www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

DSC 0040Przygotowujemy się do rozdania kolejnej partii żywności w ramach programu FEAD. W tym miesiącu wsparcie otrzyma 4300 osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Tym razem do spakowania i dystrybucji jest 29.299 kg produktów spożywczych. To duże wyzwanie i ogromna praca do wykonania, ale liczymy, że i tym razem nie zabraknie ludzi chętnych nieść pomoc bliźniemu. W środę, 2 listopada w godz. 9.00 – 18.00, zapraszamy do Sali Teatralnej wolontariuszy, którzy chcą pomóc w pakowaniu żywności. Każdy, kto znajdzie godzinę lub dwie w ciągu dnia będzie mile widziany smile

Paczki wydawane będą w poniedziałek, 7 listopada w godz. 8.00 – 12.00 oraz 15.00 – 16.00.

 

 rozmisyjnyTydzień misyjny

Dnia 23 października będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną, która rozpocznie w Kościele Tydzień modlitw w intencji Misji. Zachęcamy wszystkich do oglądnięcia wystawy misyjnej w naszym kościele, pod tytułem: „Podróże po chrześcijaństwie wschodnim”. W sobotę 29 października - na godz. 17.15 - zapraszamy wszystkich na różaniec w intencji misji – odmawiany w różnych językach.

 

ludzie boga2Rekolekcje filmowe

Z okazji Tygodnia Misyjnego w ramach „Rekolekcji Filmowych” zapraszamy na projekcję filmu „Ludzie Boga” i spotkanie z ks. Danielem Nowakiem Diecezjalnym Duszpasterzem Misyjnym, który skomentuje oglądany film. Film jest historią opartą na faktach, opowiadającą o życiu mnichów mieszkających w muzułmańskiej Algierii. Projekcja odbędzie się w niedzielę 30 października o godz. 17:30 w Gorlickim Centrum Kultury. Wstęp to dobrowolna ofiara.

Więcej…
 

modlitwarec...modlitewny czwartek...

Trwając w Roku Miłosierdzia pragniemy pogłębić naszą modlitwę. Proponujemy aby każdy czwartek stał się okazją do modlitwy w naszym kościele, który będzie otwarty w godzinach od porannej do wieczornej Mszy Św. Podczas modlitwy chcemy wspólnie objąć troską nasz kościół – dlatego prosimy o zapisywanie się w zakrystii na listę dyżuru modlitewnego. Proponujemy godzinny czas adoracji.

Również w czwartek (27 października) zapraszamy wszystkich na kolejny Wieczór Modlitewny. O godz. 18.00 Msza Święta z homilią. Po Mszy św. katecheza i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 

Jan Pawel_II_2LIST DO DZIECI TRA POCHI GIORNO

 OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II 

W ROKU RODZINY

Więcej…
 

 marsz123III MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

2 października 2016

Na dzień 2 października 2016 roku zapraszamy wszystkich, którym bliskie są wartości ŻYCIA i RODZINY do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny organizowanego po raz trzeci w naszym mieście w Gorlicach. Marsz dla Życia i Rodziny to przede wszystkim radosne i kolorowe Święto Rodzin! To dzień radości z naszych rodzin i radości z daru życia!

...przynieśmy ze sobą róże, które złożymy u stóp Matki Bożej...

Więcej…
 

 P.S.D. zaprasza na wycieczkę 

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Gorlicach zaprasza na wycieczkę do Nowego Wiśnicza i Dębna, która odbędzie się w dniu 1 października (sobota). Wycieczkę rozpocznie Msza święta w Parafia pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Nowym Wiśniczu. W programie zwiedzanie Zamku w Nowym Wiśniczu, Muzeum Jana Matejki w Korzynówce oraz zamku w Dębnie. Wszelkie informacje uzyskać można w biurze stowarzyszenia przy ul. Jagiełły 10, w każdy wtorek w godz. 1000 – 1200 oraz piątek w godz. 1600 – 1800 jak również u Ks. Andrzeja Kluza.

 

Dzień Otwarty w PRZYSTANI

Dzie Otwarty18 września odbył się Dzień Otwarty w Świetlicy Parafialnej „PRZYSTAŃ”, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. Jak zawsze w naszej Świetlicy nie zabrakło licznych atrakcji dla dzieci m.in. dmuchańców, smacznej kiełbaski z grilla oraz pysznych domowych wypieków. W tym dniu zaprezentowany został również dorobek artystyczny tegorocznych wakacji w Świetlicy „PRZYSTAŃ”, które obfitowały w niezapomniane przygody.

Więcej…
 

 Ruszył program FEAD

Dziś (19 września) rozpoczęła się kolejna edycja programu FEAD. W tym miesiącu żywność trafi do 4000 osób z naszego powiatu. Podczas dzisiejszej akcji wydawania paczek żywnościowych, zostało obdarowane 1700 osób z terenu miasta i gminy Gorlice. Jeśli są jeszcze osoby potrzebujące i chętne do skorzystania z tej formy pomocy, zapraszamy do Ośrodków Pomocy Społecznej po odbiór skierowania. Osoby, które nie odebrały dziś żywności lub dopiero zgłoszą się po skierowanie, zapraszamy po paczki za tydzień - w poniedziałek, 26 września w godz. 8.00 - 9.00 i 15.00 - 16.00 do Sali Teatralnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy pomogli w pakowaniu i dystrybucji żywności. Za poświęcony czas, otwarte serce i Wasz trud – Bóg zapłać!

 

katechezyKatecheza dla dorosłych

W sobotę dnia 24 września, w ramach cyklu Katechez dla dorosłych i młodzieży, zapraszamy na Msze Świętą na godz. 18.00 i wysłuchanie świadectwa obrońcy życia - Pana dr Antoniego Zięby. Prelekcja przygotuje nas do udziału w kolejnym – trzecim Marszu dla Życia i Rodziny, który będzie miał miejsce 2 października w naszym mieście.

 

Świetlica PRZYSTAŃ zaprasza

PrzystanZaprasza Przypominamy, że w przy naszej parafii funkcjonuje świetlica PRZYSTAŃ. Dzięki profesjonalnej kadrze pedagogicznej i bogatej ofercie wychowawczej, świetlica zapewnia dzieciom doskonałą opiekę oraz wspaniale organizuje czas, dzieląc go między naukę i zabawę. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 18.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, aby popołudnia spędzić w miłej, rodzinnej atmosferze.

Za tydzień po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszamy na Dzień Otwarty Świetlicy. W ramach atrakcji dla dzieci będą kolorowe dmuchańce, grill i prezentacja dorobku wakacyjnego świetlicy. PLAKAT

 

 Pielgrzymka do Rzymu

rzymPrzygotowując się do jubileuszu XX lecia naszej parafii organizujemy pielgrzymkę autokarową do Rzymu, w ramach Narodowej Pielgrzymki Polaków, w dniach 18 - 25 października br (8 dni) Koszt wyjazdu  160 euro i 450 zł(około 1100 zł). W programie między innymi zwiedzanie: Budapesztu, Loretto, Lanziano, San Giovanni Rotondo, Monte Cassiono, Rzym, Kalenberg, Ołomuniec oraz inne miejsca. Szczegóły i zapisy u ks. Marcina (tel.662 269 966)
 Spotkanie organizacyjne w najbliższą środę o godz. 20.00 w salce pod zakrystią. Poniżej zanjduje się dokładny program wyjazdu.

Więcej…
 

GRAFIK SPOTKAŃ GRUP PARAFIALNYCH

Rozpoczynamy kolejny rok pracy i formacji. Serdecznie zapraszamy na spotkania wszystkie osoby, które dotychczas poświęcały swój czas, modlitwę i pracę rąk na rzecz naszej parafii i drugiego człowieka. Zapraszamy również tych, którzy chcą rozpocząć tę piękną i jakże potrzebną działalność. Nie potrzeba wypełniać żadnych formularzy, pisać podań, ani dzwonić - należy zwyczajnie PRZYJŚĆ na spotkanie smile Wspónota, którą wybierzecie, przyjmnie Was z ogromną radością. Poszukujemy również wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc przy pakowaniu żywności, którą dystrybuujemy w ramach Programu Pomocy Żywnościowej. Termin pierwszego spotkania ogłosimy niebawem.

 

Inauguracja nowego roku pracy wspólnot parafialnych

jadwigaWszystkie osoby zaangażowane w pracę grup parafialnych tj. Rada Parafialna, Parafialny Zespół Caritas, Seniorzy – „Młodzi Duchem”, Róże Żywego Różańca, Róża Misyjna, Grupa Focolare, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Stowarzyszenie Przyjaciół WSD, Chór Akatyst, Oaza Rodzin, Grupa Modlitewna - Koronka do  Bożego Miłosierdzia, Grupa dekoracyjna, Grupa przygotowująca loterię, Grupa pełniąca Straż przy Grobie, Grupa pielgrzymkowa bł. Karoliny , Stowarzyszenie INICJATYWA, Świetlica Przystań , Schola – grupa starsza i młodsza, LSO – lektorzy i ministranci, Oaza młodzieżowa i dziecięca, zapraszamy  w środę 7 września na Mszę św. o godz. 18.00. Zapraszamy również kandydatów do bierzmowania z gr. I, II i III – wraz z rodzicami. Wspólnie będziemy się modlić  o Boże błogosławieństwo na kolejny rok pracy i formacji.

 

Zmiany personalne w naszej parafii 

Ks.TomaszW ostatnich dniach ks. Bp Jan Wątroba dokonał zmian personalnych w naszej parafii. Ks. Tomasz Rusyn  po trzech  latach pracy w naszej parafii został  mianowany Dyrektorem Administracyjnym Domu Diecezjalnego „Tabor” w Rzeszowie oraz Diecezjalnym Moderatorem Ruchu Światło – Życie. W miejsce ks. Tomasza przyszedł do nas ks. mgr Dominik Leniart.  Serdecznie witamy ks. Dominika w naszej wspólnocie parafialnej  życząc obfitości Bożych łask. Ks. Tomaszowi dziękujemy za posługę duszpasterską w naszej wspólnocie  i życzymy światła Ducha Świętego w dalszym kapłańskim posługiwaniu. We wtorek,30 sierpnia, podczas wieczornej Mszy św. dziękowaliśmy Panu Bogu za dar posługi  Ks. Tomasza w naszej parafii.galeria

 

 25-lecie pracy misyjnej ks. Marka Muszynskiego

Ks.Marek7 sierpnia o godz. 12.00 odprawiona została uroczysta Msza św. dziękczynna z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla ks. Marka Muszyńskiego z okazji 25-lecia pracy misyjnej. Mszy św. przewodniczył JE ks. bp Andrzej Jeż - ordynariusz diecezji tarnowskiej. Homilie podczas pozostałych Mszy św. głosił ks. Marian Pazdan, który przybliżył nam realia życia i pracy misyjnej. Na tę okoliczność została przygotowana wystawa fotograficzna przedstawiająca pracę naszego Rodaka. Ks. Markowi życzymy zdrowia, zapału i Bożego błogosławieństwa na dalsze lata pracy wśród ludu Afryki. galeria

 

 Wspieramy kampanię NO PROMIL – NO PRBLEM

NO PROMILNasza parafia po raz kolejny czynnie włączyła się w akcję NO PROMIL – NO PROBLEM, której celem jest przeciwstawienie się społecznemu przyzwoleniu na jazdę pod wpływem alkoholu. 24 lipca, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców modliliśmy się w intencji wszystkich użytkowników pojazdów mechanicznych. Tego dnia mogliśmy również podpisać deklarację odpowiedzialnego świadka/ pasażera, wyrażając w ten sposób swój protest przeciwko osobom, które chcą wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. 

Więcej…
 

ŚDM - piknik integracyjny w Parku Miejskim

SDMPiknik21 lipca, po całodniowym zwiedzaniu Ziemi Gorlickiej, goście, którzy przybyli do naszego miasta w ramach ŚDM, wzięli udział w pikniku integracyjnym. W Parku Miejskim panowała wspaniała atmosfera - mnóstwo zabawy, radości i oczywiście pysznej grillowanej kiełbaski. galeria  

 

Zmarł tato ks. Marcina Jaracza

zniczW środę 20 lipca br., zmarł  śp. Kazimierz Jaracz, ojciec ks. Marcina Jaracza. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 23 lipca o godz. 10.00 w kościele w Woli Dębowieckiej (parafia Załęże k. Jasła). Z naszej parafii na uroczystości pogrzebowe jest organizowany wyjazd autokarem . Wyjazd o godz. 8.30 z ulicy Ariańskiej. Zapisy w kancelarii i w zakrystii u p.Kościelnego. Składamy wyrazy szczerego współczucia i zapewniamy o naszej modlitwie. 

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

 

dm

...przywitanie młodych z Ukrainy

W środę 20 lipca, ok. godz. 15.30, powitaliśmy 45-osobową grupę młodzieży, którą gościć będziemy przez kilka najbliższych dni (galeria). Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie i zabawie. Poniżej znajduje się szczegółowy program pobytu pielgrzymów w naszej parafii. 

PROGRAM

PLAKAT

 

logosdmJedziemy na Międzynarodowy Festiwal Młodych do Rzeszowa

W sobotę w Ramach Światowych Dni Młodzieży, pragniemy wraz z młodymi pojechać do Rzeszowa na Międzynarodowy Festiwal Młodych. Organizujemy autobus. Szczególnie zapraszamy do wyjazdu Rodziny, które będą gościć pielgrzymów. Wyjazd o godz. 12.00, powrót około 23.00. Przejazd gratis. Zapisy od wtorku w zakrystii. 

 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 

Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.


 

„Przyjdź na oazę, bo brakuje nam Ciebie”

Zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkoły średniej do naszej wspólnoty, która spotyka się w każdy piątek o godz. 18.00 na Mszy świętej a potem w salce nad zakrystią. Jeśli chcesz wiedzieć więcej kim jesteśmy i co robimy to przyjdź i zobacz. 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com