www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

pesachCo to jest Triduum Paschalne?

…przed nami Wielki Tydzień…a więc ponownie będziemy przeżywać szczyt roku liturgicznego - Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje ono liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła - Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Sobotę - w Wielką Noc. Triduum kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

PLAN TRIDUUM PASCHALNEGO

Więcej…
 

Warsztaty fotograficzne dla młodzieży

fwarsztatyfotoŚwietlica "PRZYSTAŃ" serdecznie zaprasza uczniów gimnazjum i szkoły średniej do udziału w warsztatach fotograficznych. Zajęcia odbywać się będą w świetlicy, w dniach: 10 kwietnia (piątek), 17 kwietnia( piątek) i 24 kwietnia (piątek) 2015 r. od godziny 16.00 do 17.30. Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można dokonać osobiście – w świetlicy „PRZYSTAŃ” przy ul. Ariańskiej 4 , telefonicznie - 502399111, lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Więcej…
 

Zbiórka makulatury

makulaturaPo raz kolejny przed naszym kościołem pojawił się duży, zielony kontener, do którego można wrzucić makulaturę. Zachęcamy do skorzystania z okazji pozbycia się zbędnych papierowych odpadów i wsparcia w ten sposób działań, które podejmuje nasz Parafialny Zespół Caritas. Za każdą ilość dostarczonej makulatury, serdecznie dziękujemy smile

 

 Pasje Jana Pawła II” - wystawa prac plastycznych

DSC 0013W niedzielę, 22 marca, w naszym kościele przygotowano wystawę prac uczniów szkoły podstawowej M.Z.S. nr 1, którzy podczas trwania rekolekcji zgłosili się do udziału w konkursie plastycznym „Pasje Jana Pawła II”. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo prac było dość dużo, a ich twórcy wykazali się niezwykłą pomysłowością i ogromnym zaangażowaniem.

Więcej…
 

Koncert Chóru Cantores Carvatiani

CantCarvatW niedzielę, 29 marca podczas Mszy św. o godz. 12.00, wystąpi  chór Cantores Carvatiani z Gorlic, który od paru lat towarzyszy nam uświetniając uroczystości parafialne oraz koncertując podczas okresu kolędowego i wielkopostnego. Podczas mszy i po niej wykonają utwory wielkopostne i nie tylko. 

Więcej…
 

doonbyRekolekcje filmowe

Na ekrany kin wchodzi film z przesłaniem pro-life: „Doonby. Każdy jest Kimś”. Historia głównego bohatera przeplata się z opowieścią sprzed 40 lat o jego matce, która zachodzi w niechcianą ciążę i decyduje się na aborcję. Jeśli chcesz zobaczyć film to zapraszamy do kina „Wiarus” w Gorlicach. Seans odbędzie się w  ramach Rekolekcji Filmowych w najbliższy czwartek 26 marca 2015 r. o godz. 19.00. Wstęp to dobrowolna ofiara.

Więcej…
 

carlogo PRZEDŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
...wspieramy potrzebujących...

W ramach akcji CARITAS, w naszej wspólnocie parafialnej, trwa przygotowanie świątecznej pomocy dla biednych i potrzebujących. Gorąco prosimy o zgłaszanie osób potrzebujących pomocy z naszego sąsiedztwa w zakrystii lub w kancelarii. Jak co roku w dużych sklepach w naszej dzielnicy w dniach 21-30 marca trwa zbiórka darów przez wolontariuszy, w pozostałych zostały wystawione kosze na żywność. Ze zgromadzonych produktów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla potrzebujących. W miarę swoich możliwości pomóżmy, by dla nas wszystkich zbliżające się święta były czasem radości.
Wolontariusze dyżurują przez 2 godziny: pn-pt w godz. 15-17; 17-19; sobota 9-11; 11-13; 13-15; 15-17; 17-19 wg harmonogramu dyżurów.  Zachęcamy do wpisania się do harmonogramu dyżurów, bo nadal są jeszcze wolne miejsca:


GRAFIK DYŻURÓW WOLONTARIUSZY

Więcej…
 

 ŚDM – Przyjmij Pielgrzymów

logosdmPodczas tegorocznej wizytacji duszpasterskiej, księża poruszali temat przygotowań do Światowych Dni Młodzieży i poprzedzających je Dni w Diecezjach. W naszej diecezji gościć będziemy ok. 10 tys. osób z całego świata i część z nich przyjedzie do Gorlic. Osoby, które wyraziły chęć przyjęcia pielgrzymów pod swój dach, otrzymały stosowne formularze zgłoszeniowe, które należy wypełnić i oddać do dn. 30 marca b.r. Osoby, które nie posiadają formularza, a są gotowe udzielić młodym ludziom gościny w swoich domach, mogą zgłosić się osobiście do kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia lub wypełnić zgłoszenie wg zamieszczonego poniżej wzoru i przesłać je pocztą mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Więcej informacji dla rodzin przyjmujących pielgrzymów znajduje się tutaj.

Więcej…
 

Dzień Kobiet w świetlicy „PRZYSTAŃ” 

DzienKobietW dniu 12 marca w „Przystani” jak co roku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Świetlica już kilka dni wcześniej przygotowała z tej okazji dekorację oraz uroczysty występ dla pięknych Pań. Na początku spotkania dzieci wystawiły sztukę pt. „Kopciuszek”, następnie chłopcy złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom i dziewczynkom oraz wręczyli własnoręcznie wykonane laurki oraz róże. Panowała ciepła i przyjazna atmosfera, nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Wszyscy się świetnie bawili. galeria

Anna Dyczko

Więcej…
 

 Rumunia - Bułgaria - Turcja

BugPodczas wakacji, od 30 czerwca do 7 lipca, organizowana jest wycieczka do Rumunii, Bułgarii oraz Turcji. Zapisy przyjmuje ks. Piotr Sala.

Więcej…
 

 Konkurs plastyczny "Pasje Jana Pawła II"

jan pawel_IIZ okazji Roku św. Jana Pawła II, Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK z Nowego Sącza, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia  z Warszawy oraz Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania OPOKA ze Starego Sącza, zapraszają wszystkie dzieci ze szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Pasje Jana Pawła II” więcej

 

 Rekolekcje Wielkopostne MZS nr 1

wielki-post2

W dn. 16 – 18 marca, odbywać się będą rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Miejskiego Zespołu Szkół nr 1. Słowo Boże głosił będzie ks. Andrzej Mulka. Poniżej zamieszczony jest ramowy program rekolekcji.

Więcej…
 

2013-12-07 1386411511Przedświąteczna zbiórka żywności

...otwórzmy serca dla potrzebujących...

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w Akcję zbierania żywności dla osób potrzebujących zachęcamy do wpisania się do harmonogramu dyżurów – lista dostępna będzie po każdej mszy św. w niedzielę w ZAKRYSTII. Akcja trwać będzie w dniach 21-30 marca br. w wybranych sklepach na terenie naszej parafii.

Więcej…
 

 7 marzec - imieniny obchodzi ks. Tomasz Rusyn

kwiaty1

 Księże Tomaszu, w dniu Twoich imienin życzymy Ci zdrowia i Bożego Błogosławieństwa - niezbędnych w dźwiganiu ciężaru codziennej duszpasterskiej posługi. Niech Jezus Chrystus obdarza Cię wszelkimi łaskami, niech daje Ci siły w pracy i głoszeniu Słowa Bożego, a Matka Najświętsza niech ma Cię zawsze w swej opiece. Z całego serca życzymy Ci radości i pogody ducha oraz ludzkiej życzliwości każdego dnia.

Szczęść Boże!

 

krzyz taizeRekolekcje Wielkopostne
w Zespole Szkół Ekonomicznych

W dniach 9-11 marca uczniowie i nauczyciele Zespół Szkół Ekonomicznych będą przeżywać Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. W programie m.in. spotkanie z więźniami z Jasła oraz projekcja filmu pt. „Bóg nie umarł”.             PROGRAM REKOLEKCJI

 

Ferie, ferie...

ferieDwa ostatnie tygodnie lutego były czasem zimowego wypoczynku dla uczniów małopolskich szkół. Nasza parafia przygotowała dla dzieci i młodzieży skupionej w grupach działających przy parafii i dla podopiecznych świetlicy „Przystań” wiele atrakcyjnych propozycji na spędzenie czasu wolnego w sposób ciekawy, aktywny i twórczy.

Więcej…
 

1234REKOLEKCJE FILMOWE

FILM:   „BÓG NIE UMARŁ”
11 marca (środa) 2015 r.
godz. 19.00 Kino „Wiarus”
Wstęp:  dobrowolna ofiara
Najgłośniejszy film religijny ostatnich lat. Kilka miesięcy temu był wielkim przebojem kinowym w USA.

Więcej…
 

niepokaKatechezy dla Dorosłych

Dnia 2 marca po Mszy św. o godz. 18.00 w ramach cyklu Katechez dla dorosłych, Ojciec Placyd – franciszkanin – wygłosił prelekcję pt. „Matka Boża Niepokalana – patronką Gorlic”. Temat spotkania nawiązywał do dnia 12 listopada 2014 r., kiedy to Stolica Apostolska udzieliła zgody na nadanie Matce Bożej Niepokalanej imienia patronki Gorlic, zaś osoba Ojca Prelegenta wpisła się w ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego. galeria

Więcej…
 

koncert sdm_2015Diecezjalne spotkanie młodzieży
...przygotowanie do ŚDM...

Niedziela 15 lutego obfitowała w niezwykłe wydarzenie jakim był koncert katolickiego zespołu hip-hopowego. Naszą parafię odwiedził Full Power Spirit. Koncert był główną atrakcją diecezjalnego spotkania młodzieży zaangażowanej w przygotowywanie ŚDM Kraków 2016. galeria  

Więcej…
 

Wycieczka Szlakiem Piastowskim

poz1aW dniach 15 - 17 maja 2015 r. organizowana jest wycieczka Szlakiem Piastowskim. W programie Poznań, Lednica, Gniezno, Biskupin oraz Licheń. Zapisy przyjmuje ks. Piotr Sala.

Więcej…
 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 


Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

Młodzież - w każdy 3 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

 

 

 

 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com