www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

marszZAPROSZENIE

Marsz dla Życia i Rodziny

Na dzień 12 października zapraszamy wszystkich, którym bliskie są wartości ŻYCIA i RODZINY do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny organizowanego po raz pierwszy w naszym mieście w Gorlicach. Marsz dla Życia i Rodziny to przede wszystkim radosne i kolorowe Święto Rodzin! To dzień radości z naszych rodzin i radości z daru życia!

NASZ PLAKAT

Więcej…
 

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe

images

"Na nowo odkryjmy w różańcu siłę. Weźmy różaniec do ręki mocno i z ufnością (...). Różaniec biorę do ręki i w duchu - poprzez intencje - różańcem owijam całą kulę ziemską smutną, rozdartą, pełną wojen i cierpień, wątpliwości i niewiary. Moją ufność składam u stóp Twoich i wierzę, że przez Ciebie, Matko Boża - przyjdzie ratunek, światło, pomoc. Dla mnie i dla wielu serc.

Więcej…
 

karolina4ZAPROSZENIE

Dziękczynienie za konsekrację kościoła

W sobotę18 października, nasza parafia pragnie wyrazić wdzięczność za konsekrację kościoła, którą przeżywaliśmy w czerwcu br. W związku z obecnością relikwii bł. Karoliny Kózki w naszym ołtarzu i stuleciem jej śmierci serdecznie zapraszamy na wyjazd dziecięce i młodzieżowe grupy, ich rodziców oraz wszystkich chętnych parafian, do Zabawy i wsi Wał Rudy - miejsc związanych z Błogosławioną. W programie przewidziana jest Msza św., Droga Krzyżowa oraz spotkanie integracyjne. Koszt wyjazdu 15 zł. Zapisy przyjmuje ks. Piotr Sala.

Więcej…
 

 Pielgrzymka do Warszawy i Niepokalanowapopieuszko

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do Warszawy i Niepokalanowa, organizowaną w dniach 8-9 listopada. W planie zwiedzanie  m.in.: Sanktuarium św. Maksymiliana, muzeum ks. Jerzego Popiełuszki, muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki „Kopernik” i Sejmu. Zapisy do 13 października. Więcej informacji na plakacie

 

 Podlasie - miejsce pełne jezior i lasów

PodlasieW

Kiedy odwiedzaliśmy w ostatnim czasie obszary Podlasia spora część uczestników wyjazdu odniosła wrażenie że czas w tamtym miejscu jakby się zatrzymał. Widać to w zabudowaniach wiejskich gospodarstw oraz bardzo ograniczonej liczbie ludności. Nasze odwiedziny tego malowniczego regionu Polski rozpoczęliśmy od Drohiczyna, niewielkiego miasteczka, które znajduje się w powiecie siemiatyckim. Nazwane jest historyczną stolicą Podlasia.

Więcej…
 

deboKandydaci do bierzmowania w Dębowcu

Dnia 20 września, w ramach rocznej formacji młodych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, sześćdziesięciopięcio–osobowa grupa uczniów z trzecich klas gimnazjów pod opieką ks. Pawła i Pana katechety Piotra Zimy - udali się do dębowieckiego sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej, aby uczestniczyć w międzydekanalnym spotkaniu kandydatów. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów uroczystości odpustowych Bazyliki NMP z La Salette, które trwały od 18 do 21 września. Młodzież zgromadziła się przy ołtarzu polowym. Gościem spotkania był  Mirek „Kola” Kolczyk – były więzień, przestępca, a dziś raper ogłaszający Dobrą Nowinę, nazywany hiphopowym Apostołem. Młodzi uczestnicy spotkania wsłuchiwali się w jego świadectwo i piosenki. galeria

Więcej…
 
Parking09Prace wokół świątyni

Dobiega końca kolejny już etap inwestycji związanej z układaniem granitowej nawierzchni na parkingu przy kościele. Wiosną - od strony ul. Węgierskiej, a teraz od strony ul. Armii Krajowej. Od najbliższej niedzieli  zapraszamy kierowców do korzystania z nowych miejsc parkingowych. Jeśli pogoda i fundusze pozwolą - prace będą kontynuowane. galeria 
 

 Spotkanie plenerowe scholi

OgniskoScholi

W sobotę, 20 września, parafialna schola przeniosła swoją cotygodniową próbę z sali przy kościele na pole grillowe przy posesji państwa Ludwinów. Tym razem na spotkanie przybyły również rodziny dziewczynek. Mamy przygotowały na tę okoliczność pyszne wypieki, a rodzice Amelki Wozniak zadbali, by na grillu nie zabrakło smakowitych kiełbasek. Nad całością czuwał pomysłodawca i organizator spotkania - ks. Proboszcz Jerzy Gondek. Podczas imprezy wszyscy świetnie się bawili, biorąc udział w konkurencjach sportowych prowadzonych przez p. Anię Dyczko – opiekunkę grupy śpiewającej. Oczywiście był i wspólny śpiew, w który włączyli się także rodzice. Dobrego nastroju zgromadzonym nie zepsuł nawet deszcz.galeria

 

 Święto Św. Stanisława Kostkiatrybuty

Dnia 18 września w liturgii Kościoła obchodziliśmy święto Św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Podczas Mszy Świętej wieczornej ks. Paweł podczas homilii wyjaśnił znaczenie atrybutów umieszczonych przy wizerunku Świętego Stanisława – jednej z dwudziestu czterech postaci „Pocztu świętych i błogosławionych polskich” – znajdującego się w prezbiterium kościoła: lilia – symbol czystości, kielich z hostią z greckimi inicjałami IHS – która odzwierciedla zarówno przynależność św. Stanisława do zakonu jezuitów, jak i żarliwe umiłowanie Najświętszego Sakramentu oraz różaniec – ukazujący rys maryjny duchowości Świętego. Postać  świętego została także przybliżona dzieciom podczas niedzielnej mszy. galeria

Więcej…
 

 Radość Ewangelii

EwangelizacjaOazaW dniach 10 i 11 września Miejski Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół Ekonomicznych odwiedzili przedstawiciele Oazy, aby opowiedzieć o swojej wierze i wspólnocie. Odbywało się to na lekcjach religii, a oprócz tego dla uczniów z Ekonomika został wyświetlony w kinie „Wiarus” film pt: „Bezcenny dar”. Animatorzy przedstawili czym jest Oaza, co im dało bycie w tej wspólnocie, pokazali także, że można modlić się śpiewem i tańcem. Założenie było takie, by mówili do młodszych jak do brata czy siostry, których chcą ratować przed czymś groźnym, przed nałogami i złymi wzorcami. Chcieli pokazać młodym ludziom, że wspólnota daje siłę by odważnie mówić o swojej wierze i się jej nie wstydzić.

Więcej…
 

 Dzielmy się sobą jak chlebem...”

MszaPoslaniaWe wtorek 9 września 2014 r. w kościele, na Mszy świętej o godzinie 18.00, zgromadzili się członkowie wszystkich wspólnot, ruchów i stowarzyszeń działających w naszej parafii. Nie zabrakło najmłodszych, młodzieży a tym bardziej dorosłych i kapłanów. Wszyscy przybyli aby wsłuchać się w Boże Słowo i od Jezusa, który jest Chlebem Żywym, zaczerpnąć sił do nowego roku pracy i formacji.

Więcej…
 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 


Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

Młodzież - w każdy 3 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

 

 

 

 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com