www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Msza św. żałobna

o.B.PikusaW dniu 19 listopada br. zmarł O. Bogumił Pikusa - Paulin, pochodzący z parafii Sękowa. Żył 50 lat. 15 lat posługiwał na misjach w Kamerunie. Po powrocie do kraju, 3 lata posługiwał w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie . Na początku września tego roku powrócił do Kamerunu i tam zakończył życie. Uroczysta Msza święta żałobna odbędzie się 5 grudnia (sobota) o godz.15.00 w kościele parafialnym w Sękowej. Zachęcamy do udziału.

 

kwiaty130 listopada - imieniny obchodzi

Ks. Kapelan Andrzej Kluz

Drogi solenizancie! Życzymy Tobie, byś przez całe swoje życie podążał z ufnością i nadzieją za Panem. Wszystko co robisz - czyń z  pasją. Niech Twoja psługa wśród ludzi, szczególnie chorych w szpitalu, będzie przepełniona miłością. Niech zasoby energii, którą poświęcasz na swą kapłańską posługę nigdy się nie wyczerpią. Życzymy, by Pan Bóg Ci błogosławił i obdarzał nieustannie swoją łaską i pokojem.

 

adwentAdwent

"Niebiosa rosę spuście nam z góry"

Dnia 29 listopada 2015 r. I niedzielą adwentu rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. „Chrystus wzywa nas do czujności w oczekiwaniu na powtórne Jego przyjście: „Uważajcie i czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie” (Mk 13,33). Adwent to przecież szczególny czas czuwania i modlitwy. Oczekiwanie, które przeżywamy, posiada podwójny charakter. 

Zapraszamy na RORATY szczególnie dzieci codziennie o godz. 18.00, w niedzielę o 10.30

Więcej…
 

Któż jak Bóg! - Spotkania Rekolekcyjne

plakatW dniach 9-11 grudnia 2015 r. w naszej parafii odbędą się rekolekcje połączone ze świadectwem życia, które poprowadzi p. Lech Dokowicz. Gorąco wszystkich zapraszamy, a szczególnie rodziny, które zadeklarowały gotowość przyjęcia pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży. Prosimy także o modlitwę w intencji rekolekcji.

Więcej…
 

list pasterskiNowe życie w Chrystusie 

List Pasterski Episkopatu Polski na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski więcej

 

 

aniol-strozKonkurs plastyczny - "Gorlickie Anioły"

Serdecznie zapraszamy całe rodziny do udziału w konkursie plastycznym "Gorlickie Anioły" organizowanym przez naszą parafię.

Więcej…
 

 Projekt na życie”

otarz wersja_ful2Pod takim hasłem odbyły się w dniach 13 – 15 listopada b.r. rekolekcje dla Kandydatów do Bierzmowania z parafii św. Jadwigi w Gorlicach. Młodzież, która już od rana przeżywała Święto Szkoły wspominając patrona ks. Stanisława Konarskiego w godzinach popołudniowych wraz z ks. Marcinem Jaraczem udała się do Ośrodka Rekolekcyjnego w Lipinkach.

Więcej…
 

 Zmarł śp. Ks. Prałat Stanisław Dziedzic z Sękowej

Zmarł śp. Ks. Prałat Stanisław Dziedzic, emerytowany proboszcz z Sękowej. Eksporta w niedzielę, 15 listopada. O godz. 15.00 – wyprowadzenie Ciała ze starego kościoła, o godz. 15.30 – Msza św. w kościele parafialnym w Sękowej. Pogrzeb w poniedziałek, 16 listopada. Msza św. o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Sękowej, po niej przeniesienie Ciała Zmarłego na miejscowy cmentarz.

Więcej…
 

apostolRekolekcje filmowe

„Apostoł” to kolejny film, który będzie można obejrzeć w ramach Rekolekcji Filmowych w kinie Wiarus w Gorlicach już 23 listopada o godz. 19.00. Pokazuje on drogę, którą idą oraz cenę jaką płacą ludzie, szukający całym sercem Miłującego Boga. Jest to film, którego projekcje zostały zakazane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji. Serdecznie zapraszamy. Wstęp to dobrowolna ofiara
Po seansie będzie możliwość nabycia płyty DVD z filmem „Apostoł” w cenie 30 zł.

Więcej…
 

oazaOazowy Dzień Wspólnoty

...świadectwo...

Dnia 7 listopada w parafii pw. Św Andrzeja Boboli w Gorlicach odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie dla rejonu gorlicko-jasielskiego. Piękny, sobotni dzień rozpoczęliśmy modlitwą do Ducha Świętego oraz krótką konferencją, którą głosił dla nas ks. Mateusz Mądro.  GALERIA

Więcej…
 

11 listopada swoje imieniny obchodzi

ks. Marcin Jaracz

rozeimages

Drogi Solenizancie! Życzymy Ci, aby w Twoim życiu nigdy nie zabrakło dobrych pragnień oraz zapału i sił do ich realizacji, aby Duch Święty był zawsze Twoim przewodnikiem, aby wiara była dla Ciebie źródłem autentycznej i głębokiej radości, i abyś każdego dnia był coraz bardziej zjednoczony z Tym, który Cię powołał i coraz pełniej realizował Jego wolę. Szczęść Boże!

 

list pasterskiKościół prześladowany w świecie

List pasterski Episkopatu Polski o prześladowaniu chrześcijan

Niedziela 8 listopada 2015 r.

Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia!

Słowo Boże ukazuje dzisiaj szczególną bliskość i zatroskanie Boga o ludzi prostych, pozbawionych środków do życia i zagrożonych w swojej egzystencji. Chrystus koncentruje naszą uwagę na ubogiej i pokornej wdowie oraz jej ofiarnym geście, w którym zawiera się także całkowite zaufanie Bogu.

Więcej…
 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

 

Osoby posiadające skierowania z MOPS i GOPS Gorlice, zapraszamy w piątek, 6 listopada b.r. w godz. 8.00 - 11.00 lub 15.00 - 16.00, po odbiór paczek żywnościowych na listopad.

Więcej…
 

 Kwesta na rzecz Kuchni Caritas

kuchniaOd wielu lat w dn. 1 listopada, prowadzona jest na gorlickim cmentarzu zbiórka funduszy na rzecz Kuchni Ubogich. Również w tym roku 46 wolontariuszy zachęcało nas do finansowego wsparcia działalności tej placówki. W czasie tegorocznej kwesty do skarbon stacjonarnych zebrano 10.749 zł. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy złożyli datek, oraz na ręce p. Stanisława Mężyka, wolontariuszom - Ludziom Otwartego Serca - za ich trud i zaangażowanie.

Więcej…
 

zakazanybogRekolekcje filmowe

Jak wielka może być nienawiść do wiary? Jak rodzi się antyreligijny obłęd? Do czego zdolni są ci, którzy mu ulegli? Jak wielka jest miłość, która pozwala przebaczyć oprawcom? Jak dojrzewa się do męczeństwa, by uznać je za dar? Kim są ci, którzy mieli siłę, by oddać życie za wiarę? „Zakazany Bóg” to film, który przeszywa widza tymi pytaniami. Będzie go można obejrzeć już 6 listopada (piątek) 2015 r. o godz. 19.00 w kinie „Wiarus” w Gorlicach w ramach Rekolekcji Filmowych

Więcej…
 

dzieciRóżaniec dla dzieci

Dnia 28 października na Nabożeństwo Różańcowe przyszli najmłodsi nasi parafianie wraz z Rodzicami. Oprawę muzyczną zorganizowała Siostra Joanna oraz Rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola Sióstr Służebniczek. Rozważanie tajemnic różańcowych przez najmłodszych ułatwiła prezentacja multimedialna. …zapraszamy do oglądnięcia galerii.

 

„KIEDYŚ CIĘ ZNAJDĘ, ZNAJDĘ CIĘ”

maturzysciRekolekcje maturalne kl.IV TE z Z.S.E.

W dniach od 18 do 20 października niemalże całą klasą uczestniczyliśmy w rekolekcjach zatytułowanych „Kiedyś cię znajdę, znajdę cię”. Odbyły się one w Diecezjalnym Ośrodku Profilaktyki i Wychowania w Lipinkach. Naszym opiekunem i zarazem organizatorem tego wydarzenia był ks. Tomasz Rusyn, a z pomocą przyszli mu animatorzy: Magda, Sylwia, Kasia, Magda i Tomek.

Więcej…
 

 marsz2II MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

Więcej…
 

matkaPielgrzymka Maturzystów

Dnia 8 października sześćdziesięciu dwóch maturzystów z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II wraz ze swymi Wychowawcami i Księżmi Katechetami udali się przed tron Jasnogórskiej Pani. Wyjazd odbył się w ramach XV Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, której hasłem były słowa „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. galeria

Więcej…
 

foto.pgZapraszamy na nabożeństwa różańcowe

Przez cały październik zapraszamy na modlitwę różańcową 

w dni powszednie na godz. 17.15, a w niedziele na godz.16.30

"Na nowo odkryjmy w różańcu siłę. Weźmy różaniec do ręki mocno i z ufnością (...). Różaniec biorę do ręki i w duchu - poprzez intencje - różańcem owijam całą kulę ziemską smutną, rozdartą, pełną wojen i cierpień, wątpliwości i niewiary. Moją ufność składam u stóp Twoich i wierzę, że przez Ciebie, Matko Boża - przyjdzie ratunek, światło, pomoc. Dla mnie i dla wielu serc. Tylko pomóż mnie dobrze odczytać głębię tajemnic Różańca i naśladować Ciebie w moim życiu"


Służebnica Boża Anna Jenke (1921 - 1976)

Więcej…
 

 list pasterskiList Episkopatu Polski zapowiadający obchody XV Dnia Papieskiego

Jan Paweł II - Patron Rodziny

 Drodzy Bracia i Siostry!
„Jan Paweł II – patron rodziny” to hasło XV Dnia Papieskiego, który będzie obchodzony już za tydzień, w niedzielę 11 października. Ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski Dzień Papieski ma upamiętniać pontyfikat świętego papieża Polaka i upowszechniać jego nauczanie. Tegoroczne obchody zbiegają się z obradami Synodu Biskupów, który rozpoczyna się dzisiaj (4 października) w Rzymie, pod hasłem „Powołanie i misja rodziny w Kościele i w świecie współczesnym”. Dzień Papieski jawi się zatem jako wezwanie do refleksji nad rodziną oraz do wytrwałej modlitwy w jej intencji.

Więcej…
 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 

Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.


 

„Przyjdź na oazę, bo brakuje nam Ciebie”

Zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkoły średniej do naszej wspólnoty, która spotyka się w każdy piątek o godz. 18.00 na Mszy świętej a potem w salce nad zakrystią. Jeśli chcesz wiedzieć więcej kim jesteśmy i co robimy to przyjdź i zobacz. 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com