www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

 Kurs dla fotografów liturgicznych

aparatKurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych odbędzie się w dniach 1-4 grudnia 2014 r w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a. 
Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, (tel. sekretariatu: 17 871-24-03; tel. centrali: 17 871-24-00) i tutaj

 

 Rekolekcje filmowe: „Karolina”

Karolina-plakat podglad_wiekszy

 We wtorek,18 listopada, mija 100-lecie męczeńskiej śmierci bł Karoliny Kózki, której relikwie znajdują się w naszym ołtarzu. Chcąc uczcić ten dzień zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00 i na nabożeństwo o 17.30. 21 listopada o godz. 19.00 w kinie Wiarus odbędzie się premiera filmu inspirowanego życiem bł. Karoliny. Obecnie niewielu twórców ma odwagę propagować wartości bliskie chrześcijaństwu, tym bardziej gorąco zachęcamy do wybrania się całą rodziną na film „Karolina”. Zwiastun filmu, wywiady z reżyserem i aktorami, zdjęcia i fragmenty z planu filmowego można znaleźć tutaj. Wstęp za dobrowolną ofiarą. Potwierdzenie na numer telefonu 609936454.

Więcej…
 

balswieBal Wszystkich Świętych

Dnia 10 listopada nasza sala teatralna pełna była świętych i błogosławionych i to wcale nie za sprawą jej wystroju. Stało się tak dlatego, że młodzież skupiona w Ruchu Światło-Życie naszej parafii miała za zadanie przebrać się za świętego, którego imię noszą. I stąd byli: św. Karol, św. Sylwia, św. Julia, św. Jadwiga, św. Wiktoria, św. Barbara, św. Tomasz Apostoł i wielu innych. Każdy też przygotował atrybut poszczególnych swoich patronów, oraz zaprezentował jego znaczenie. galeria

Więcej…
 

rekbi6Rekolekcje dla bierzmowanych

W dniach 7-9 listopada uczniowie klas trzecich z gimnazjum przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania uczestniczyli w rekolekcjach zamkniętych w Ośrodku Rekolekcyjnym w  Lipinkach. Organizatorem wyjazdu, a jednocześnie opiekunem, był ks. Tomasz Rusyn. W wyjeździe uczestniczyła również s. Halina Boruch. Naszymi animatorami byli : Angelika, Patrycja, Dominika, Kasia, Sylwia, Kinga „Pucek” (którego prawdziwego imienia nie znamy do dzisiaj), a także Kuba. galeria

Więcej…
 

Narodowe Święto Niepodległościflaga

Dnia 11 listopada przeżywamy 96 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Święto ustanowione zostało w ostatnich latach II RP, zaś przywrócone w roku 1989. W tym dniu pamiętajmy o wywieszeniu flagi państwowej. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Przed i po mszy św. o godz. 9.00 wystąpi grupa seniorów Młodzi Duchem ze śpiewem pieśni patriotycznych.

 
 List Episkopatu Polski
o przygotowaniach do ŚDM Kraków 2016 

listpasterskiUmiłowani w Chrystusie Panu Bracia i Siostry!

Przeżywane dziś święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej przenosi nas myślą do Rzymu i jednoczy w modlitwie z papieżem Franciszkiem. Bazylika Laterańska bowiem to katedra Biskupa Rzymu, a jednocześnie Matka i Głowa wszystkich kościołów świata. Jest ona symbolem jedności i powszechności całego Kościoła. Szczególnym doświadczeniem tej uniwersalności i jedności są Światowe Dni Młodzieży, które w lipcu 2016 roku odbędą się w Polsce.

Więcej…
 

 Naprotechnologia w Rzeszowie

dzidziusW Rzeszowie została otwarta poradnia leczenia niepłodności, metodą NaProTECHNOLOGY® i Creighton Model FertilityCare System. Naprotechnologia to nowatorskie podejście do monitorowania, diagnostyki i leczenia ginekologicznego i prokreacyjnego zharmonizowane z naturalnym cyklem płodności kobiety. wypracowana przez prof. Thomasa Hilgersa w USA.
Spotkanie wstępne dla małżonków z problemem niepłodności – bezpłatne w poradni przy ul. Dąbrowskiego 33a, tel. 606 286 228. więcej

 

wiecaRekolekcje maturalne

W dniach od 27 do 29 października Maturzyści z Zespołu Szkół Ekonomicznych z klasy 4a TE uczestniczyli w rekolekcjach  zamkniętych w Lipinkach po hasłem „ Kiedyś Cię znajdę, znajdę Cię…”. Opiekunem i organizatorem był  ksiądz Tomasz Rusyn . Naszymi animatorami byli: Magda - studentka pedagogiki, Karolina, która pracuje i Tomek - student prawa. galeria

Więcej…
 

 Podsumowanie kwesty na rzecz KDU

caritas2014

 W sobotę, 1 listopada, na gorlickich cmentarzach, przeprowadzona została zbiórka pieniędzy na rzecz Kuchni Caritas. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za otwartość serca. Podczas kwesty zebrano kwotę 11.013 zł. Na ręce p. Stanisława Mężyka składamy również serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas, by pomóc w przeprowadzeniu akcji. Bóg zapłać! 

Więcej…
 

 kwestaKwesta na rzecz "Kuchni dla ubogich"

…tak naprawdę Uroczystość Wszystkich Świętych jest jednym z najbardziej radosnych świąt w liturgii. W tym dniu uświadamiamy sobie, że każdy z nas powołany jest do świętości – czyli do bezpośredniego przebywania z Bogiem – jak przyjaciel z przyjacielem – oglądania Boga twarzą w twarz.

Więcej…
 

Rekolekcje filmowe: „MATTEO”

MATTEO B3_PREW-212x300Serdecznie zapraszamy na film pt: „Matteo”, który będzie wyświetlany w ramach Rekolekcji Filmowych w Kinie „Wiarus” w Gorlicach. Pokazuje on skutki działania demona, ale przede wszystkim cudowną interwencję zakonnika Matteo da Agnone. Dzięki temu filmowi można przekonać się, że świat duchowy naprawdę istnieje. Zachęcam, by wybrać się na niego ponieważ może on zmienić Twoje życie – dodaje reżyser, pan Michał Kondrat, który będzie obecny na filmie, a potem spotka się z widzami. Zapraszamy 5 listopada (środa) 2014 r. na godz. 18.00. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w kiosku. 

Więcej…
 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 


Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

Młodzież - w każdy 3 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

 

 

 

 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com