www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

 28 czerwca 2015 r.

XVII Festyn Parafialny

festyn

 Dużymi krokami zbliża się kolejny - XVII Festyn Parafialny. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej, wspaniałej zabawy, by z radością i w doskonałym humorze rozpocząć wakacje. Tego dnia, jak co roku, wokół naszej świątyni rozbrzmiewać będzie muzyka, rozgrywane będą różnego rodzaju konkurencje sportowe, można będzie wziąć udział w loterii fantowej lub wygrać nagrodę wieczoru oraz zjeść coś pysznego na jednym ze stoisk gastronomicznych. Kolorowy zawrót głowy zapewni wesołe miasteczko z bogatą ofertą dla młodszych i starszych.

Więcej…
 

lagiewnikiPielgrzymka Koła Przyjaciół Radia Maryja do Łagiewnik

Dnia 23 maja grupa Koła Przyjaciół i Sympatyków Radia Maryja pod przewodnictwem ks. Pawła pielgrzymowała do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Centrum Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Świętej, nawiedzili grób św. Siostry Faustyny oraz zwiedzili Centrum Jana Pawła II. Nie zabrakło też Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, podczas którego przy każdej stacji, uczestnicy pielgrzymki, złożyli palące znicze oraz róże – symbol światła i miłości Bożej. galeria

 

annaSpotkanie z Anną Golędzinowską

Dnia 21 maja w czwartek, w ramach cyklu spotkań Katechez dla młodzieży i dorosłych, gościła w naszej wspólnocie Anna Golędzinowską. Na spotkanie przybyło wiele osób i wysłuchało świadectwa naszego Gościa. Pod koniec spotkania Pani Anna chetnie wpisywała pamiątkowe dedykacje do swych książek.  galeria

Więcej…
 

 Wyjazd do Warszawy i Niepokalanowa

warszawaW dn. 6 - 7 czerwca, Biuro Podróży "MARENA" organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy.

Więcej…
 

II Charytatywny Zumbathon ® na rzecz Dawidka Bogdana

DawidBogdan16 maja (sobota) o godz. 16.00, w Hali Sportowej OSiR, rozpocznie się II Charytatywny Maraton Zumby na rzecz Dawidka Bogdana. Chłopiec ma 6 lat, urodził się jako wcześniak i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie i padaczkę. Dawidek jest od urodzenia pod opieką lekarzy, od kilku lat jeździ do Krakowa na terapię metodą Tomatisa.

Więcej…
 

wyprawkaszkolnaPIERWSZY DZWONEK - wsparcie

dla rodzin wielodzietnych 3+

Wsparcie przeznaczone jest na dofinansowanie artykułów edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych (takich jak np. obuwie i strój do zajęć wychowania fizycznego, plecaki, przybory szkolne, zeszyty, atlasy), w szczególności podręczników wymaganych według programu szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej. Wsparcie udzielane będzie jednorazowo w kwocie do 150 zł dla ucznia.

Więcej…
 

Finał Konkursu Twórczości Patriotycznej

gala29 kwietnia b.r. o godz. 11.00 w sali im. ks. Bronisława Świeykowskiego Dworu Karwacjanów, rozpoczęła się gala podsumowująca projekt „Historia Gorlic w Sercach Dzieci”, który powstał w związku z obchodami 100 rocznicy Bitwy pod Gorlicami i miał na celu popularyzację dziejów ojczystych, historii regionu oraz rozbudzanie zainteresowań historycznych wśród dzieci i młodzieży. Organizatorzy imprezy to Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Społeczności Lokalnej "Inicjatywa" oraz parafia p.w. św. Jadwigi Królowej. Realizacja projektu była możliwa dzięki współpracy z Urzędem Miasta Gorlice i gorlickim Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów”.

Więcej…
 

Spotkanie Młodych Misjonarzy

Sptkanie MM28 kwietnia w świetlicy „Przystań” odbyło się kolejne spotkanie Młodych Misjonarzy prowadzone przez p. Teresę Stępień. Dzieci z zaciekawieniem oglądały film pt. „Jesteśmy potrzebni światu”, który ilustrował  życie codzienne mieszkańców Republiki Środkowo-afrykańskiej oraz sposoby pomocy tamtejszym ludziom. Następnie wspólnie  odmówiony został dziesiątek różańca w intencji Misji i Misjonarzy. Zajęcia uwieńczyło zaprezentowanie i rozmowa na temat strojów, instrumentów muzycznych i wielu innych ciekawych przedmiotów przywiezionych przez p. Teresę z Afryki. Dzieci z dużym zainteresowaniem mierzyły stroje i oglądały  przedmioty codziennego użytku swoich afrykańskich rówieśników.galeria  

Więcej…
 

23 kwietnia - Imieniny Księdza Proboszcza 

kwiatyimagesKsięże Proboszczu w dniu Twoich imienin życzymy radości z pełnionej posługi kapłańskiej,podążania drogą bożą ku świętości, obfitości łask Bożych od zmartwychwstałego Pana i błogosławieństwa na każdy dzień życia. Życzymy, by wszelkie przeciwności stojące na drodze do realizacji zamierzonych celów nigdy Cię nie zniechęcały, lecz umacniały i prowadziły do świętości. By uśmiech, którym tak hojnie nas obdarzasz, ze wzajemnością pojawiał się także na twarzach Twoich parafian, by życzliwość, szczerość i zaufanie ze strony wiernych towarzyszyły Twoim poczynaniom ! Niech święta Jadwiga Królowa – nasza patronka, wyprasza dla Księdza wiele łask !

Szczęść Boże !!!

 

carlogoXII Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy Caritas do Łagiewnik

W sobotę 18 kwietnia br. do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie- Łagiewnikach po raz dwunasty pielgrzymowali pracownicy i wolontariusze Caritas z Polski. Co najmniej 400 osób przybyło z naszej diecezji rzeszowskiej. Rejon gorlicki reprezentowała 50-osobowa grupa pielgrzymów, czyli członkowie Parafialnych Zespołów Caritas, pracownicy Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego  w Gorlicach oraz Kuchni dla Ubogich, a także uczniowie zaangażowani w działalność Szkolnych Kół Caritas. Wśród pielgrzymów nie zabrakło siostry Haliny – opiekuna SKC w MZS nr 1 w Gorlicach, a także Pana Stanisława Mężyka – Przewodniczącego naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Opiekę duchową sprawował ks. Paweł. galeria

Więcej…
 

Konkurs Twórczości Patriotycznej - informacje dla uczestników

KonkursInicjatywaZbliża się termin rozstrzygnięcia konkursów organizowanych w ramach projektu pt. „Historia Gorlic w sercach dzieci” realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Społeczności Lokalnej „Inicjatywa” przy współudziale Urzędu Miasta Gorlice oraz Muzeum "Dwory Karwacjanów i Gładyszów" z okazji  zbliżających się obchodów 100 rocznicy Bitwy pod Gorlicami.
Osoby, które zgłosiły się do udziału w konkursie piosenki patriotycznej O Tobie Ojczyzno śpiewam dziś” zapraszamy na przesłuchania w dn. 24.04.2015 o godz.11.00 do Sali Teatralnej przy ul. Ariańskiej 4
Prace na konkurs plastyczny Karty z historii mojej Małej Ojczyzny”, można składać do dn. 23.04.2015 w świetlicy „PRZYSTAŃ” przy ul. Ariańskiej 4.
Więcej informacji na temat konkursu znajduje się tutaj
 

 Niedziela Miłosierdzia Bożego

NiedzBozMilosierdziaInspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, przekazane przez Siostrę Faustynę Kowalską, które cytował ks. Paweł Gnat w niedzielnej homilii. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

Więcej…
 

katechezyKatechezy dla Dorosłych

Dnia 17 kwietnia – piątek - po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali Teatralnej w ramach cyklu Katechez dla dorosłych, ks. Paweł – wikariusz – wygłosi prelekcję pt. „Dekalog nadal atrakcyjny”.

 

pesach...wielkanocne życzenia...

…z okazji zwycięstwa Miłości nad śmiercią,…z…martwych…powstania naszego Pana pragniemy złożyć wszystkim Parafianom i drogim Gościom najserdeczniejsze życzenia Paschalnej radości. Życzymy: miłości, która pozwoli mieć serca zawsze otwarte, nadziei, która pokona lęki codzienności, wiary, która uzdolni do męstwa…aby świadczyć o tym, że Pan zmartwychwstał!

Do życzeń dołączamy nieustanną pamięć w modlitwach i przy Ofierze Mszy Świętej.

                                                                                        - życzą:

Kapłani Parafii Świętej Jadwigi w Gorlicach

 

 Zmarła śp. Jadwiga Urban

zniczDnia 3. kwietnia b.r. do wieczności odeszła ś.p. Jadwiga Urban - mama księdza Proboszcza parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliniku. Otoczmy modlitwą ks. Marka Urbana, a także Jego rodzinę. Z kolei dla zmarłej Jadwigi, prośmy o szczęście wieczne. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 7. kwietnia, o godz. 13:00 w parafii w Brzostku.

 

 Wielki Czwartek

381365 mszaJW27_7Wielki Czwartek – to wspomnienie ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu kierujemy nasze myśli i życzenia w stronę wszystkich kapłanów, a przede wszystkim księży pracujących w naszej parafii. 

Czcigodni Kapłani!

W tym szczególnym dniu dziękujemy Panu Bogu za powołanie Was do służby kapłańskiej. Dziękujemy Wam, że zawsze jesteście z nami, za Wasz trud i poświęcenie w trosce o nasze zbawienie. Życzymy zdrowia, radości oraz pomyślności w realizacji wszystkich szlachetnych planów i słusznych zamierzeń Na każdy dzień Waszej kapłańskiej drogi życzymy obfitych łask Bożych, darów Ducha Świętego i wytrwałości w naśladowaniu Zbawiciela.

 

 XII Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy Caritas

NMilosierdzia

        18 kwietnia 2015 r. organizowany jest wyjazd do Krakowa – Łagiewnik, w ramach XII Pielgrzymki Pracowników i Wolontariuszy Caritas. Autokar wyruszy z parkingu przy ul. Ariańskiej 4, o godz. 7.00. Osoby, które chcą wziąć udział w pielgrzymce, prosimy o zgłoszenie.

Więcej…
 

Akcja przedświątecznej pomocy biednym

pomocbiednymZakończyła się doroczna akcja przedświątecznej zbiórki darów dla potrzebujących. Z darów zebranych w sklepach spożywczych naszej parafii oraz ofiarowanych przez właścicieli firm, przygotowano i rozdano paczki dla 150 rodzin.
Więcej…
 

Co to jest Triduum Paschalne?

pesach…trwamy w Wielkim Tygodniu…a więc ponownie będziemy przeżywać szczyt roku liturgicznego - Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje ono liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła - Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Sobotę - w Wielką Noc. Triduum kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

Więcej…
 

Niedziela Palmowa

konkurs palmNiedziela Palmowa rozpoczyna okres przygotowania do przeżywania Męki Pańskiej - charakterystycznym symbolem tego dnia są wielobarwne palmy wielkanocne będące symbolem odradzającego się życia. Procesja z palmami upamiętnia triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczysta Eucharystia, rozpoczynająca się procesją odbyła się w naszej świątyni o godz. 10.30, a po niej zostały ogłoszone wyniki tegorocznego konkursu na najpiękniejszą palmę.

Więcej…
 

Warsztaty fotograficzne dla młodzieży

fwarsztatyfotoŚwietlica "PRZYSTAŃ" serdecznie zaprasza uczniów gimnazjum i szkoły średniej do udziału w warsztatach fotograficznych. Zajęcia odbywać się będą w świetlicy, w dniach: 10 kwietnia (piątek), 17 kwietnia( piątek) i 24 kwietnia (piątek) 2015 r. od godziny 16.00 do 17.30. Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można dokonać osobiście – w świetlicy „PRZYSTAŃ” przy ul. Ariańskiej 4 , telefonicznie - 502399111, lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Więcej…
 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 


Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

Młodzież - w każdy 3 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

 

 

 

 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com