www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

 kwestaKwesta na rzecz "Kuchni dla ubogich"

…tak naprawdę Uroczystość Wszystkich Świętych jest jednym z najbardziej radosnych świąt w liturgii. W tym dniu uświadamiamy sobie, że każdy z nas powołany jest do świętości – czyli do bezpośredniego przebywania z Bogiem – jak przyjaciel z przyjacielem – oglądania Boga twarzą w twarz. To właśnie w dzień Uroczystości Wszystkich Świętych wpatrujemy się w Postaci, które tą świętość już osiągnęły. Jak zatem zrealizować świętość…? Kościół od wieków podpowiada nam drogę do osiągnięcia tej świętości:…to po prostu dostrzeżenie tych najbardziej potrzebujących…którzy czekają na naszą pomoc i wsparcie…Od wielu lat jedną z form bezpośredniej pomocy naszym bliźnim jest kwesta na gorlickich cmentarzach. Zatem dnia 1 listopada zapraszamy na CMENTARZ KOMUNALNY gdzie od godz. 9.00 do 17.00 będzie trwała kwesta na rzecz działalności „Kuchni dla ubogich” Caritas - Gorlice. Otwórzmy więc nasze serca na potrzebujących…

 

Rekolekcje filmowe: „MATTEO”

MATTEO B3_PREW-212x300Serdecznie zapraszamy na film pt: „Matteo”, który będzie wyświetlany w ramach Rekolekcji Filmowych w Kinie „Wiarus” w Gorlicach. Pokazuje on skutki działania demona, ale przede wszystkim cudowną interwencję zakonnika Matteo da Agnone. Dzięki temu filmowi można przekonać się, że świat duchowy naprawdę istnieje. Zachęcam, by wybrać się na niego ponieważ może on zmienić Twoje życie – dodaje reżyser, pan Michał Kondrat, który będzie obecny na filmie, a potem spotka się z widzami. Zapraszamy 5 listopada (środa) 2014 r. na godz. 18.00. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w kiosku. 

Więcej…
 

 Zbieramy makulaturę – wspieramy misje

MisjeLogoNiedziela, 19 października, rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Tego dnia Słowo Boże głosił nasz rodak, ks. Marek Muszyński, który od wielu lat pracuje na misjach w Republice Centralnej Afryki. Podczas homilii wspomniał o trudnej, a nawet niebezpiecznej pracy misjonarzy w tamtym regionie – niepokojonym rebeliami i konfliktami zbrojnymi. Wspomniał również pochodzącego z Polnej ks. Mateusza Dziedzica, który został uprowadzony przez rebeliantów. Porywacze chcą go wymienić na jednego ze swoich przywódców osadzonego w więzieniu w Kamerunie.

Więcej…
 

pro life Projekcja filmu w ramach
Rekolekcji Filmowych

Dnia 22 października o godzinie 19.00 w Kinie Wiarus, odbyła się projekcja filmu pt. „NIE O MARY WAGNER” Grzegorza Brauna. Dokument opowiada historię katoliczki z Kanady, która za swoją antyaborcyjną postawę prawie dwa lata spędziła w areszcie. Projekcja filmu zrealizowana była w ramach Rekolekcji Filmowych – cyklu pokazu filmów organizowanego przez naszą parafię.

Film DVD dostępny w kiosku parafialnym w cenie 10 zł.

Więcej…
 

jan-pawe-iiLiturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II

W środę dnia 22 października w liturgii Kościoła wspominaliśmy św. Jana Pawła II. Data 22 października jest rocznicą inauguracji pontyfikatu (22 X 1978 r.). Z tej okazji w naszym kościele o godz. 9.00 odbyła się Msza św. oraz program słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych, któremu patronuje papież Jan Paweł II. Wieczorem zaś, rozważania różańcowe na nowo przybliżyły nam nauczanie papieskie. galeria

Więcej…
 

 Pielgrzymka dziękczynna do Zabawy

PielgZabawaW sobotę, 18 października, dokładnie na miesiąc przed uroczystymi obchodami setnej rocznicy męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózki, grupa naszych parafian wraz z ks. Proboszczem oraz ks. Piotrem Salą, wzięła udział w autokarowej pielgrzymce do Zabawy – miejsca kultu Błogosławionej, by podziękować za konsekrację świątyni i wypraszać za jej wstawiennictwem dla naszej parafii potrzebne łaski.

Więcej…
 

ebPrzedszkolny różaniec i Dzień Nauczyciela

Dnia 13 października przedszkolaki z Ochronki Sióstr Służebniczek wraz z Rodzicami czynnie zaangażowały się w modlitwę różańcową w naszym kościele. galeria. Zaś następnego dnia – 14 października – w kaplicy w Domu Sióstr Służebniczek, o godz. 9.30, wraz z Siostrami, Wychowawczyniami i Pracownikami przedszkola wzięły udział we Mszy Świętej z okazji Dnia Nauczyciela. Ks. Paweł podczas homilii przypomniał, że Ochronka to szczególna WSPÓLNOTA, której centrum stanowi Pan Jezus. galeria.

Więcej…
 

marsz123MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
GALERIA


Dnia 12 października w naszym mieście odbył się Marsz dla Życia i Rodziny. Był to dzień radości z naszych rodzin i radości z daru życia! Marsz wpisał się w obchody XIV Dnia Papieskiego, którego hasłem były słowa papieża Jana Pawła II: „Świętymi bądźcie!”.

Zapraszamy do galerii

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego przedsięwzięcia.

Więcej…
 

czPielgrzymka Maturzystów

Dnia 9 października siedemdziesięciu sześciu maturzystów z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II wraz ze swymi Wychowawcami i Księżmi Katechetami udali się przed tron Jasnogórskiej Pani. Wyjazd odbył się w ramach XIV Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Maturzyści przed obraz Czarnej Madonny dotarli przed szóstą rano, uczestniczyli więc w odsłonięciu obrazu, powierzając Maryi egzaminy maturalne i zawodowe, a przede wszystkim swoją przyszłość. galeria

Więcej…
 

listpasterskiJan Paweł II - świętymi bądźcie

List Episkopatu Polski zapowiadający XIV Dzień Papieski (12 października 2014 r.)

Umiłowani w Chrystusie Panu Bracia i Siostry!

             Pismo św. często przywołuje obraz winnicy. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się od przypomnienia tekstu z Księgi proroka Izajasza: „Chcę zaśpiewać mojemu przyjacielowi pieśń o jego miłości do swojej winnicy…” (Iz 5, 1). Również Chrystus odwołuje się do tego motywu (por. Mk 12, 1-9). Opowiedziana przez Niego przypowieść dotyczy narodu wybranego, ale nie tylko. Umiłowaną winnicą jest człowiek, który, dzięki pracy nad sobą, przynosi dobre owoce lub też zaprzepaszcza otrzymane od Boga dary. A Bogu zależy na tym, by człowiek stworzony na jego obraz i podobieństwo (Rdz 1, 27), nieustannie ten obraz i podobieństwo dopełniał swym własnym wysiłkiem, żyjąc w prawdzie, w wolności, a nade wszystko w klimacie miłości Boga i braci.

Więcej…
 

 XIV Dzień Papieski

xivdp

Dnia 12 października w całej Polsce będziemy obchodzić XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II - Świętymi bądźcie". W tym roku na nowo będziemy wsłuchiwać się w nauczanie papieskie. W tym dniu wybrzmi ono szczególnie podczas Marszu dla Życia i Rodziny organizowanego po raz pierwszy w naszym mieście.

Więcej…
 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 


Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

Młodzież - w każdy 3 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

 

 

 

 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com