www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

pesach             Życzenia Wielkanocne !!!

…z okazji zwycięskiego przejścia Pana ze śmierci do życia...
życzymy:

…wiary, która pozwala kroczyć poprzez wszelkie ciemności…
…nadziei, która pozwala realizować dobre pragnienia…
…oraz miłości, która pozwala zjednoczyć się ze ZMARTWYCHWSTAŁYM aby nieustannie dawać siebie innym…

 -  życzą Duszpasterze

 

 kaplaniWielki Czwartek

Wielki Czwartek to dzień, w którym Jezus Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowił sakrament Eucharystii i sakrament Kapłaństwa.Ustanowił Kapłaństwo w tym celu, aby Apostołów i ich następców powołać do działalności w Jego funkcji kapłańskiej.

Więcej…
 

 Zakończenie akcji zbiórki żywności

 2013-12-07 1386411511Zakończyła się przedświąteczna akcja zbiórki żywności. Przez okres dziesięciu  dni w sklepach wystawione były specjalnie oznakowane kosze, do których można było wkładać produkty spożywcze. W dużych sklepach samoobsługowych, kwestowali wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas, działających przy MZS nr 1 oraz ZSE, a także młodzież i dorośli zaangażowani w działalność grup duszpasterskich w parafii. Zebrane w ten sposób dary zostały odpowiednio podzielone i rozdane najuboższym mieszkańcom naszej dzielnicy.

Więcej…
 

I Charytatywny Zumbathon ® na rzecz Dawidka Bogdana

DawidBogdan26 kwietnia o godz. 16.30, w Hali Sportowej OSiR, rozpocznie się I Charytatywny Maraton Zumby na rzecz Dawidka Bogdana. Chłopiec ma 5 lat, urodził się jako wcześniak i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie i padaczkę. Dawidek jest od urodzenia pod opieką lekarzy, od trzech lat jeździ do Krakowa na terapię metodą Tomatisa.

 

Więcej…
 

 Konkurs Palm Wielkanocnych 

KonkursPalmJak co roku konkurs palm w parafii św. Jadwigi Królowej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 zgromadziła się najmłodsza cząstka parafii - dzieci. Wielobarwna procesja z palmami rozpoczęła liturgię Niedzieli Palmowej. Bezpośrednio po błogosławieństwie komisja konkursowa wyłoniła 3 najpiękniejsze palmy oraz wyróżniła 8 kolejnych.

Więcej…
 

 Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II

DrogaKz JPIISłowami piosenki Eleni o Papieżu Janie Pawle II zakończyła się ostatnia Droga Krzyżowa (11 kwietnia) dla dzieci i młodzieży:  "Wyszedłeś z Wadowic powitał Cię Rzym. Sam Bóg postanowił, byś zawsze był z Nim. Śladami Chrystusa pociechę nam nieś. Niech ludy porusza natchnionych słów treść".

Więcej…
 

 Chór Cantores Carvatiani - Misterium Wielkopostne

ChorCantores  W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia, o godz. 11.45, czyli tuż przed Mszą św. o godz. 12.00, wystąpi chór Cantores Carvatiani z Gorlic. Mieliśmy już wielokrotnie przyjemność gościć ten zespół w naszym kościele. Chór powstał we wrześniu 2010 r., działa pod egidą Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Dyrygentem jest  p. Anna Cisoń - specjalistka od prowadzenia zespołów wokalno-instrumentalnych. 

Więcej…
 

Inscenizacja Drogi Krzyżowej

InscenizacjaDKW ostatni piątek, 4 kwietnia, odbyła się w naszym kościele inscenizowana Droga Krzyżowa. Jej przebieg rozpoczął się nietypowo, gdyż od  uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy a zakończył się na Jego Wniebowstąpieniu.

Więcej…
 

 Kiermasz Wielkanocny

Kiermasz

 niedzielę, 13 kwietnia, na placu przed kościołem odbędzie się kiermasz wielkanocny. Tego dnia będzie można kupić świąteczne kartki, palmy, ozdoby z gipsu oraz stroiki wielkanocne, które od kilku tygodni przygotowują wolontariusze i podopieczni świetlicy „Przystań” pod kierunkiem opiekunek. Trudno wyobrazić sobie święta wielkanocne bez baranków, pisanek, zajączków i żółtych kurczaczków, dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska po każdej Mszy św.

Więcej…
 

caritas2014PRZEDŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
wspieramy potrzebujących...

W ramach akcji CARITAS, w naszej wspólnocie parafialnej,  trwa przygotowanie świątecznej pomocy dla biednych i potrzebujących. Gorąco prosimy o zgłaszanie osób potrzebujących pomocy z naszego sąsiedztwa w zakrystii lub w kancelarii. Jak co roku w dużych sklepach w naszej dzielnicy w dniach od 4 do 14 kwietnia trwa zbiórka darów przez wolontariuszy, w pozostałych zostały wystawione kosze na żywność. Ze zgromadzonych produktów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla potrzebujących.

Więcej…
 

KlIIaMsze św z udziałem dzieci z klas II

Już 11 maja o godz. 10.30 dzieci z klas drugich po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swoich serc. W przygotowaniu do tego pięknego wydarzenia nie może zabraknąć modlitwy. Przez trzy kolejne niedziele dzieci z klas drugich czynnie włączały się w oprawę liturgii Mszy św.

kl II b - galeria
kl.II a - galeria
kl II c - galeria
 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 


Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

Młodzież - w każdy 3 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

 

 

 

 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com