody ducha, a przede wszystkim wielu Łask Bożych, mocy Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej. Niech wszelkie przeciwności stojące na drodze do realizacji zamierzonych celów nigdy Was nie zniechęcają, lecz umacniają i prowadzą do świętości. Niech wszystkim Waszym poczynaniom towarzyszy życzliwość, szczerość i zaufanie ze strony wiernych. Szczęść Boże!

 

 Serduszko Karolka

Tumidajewicz Karol-00-duzeDrodzy Bracia i Siostry!

 Wielokrotnie zwracaliśmy się do Was z prośbą o wsparcie różnego rodzaju akcji organizowanych przez naszą parafię, które mają na celu pomoc osobom potrzebującym. Z ogromną radością i dumą stwierdzamy, że nigdy nie pozostaliście obojętni i na miarę swoich możliwości zawsze odpowiadaliście na nasze apele wrzucając pieniążki do puszek lub oferując inną formę pomocy. Tym razem Waszego otwartego serca potrzebuje serduszko dwuletniego Karolka Tumidajewicza, które wymaga niezwykle trudnego i kosztownego leczenia w Niemczech.

Więcej…
 

Symbole ŚDM w Gorlicach

DSC03271W dniu 10.06.2015 roku w parafii pw. św. Jadwigi w Gorlicach gościliśmy symbole Światowych Dni Młodzieży. O godzinie 11.00 zebraliśmy się wszyscy przed świątynią i wspólnie śpiewając hymn ŚDM oczekiwaliśmy na Krzyż i Ikonę Matki Bożej. Śpiew animowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach oraz chór Parafialny „Akatyst”. W uroczystości uczestniczyli księża, nauczyciele, uczniowie gorlickich szkół, a także mieszkańcy Gorlic i okolic.

 

Więcej…
 

 28 czerwca 2015 r. XVII Festyn Parafialny

PlakatFestyn Dużymi krokami zbliża się kolejny - XVII Festyn Parafialny. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej, wspaniałej zabawy, by z radością i w doskonałym humorze rozpocząć wakacje. Tego dnia, jak co roku, wokół naszej świątyni rozbrzmiewać będzie muzyka, rozgrywane będą różnego rodzaju konkurencje sportowe, można będzie wziąć udział w loterii fantowej lub wygrać nagrodę wieczoru oraz zjeść coś pysznego na jednym ze stoisk gastronomicznych.

Więcej…
 

symbolesdmPeregrynacja symboli ŚDM

Dnia 10 czerwca w naszym mieście będzie miała miejsce peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży. Symbole ŚDM to Krzyż oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Wędrówka tych symboli poprzedza wielkie wydarzenie, jakim będą 31 Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. z udziałem papieża Franciszka.

 

 Program Pomocy Żywnościowej 

caritas2014Od poniedziałku, 1 czerwca br.,  trwa wydawanie  żywności dla potrzebujących. W ciągu pierwszych dwóch dni  wydaliśmy już  1500 paczek z żywnością   dla najbiedniejszych mieszkańców   miasta i gminy Gorlice. Do mieszkańców z okolicznych miejscowości  trafiło  już 1600 paczek.
Produkty spożywcze pozyskano z Banku Żywności w ramach realizacji Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej 2014 - 2020 – Podprogram 2015, który jest krajowym programem operacyjnym współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Więcej…
 

carlogoRogaliki św. Jadwigi

W Uroczystość Bożego Ciała - 4 czerwca - będziemy mieli możliwość wsparcia działań „Kuchni dla ubogich” w Gorlicach. Po wszystkich Mszach św. przedstawiciele Parafialnych Zespołów Caritas będą kwestować na rzecz najuboższych, rozprowadzając słodkie rogaliki na znak naszej łączności z potrzebującymi. Za złożony przy tej okazji dar składamy „Bóg zapłać”

Więcej…
 

boze cialoBoże Ciało

W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Główne uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.00. Po Mszy św. ok. 12.45 wyruszy Procesja Eucharystyczna i przejdzie ulicami: Ariańską, Szpitalną, Armii Krajowej i Węgierską. Gorąco zapraszamy również osoby, które będą na innych Mszach św. do licznego i pobożnego udziału w procesji.

Msze Święte:  7.30    9.00     10.30    12.00 + PROCESJA     17.00

Więcej…
 

o.Saletyni zapraszają na spotkania

kobylanka 2015W dn. 12 - 14 czerwca w Kobylance odbędą się III Saletyńskie Spotkania Dzieci pod hasłem "JESTEŚMY DZIEĆMI KRÓLA". Inicjatywa skierowana jest do dzieci szkół podstawowych. Saletyńskie Spotkanie Dzieci to czas wspólnej modlitwy, muzyki, tańca i radości oraz konferencji. Podczas tegorocznego spotkania, jak co roku wystąpią goście, którzy pomogą nam odkrywać w sobie świadomość bycia dzieckiem Króla. Każdy z nas przecież jest ukochaną córką czy synem Wspaniałego, sprawiedliwego, wymagającego Ojca, który otacza nas swoją miłością nieustannie. Szczegółowe informacje tutaj

debowiec 2015_plakat


W dn. 6 - 11 lipca do Dębowca zapraszamy młodzież na 28 Międzynarodowe Saletyńskie Spotkania Młodych. Hasło tegorocznego spotkania: "GPS - Genialny Plan Stwórcy". Szczegółowe informacje tutaj

 

lagiewnikiPielgrzymka Koła Przyjaciół Radia Maryja do Łagiewnik

Dnia 23 maja grupa Koła Przyjaciół i Sympatyków Radia Maryja pod przewodnictwem ks. Pawła pielgrzymowała do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Centrum Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Świętej, nawiedzili grób św. Siostry Faustyny oraz zwiedzili Centrum Jana Pawła II. Nie zabrakło też Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, podczas którego przy każdej stacji, uczestnicy pielgrzymki, złożyli płonące znicze oraz róże – symbol światła i miłości Bożej. galeria

 

annaSpotkanie z Anną Golędzinowską

Dnia 21 maja w czwartek, w ramach cyklu spotkań Katechez dla młodzieży i dorosłych, gościła w naszej wspólnocie Anna Golędzinowską. Na spotkanie przybyło wiele osób i wysłuchało świadectwa naszego Gościa. Pod koniec spotkania Pani Anna chetnie wpisywała pamiątkowe dedykacje do swych książek.  galeria

Więcej…
 

 Wyjazd do Warszawy i Niepokalanowa

warszawaW dn. 6 - 7 czerwca, Biuro Podróży "MARENA" organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy.

Więcej…
 

II Charytatywny Zumbathon ® na rzecz Dawidka Bogdana

DawidBogdan16 maja (sobota) o godz. 16.00, w Hali Sportowej OSiR, rozpocznie się II Charytatywny Maraton Zumby na rzecz Dawidka Bogdana. Chłopiec ma 6 lat, urodził się jako wcześniak i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie i padaczkę. Dawidek jest od urodzenia pod opieką lekarzy, od kilku lat jeździ do Krakowa na terapię metodą Tomatisa.

Więcej…
 

wyprawkaszkolnaPIERWSZY DZWONEK - wsparcie

dla rodzin wielodzietnych 3+

Wsparcie przeznaczone jest na dofinansowanie artykułów edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych (takich jak np. obuwie i strój do zajęć wychowania fizycznego, plecaki, przybory szkolne, zeszyty, atlasy), w szczególności podręczników wymaganych według programu szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej. Wsparcie udzielane będzie jednorazowo w kwocie do 150 zł dla ucznia.

Więcej…
 

Finał Konkursu Twórczości Patriotycznej

gala29 kwietnia b.r. o godz. 11.00 w sali im. ks. Bronisława Świeykowskiego Dworu Karwacjanów, rozpoczęła się gala podsumowująca projekt „Historia Gorlic w Sercach Dzieci”, który powstał w związku z obchodami 100 rocznicy Bitwy pod Gorlicami i miał na celu popularyzację dziejów ojczystych, historii regionu oraz rozbudzanie zainteresowań historycznych wśród dzieci i młodzieży. Organizatorzy imprezy to Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Społeczności Lokalnej "Inicjatywa" oraz parafia p.w. św. Jadwigi Królowej. Realizacja projektu była możliwa dzięki współpracy z Urzędem Miasta Gorlice i gorlickim Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów”.

Więcej…
 

Spotkanie Młodych Misjonarzy

Sptkanie MM28 kwietnia w świetlicy „Przystań” odbyło się kolejne spotkanie Młodych Misjonarzy prowadzone przez p. Teresę Stępień. Dzieci z zaciekawieniem oglądały film pt. „Jesteśmy potrzebni światu”, który ilustrował  życie codzienne mieszkańców Republiki Środkowo-afrykańskiej oraz sposoby pomocy tamtejszym ludziom. Następnie wspólnie  odmówiony został dziesiątek różańca w intencji Misji i Misjonarzy. Zajęcia uwieńczyło zaprezentowanie i rozmowa na temat strojów, instrumentów muzycznych i wielu innych ciekawych przedmiotów przywiezionych przez p. Teresę z Afryki. Dzieci z dużym zainteresowaniem mierzyły stroje i oglądały  przedmioty codziennego użytku swoich afrykańskich rówieśników.galeria  

Więcej…
 

23 kwietnia - Imieniny Księdza Proboszcza 

kwiatyimagesKsięże Proboszczu w dniu Twoich imienin życzymy radości z pełnionej posługi kapłańskiej,podążania drogą bożą ku świętości, obfitości łask Bożych od zmartwychwstałego Pana i błogosławieństwa na każdy dzień życia. Życzymy, by wszelkie przeciwności stojące na drodze do realizacji zamierzonych celów nigdy Cię nie zniechęcały, lecz umacniały i prowadziły do świętości. By uśmiech, którym tak hojnie nas obdarzasz, ze wzajemnością pojawiał się także na twarzach Twoich parafian, by życzliwość, szczerość i zaufanie ze strony wiernych towarzyszyły Twoim poczynaniom ! Niech święta Jadwiga Królowa – nasza patronka, wyprasza dla Księdza wiele łask !

Szczęść Boże !!!

 

carlogoXII Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy Caritas do Łagiewnik

W sobotę 18 kwietnia br. do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie- Łagiewnikach po raz dwunasty pielgrzymowali pracownicy i wolontariusze Caritas z Polski. Co najmniej 400 osób przybyło z naszej diecezji rzeszowskiej. Rejon gorlicki reprezentowała 50-osobowa grupa pielgrzymów, czyli członkowie Parafialnych Zespołów Caritas, pracownicy Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego  w Gorlicach oraz Kuchni dla Ubogich, a także uczniowie zaangażowani w działalność Szkolnych Kół Caritas. Wśród pielgrzymów nie zabrakło siostry Haliny – opiekuna SKC w MZS nr 1 w Gorlicach, a także Pana Stanisława Mężyka – Przewodniczącego naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Opiekę duchową sprawował ks. Paweł. galeria

Więcej…
 

Konkurs Twórczości Patriotycznej - informacje dla uczestników

KonkursInicjatywaZbliża się termin rozstrzygnięcia konkursów organizowanych w ramach projektu pt. „Historia Gorlic w sercach dzieci” realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Społeczności Lokalnej „Inicjatywa” przy współudziale Urzędu Miasta Gorlice oraz Muzeum "Dwory Karwacjanów i Gładyszów" z okazji  zbliżających się obchodów 100 rocznicy Bitwy pod Gorlicami.
Osoby, które zgłosiły się do udziału w konkursie piosenki patriotycznej O Tobie Ojczyzno śpiewam dziś” zapraszamy na przesłuchania w dn. 24.04.2015 o godz.11.00 do Sali Teatralnej przy ul. Ariańskiej 4
Prace na konkurs plastyczny Karty z historii mojej Małej Ojczyzny”, można składać do dn. 23.04.2015 w świetlicy „PRZYSTAŃ” przy ul. Ariańskiej 4.
Więcej informacji na temat konkursu znajduje się tutaj
 

 Niedziela Miłosierdzia Bożego

NiedzBozMilosierdziaInspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, przekazane przez Siostrę Faustynę Kowalską, które cytował ks. Paweł Gnat w niedzielnej homilii. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

Więcej…
 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 


Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

Młodzież - w każdy 3 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

 

 

 

 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com