www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

DSC 0040Przygotowujemy się do rozdania kolejnej partii żywności w ramach programu FEAD. W tym miesiącu wsparcie otrzyma 4650 osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Tym razem do spakowania i dystrybucji jest 27.853 kg produktów spożywczych. To duże wyzwanie i ogromna praca do wykonania, ale liczymy, że i tym razem nie zabraknie ludzi chętnych nieść pomoc bliźniemu. W poniedziałek,9 stycznia w godz. 9.00 – 18.00, zapraszamy do Sali Teatralnej wolontariuszy, którzy chcą pomóc w pakowaniu żywności. Każdy, kto znajdzie godzinę lub dwie w ciągu dnia będzie mile widziany.

Paczki wydawane będą w środę, 11 stycznia w godz. 8.00 – 12.00 oraz 15.00 – 16.00.

Więcej…
 

24 grudnia imieniny obchodzi p. Adam Piechowiczkwiatyimages

Drogi Solenizancie, z tej to okazji pragniemy złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia, wielu łask Bożych, dobrego zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego w tej jakże ofiarnej posłudze kościelnego w naszej parafii. Panie Adamie, przy tej okazji dziękujemy za trud pracy, za każdą chwilę spędzoną w świątyni, dbałość by wyglądała pięknie oraz za posługę w zakrystii.

 

spowiedzSPOWIEDŹ W DEKANACIE

"Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego".

Adwent to czas zaglądnięcia w swoje serce...zachęcamy do spotkania z Chrystusem Miłosiernym przy kratkach konfesjonału. Poniżej podajemy grafik spowiedzi w dekanacie gorlickim:

Więcej…
 

carlogo...wspomóżmy potrzebujących...

przedświąteczna zbiórka żywności

W dniach 12-20 grudnia br. w wybranych sklepach na terenie naszej parafii odbywać się będzie akcja zbierania żywności dla osób potrzebujących prowadzona przez wolontariuszy. Wolontariusze dyżurują przez 2 godziny: pn-pt w godz. 15-17; 17-19; sobota 9-11; 11-13; 13-15; 15-17; 17-19 wg przygotowanego harmonogramu dyżurów. Aktualny grafik zbiórki znajduje się poniżej. Bardzo prosimy o dotrzymanie wybranego terminu. W razie jakichkolwiek zmian prosimy o tym poinformować ks. Pawła. Jest to konieczne, by znaleźć inną osobę na zastępstwo.

GRAFIK DYŻURÓW

Więcej…
 

Mikołajkowe Rekolekcje Filmowe - "Jak Bóg da"

Z okazji wspomnienia św. Mikołaja w ramach „Rekolekcji Filmowych” zapraszamy na projekcję komedii „Jak Bóg da”. Film przedstawia historię pewnej ateistycznej włoskiej rodziny, w której syn postanawia zostać księdzem. Komedia oprócz ogromnej dawki dobrego humoru, ukazuje drogę nawrócenia człowieka. Projekcja odbędzie się w środę 7 grudnia o godz. 18:30 w Gorlickim Centrum Kultury. Wstęp to dobrowolna ofiara. Wersja filmu z lektorem. Serdecznie zapraszamy!

 

Spotkanie formacyjne dla młodzieży

SpotkanieMlodychDnia 24 listopada br. w naszej parafii rozpoczęliśmy program formacyjny pod hasłem „Idźcie i głoście”. Program ten jest adresowany do młodzieży z rejonu Biecko-Gorlickiego. Celem tych spotkań jest przede wszystkim spotkanie z Jezusem oraz bohaterami biblijnymi, którzy poszli za Nim i głosili Ewangelię. „(Nie)widomy i (Nie)świadomy wiary”, tak brzmiał temat naszego pierwszego spotkania.

Więcej…
 

 Wieczory Modlitewne

WieczoryModlitewne W dniach 16 – 18 listopada br. przybyła do naszej parafii Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI z Rzeszowa (dalej SNE). Przyjechali, aby poprzez „Wieczory modlitewne” przygotować naszą wspólnotę do godnego i świadomego zawierzenia się Jezusowi Chrystusowi poprzez jubileuszowy akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

Więcej…
 

Wieniec adwentowy 

wieniecJam jest światłość świata, kto idzie za mną, nie chodzi w ciemnościach, ale będzie miał światłość żywota (J. 8,12)

Wieniec adwentowy wykonuje się w kształcie koła z gałązek szlachetnych drzew iglastych takich jak: świerk srebrzysty, jodła pospolita, daglezja zielona lub sosna zwyczajna. Wieniec może być wykonany również z liści laurowych lub mahoniowych. Do dekoracji można użyć szyszek, jesiennych liści, owoców głogu lub jarzębiny itp. Pośród wieńcowych gałązek umieszcza się cztery świece symbolizujące cztery niedziele adwentu.

Więcej…
 

chrystus krlWieczory Miłosierdzia

Za tydzień - 20 listopada -  w ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego, z okazji zakończenia Jubileuszu Miłosierdzia, pragniemy zawierzyć całą naszą wspólnotę Jezusowi Chrystusowi – poprzez Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Do tego wydarzenia chcemy przygotować się poprzez Wieczory Modlitewne, które poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji z naszej diecezji. Zapraszamy zatem wszystkich od środy do piątku na Msze św. o godz. 18.00 i wieczór ewangelizacyjny (16 - 18 listopada). O tym wydarzeniu przypomina nam wystawiony w prezbiterium baner.

 

11 listopada swoje imieniny obchodzi

ks. Marcin Jaracz

rozeimages

Drogi Solenizancie! Życzymy Ci, aby w Twoim życiu nigdy nie zabrakło dobrych pragnień oraz zapału i sił do ich realizacji, aby Duch Święty był zawsze Twoim przewodnikiem, aby wiara była dla Ciebie źródłem autentycznej i głębokiej radości, i abyś każdego dnia był coraz bardziej zjednoczony z Tym, który Cię powołał i coraz pełniej realizował Jego wolę. Szczęść Boże!

 

 Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

imagesNa zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, 19 listopada 2016 roku, w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach zostanie dokonany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Tego dnia organizujemy wyjazd autokarowy do Łagiewnik. Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach. Zapisy przyjmujemy w kancelarii i zakrystii. Wyjazd 19 listopada (sobota) o godz. 7.00 z parkingu przy ul. Ariańskiej. Więcej informacji tutaj

 

Kwesta na rzecz Kuchni dla Ubogich

caritas flSkładamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy jak co roku, podczas kwesty prowadzonej 1 listopada na cmentarzu komunalnym, wsparli finansowo Kuchnię Caritas. W tym roku dzięki Waszej ofiarności zebraliśmy10.685 zł. Zgromadzone środki zostaną w całości przeznaczone na działalność tej placówki - dofinansowanie posiłków wydawanych osobom potrzebującym, ubogacenie paczek świątecznych, organizację uroczystego wielkanocnego i wigilijnego posiłku dla podopiecznych i osób samotnych. W przeprowadzeniu kwesty wzięło udział 47 wolontariuszy. Za otwartość serca wszystkich ofiarodawców, pracę i poświęcenie wolontariuszy – serdeczne Bóg zapłać!


 

 "Podróże po chrześcijaństwie wschodnim"

FotTPOd 23 października w naszym Kościele prezentowana jest wystawa fotograficzna pt. „Podróże po chrześcijaństwie wschodnim” autorstwa Tomasza Pruchnickiego, znanego fotografa, podróżnika oraz pasjonata historii i zabytków. 5 listopada (tj. sobota) po wieczornej Mszy Św. – godz. 19.00. zapraszamy na „Spotkanie autorskie przy fotografiach”, na którym p. Tomasz Pruchnicki opowie o miejscach przedstawionych na fotografiach.

Więcej…
 

 rozmisyjnyTydzień misyjny

Dnia 23 października będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną, która rozpocznie w Kościele Tydzień modlitw w intencji Misji. Zachęcamy wszystkich do oglądnięcia wystawy misyjnej w naszym kościele, pod tytułem: „Podróże po chrześcijaństwie wschodnim”. W sobotę 29 października - na godz. 17.15 - zapraszamy wszystkich na różaniec w intencji misji – odmawiany w różnych językach.

 

ludzie boga2Rekolekcje filmowe

Z okazji Tygodnia Misyjnego w ramach „Rekolekcji Filmowych” zapraszamy na projekcję filmu „Ludzie Boga” i spotkanie z ks. Danielem Nowakiem Diecezjalnym Duszpasterzem Misyjnym, który skomentuje oglądany film. Film jest historią opartą na faktach, opowiadającą o życiu mnichów mieszkających w muzułmańskiej Algierii. Projekcja odbędzie się w niedzielę 30 października o godz. 17:30 w Gorlickim Centrum Kultury. Wstęp to dobrowolna ofiara.

Więcej…
 

modlitwarec...modlitewny czwartek...

Trwając w Roku Miłosierdzia pragniemy pogłębić naszą modlitwę. Proponujemy aby każdy czwartek stał się okazją do modlitwy w naszym kościele, który będzie otwarty w godzinach od porannej do wieczornej Mszy Św. Podczas modlitwy chcemy wspólnie objąć troską nasz kościół – dlatego prosimy o zapisywanie się w zakrystii na listę dyżuru modlitewnego. Proponujemy godzinny czas adoracji.

Również w czwartek (27 października) zapraszamy wszystkich na kolejny Wieczór Modlitewny. O godz. 18.00 Msza Święta z homilią. Po Mszy św. katecheza i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 

Jan Pawel_II_2LIST DO DZIECI TRA POCHI GIORNO

 OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II 

W ROKU RODZINY

Więcej…
 

 marsz123III MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

2 października 2016

Na dzień 2 października 2016 roku zapraszamy wszystkich, którym bliskie są wartości ŻYCIA i RODZINY do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny organizowanego po raz trzeci w naszym mieście w Gorlicach. Marsz dla Życia i Rodziny to przede wszystkim radosne i kolorowe Święto Rodzin! To dzień radości z naszych rodzin i radości z daru życia!

...przynieśmy ze sobą róże, które złożymy u stóp Matki Bożej...

Więcej…
 

 P.S.D. zaprasza na wycieczkę 

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Gorlicach zaprasza na wycieczkę do Nowego Wiśnicza i Dębna, która odbędzie się w dniu 1 października (sobota). Wycieczkę rozpocznie Msza święta w Parafia pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Nowym Wiśniczu. W programie zwiedzanie Zamku w Nowym Wiśniczu, Muzeum Jana Matejki w Korzynówce oraz zamku w Dębnie. Wszelkie informacje uzyskać można w biurze stowarzyszenia przy ul. Jagiełły 10, w każdy wtorek w godz. 1000 – 1200 oraz piątek w godz. 1600 – 1800 jak również u Ks. Andrzeja Kluza.

 

Andrzejkowy czas...

24 listopada, gdy zegar wybił godzinę 16.00 w Sali Teatralnej przy blasku kolorowego światła rozbrzmiały dźwięki muzyki…Tak oto rozpoczęła się Zabawa Andrzejkowa dla dzieci zorganizowana przez Świetlicę „PRZYSTAŃ”. Tegoroczną gwiazdą wieczoru był fantastyczny Zespół Ona i On z Gorlic, który w rytmach muzyki granej i śpiewanej na żywo umilił czas ponad 100 przybyłym dzieciom i ich rodzicom.

Więcej…
 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 

Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.


 

„Przyjdź na oazę, bo brakuje nam Ciebie”

Zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkoły średniej do naszej wspólnoty, która spotyka się w każdy piątek o godz. 18.00 na Mszy świętej a potem w salce nad zakrystią. Jeśli chcesz wiedzieć więcej kim jesteśmy i co robimy to przyjdź i zobacz. 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com