www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

 Zaproszenie na kulig 

kuligZarząd Osiedla Nr 6 zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Zawodzia na KULIG w REGIETOWIE, który odbędzie się w dniu 8.02.2016r. (poniedziałek) od godz. 16:00, powrót około godz. 21:00 Koszt udziału w imprezie 30 zł/osobę. Wyjazd autokarem z parkingu przed kościołem św. Jadwigi. ul. Ariańska 4. o godz. 14.50.

Więcej…
 

kprmOpłatek Rodziny Radia Maryja

W niedzielę 24 stycznia br. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii uczestniczyło w „opłatku” Rodziny Radia Maryja regionu nowosądeckiego w Nowym Sączu. Spotkanie poprzedziła Msza św. w kościele księży jezuitów p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Koncelebrze przewodniczył i homilię wygłosił o. Zdzisław Klafka – misjonarz, rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. galeria

Więcej…
 

imagescax9gx2oKatechezy przedmałżeńskie

 W czwartek, 18 lutego, o godz.19.00 rozpocznie się Kurs Przedmałżeński w naszej parafii.  Spotkania odbywać się będą w czwartki wieczorem, w Sali Teatralnej, od godz. 19.00  przez pięć kolejnych tygodni. Zapisy będą przyjmowane na pierwszym spotkaniu. Koszt – 50 zł

 

Zaproszenie na Bal Charytatywny

serce6 lutego 2016 r. w „Sękowskim Dworze”” odbędzie się już XV Charytatywny Bal Noworoczny organizowany przez naszą parafię. Dochód z imprezy przeznaczony jest na rzecz dzieci niepełnosprawnych – podopiecznych Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego Caritas oraz Kuchni dla Ubogich.

Więcej…
 

sylwes2016Oazowy Sylwester

Już kolejny raz Diakonia Wyzwolenia Diecezji Rzeszowskiej organizowała zabawę sylwestrową. W tym roku podobnie jak w poprzednim miała ona miejsce w Gorlicach i uczestniczyło w niej 90 osób. Impreza rozpoczęła się o godz. 19:00 polonezem, a warto dodać, że obowiązywał strój galowy. galeria

Więcej…
 

 Zakończenie wizytacji duszpasterskiej

koledaW sobotę,16 stycznia,  zakończyliśmy wizytację duszpasterską w naszej parafii. Składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę, przekazane datki oraz cenne uwagi. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, a chcą przeżyć spotkanie kolędowe w najbliższym okresie, prosimy, aby termin indywidualnie uzgodniły z księdzem.

 

 Zarząd Osiedla Nr 6 zaprasza na Zabawę Karnawałową

zabawakarnawaowaSerdecznie zapraszamy mieszkańców Zawodzia na Zabawę Karnawałową, która odbędzie się w dniu 23.01.2016 r. (sobota) w godzinach od 17.00 do 02.00 w Restauracji Hotelu Margot przy ul. Sportowej 11 w Gorlicach. Koszt udziału w imprezie wynosi: 67 zł od osoby.Mieszkańcy Zawodzia wpłacają:47 zł.   Zapewniamy mile spędzone chwile przy poczęstunku i muzyce zespołu OSCAR. Zapisu można dokonać u członków Zarządu wraz z wpłatą gotówki.Bliższe informacje pod telefonem 502 330 057. Ilość miejsc ograniczona!

 

Zapraszamy na Jasełka

Obraz 110Od wielu lat w okresie Bożego Narodzenia, mamy przyjemność podziwiać przedstawienia w wykonaniu maluchów z Ochronki Sióstr Służebniczek, w tym roku czeka nas niespodzianka – na scenie wystąpią rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola. Serdecznie zapraszamy w środę, 6 stycznia po Mszy Świętej o godz. 10.30 i w niedzielę, 10 stycznia, o godz. 16.00, do Sali Teatralnej na MISTERIUM BOŻONARODZENIOWE.

 

24 grudnia imieniny obchodzi p. Adam Piechowiczkwiatyimages

Drogi Solenizancie, z tej to okazji pragniemy złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia, wielu łask Bożych, dobrego zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego w tej jakże ofiarnej posłudze kościelnego w naszej parafii. Panie Adamie, przy tej okazji dziękujemy za trud pracy, za każdą chwilę spędzoną w świątyni, dbałość by wyglądała pięknie oraz za posługę w zakrystii.

 

 Wigilii czas

BozeNarodzenie

22 grudnia nasza Świetlica przygotowała przepiękną wigilię, w której uczestniczyli podopieczni Świetlicy, seniorzy, wychowawcy oraz zaproszeni goście. Wspólna wigilia i śpiewanie kolęd pozwoliło na integrację międzypokoleniową oraz miłe spędzenie przedświątecznego czasu. Dziękujemy wszystkim za piękny udział w tegorocznej wigilii oraz życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowym Roku!!!

 

Więcej…
 

 Konkurs Gorlickie Anioły rozstrzygnięty !

aniol-strozW niedzielę, 20 grudnia, po Mszy św. o godz. 10.30 zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Gorlickie Anioły”. Do konkursu zgłoszono 34 prace wykonane przy użyciu różnych materiałów- m.in. masy solnej, drewna i tkanin. Jury stanęło przed trudnym zadaniem, bo prace były wykonane starannie, z ogromnym zaangażowaniem i... fantazją. Po burzliwej naradzie, zwyciężył anioł wykonany przez Natalię Bolek. Zapraszamy do obejrzenia wystawy wszystkich zgłoszonych prac.

Więcej…
 

miniRekolekcje filmowe

„Mama Tina” to niezwykły film o kobiecie, która poświęciła życie na ratowanie dzieci. Będzie go można obejrzeć w ramach Rekolekcji Filmowych w kinie Wiarus w Gorlicach już 15 grudnia (wtorek) o godz. 19.00. Wstęp to dobrowolna ofiara

Więcej…
 

carlogoPRZEDŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

 ...wspieramy potrzebujących...


W ramach akcji CARITAS, w naszej wspólnocie parafialnej,  trwa przygotowanie świątecznej pomocy dla biednych i potrzebujących. Gorąco prosimy o zgłaszanie osób potrzebujących pomocy z naszego sąsiedztwa w zakrystii lub w kancelarii. Jak co roku w dużych sklepach w naszej dzielnicy w dniach od 12 do 21 grudnia trwa zbiórka darów przez wolontariuszy, w pozostałych zostały wystawione kosze na żywność. Ze zgromadzonych produktów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla potrzebujących. W miarę swoich możliwości pomóżmy, by dla nas wszystkich zbliżające się święta były czasem radości.
Wolontariusze dyżurują przez 2 godziny: pn-pt w godz. 15-17; 17-19; sobota 9-11; 11-13; 13-15; 15-17; 17-19 wg  harmonogramu dyżurów.


GRAFIK DYŻURÓW WOLONTARIUSZY

Więcej…
 

franciscoJubileusz Miłosierdzia

Papież Franciszek ogłosił w Bazylice św. Piotra Nadzwyczajny Rok Święty. Jubileusz Miłosierdzia rozpocznie się otwarciem Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 2015 roku i zakończy się 20 listopada 2016 roku wraz z uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Rozpoczęcie Roku Świętego Miłosierdzia w Katedrze Rzeszowskiej nastąpi dnia 13 grudnia w Niedzielę:
godz. 16.30 Wprowadzenie
godz. 17.00 Otwarcie Świętych Drzwi i uroczysta Msza św.

więcej informacji na temat ROKU JUBILEUSZOWEGO TUTAJ

Więcej…
 

Któż jak Bóg! - Spotkania Rekolekcyjne

plakatW dniach 9-11 grudnia 2015 r. w naszej parafii odbędą się rekolekcje połączone ze świadectwem życia, które poprowadzi p. Lech Dokowicz. Gorąco wszystkich zapraszamy, a szczególnie rodziny, które zadeklarowały gotowość przyjęcia pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży. Prosimy także o modlitwę w intencji rekolekcji.

Więcej…
 

ekonomikRekolekcje Szkolne ZSE

Lech Dokowicz – producent i operator filmowy, który poprowadzi Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii w dniach 9-11 grudnia, w godzinach przedpołudniowych wygłosi także prelekcje dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w ramach Rekolekcji Szkolnych.Program rekolekcji poniżej.

Więcej…
 

Msza św. żałobna

o.B.PikusaW dniu 19 listopada br. zmarł O. Bogumił Pikusa - Paulin, pochodzący z parafii Sękowa. Żył 50 lat. 15 lat posługiwał na misjach w Kamerunie. Po powrocie do kraju, 3 lata posługiwał w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie . Na początku września tego roku powrócił do Kamerunu i tam zakończył życie. Uroczysta Msza święta żałobna odbędzie się 5 grudnia (sobota) o godz.15.00 w kościele parafialnym w Sękowej. Zachęcamy do udziału.

 

kwiaty130 listopada - imieniny obchodzi

Ks. Kapelan Andrzej Kluz

Drogi solenizancie! Życzymy Tobie, byś przez całe swoje życie podążał z ufnością i nadzieją za Panem. Wszystko co robisz - czyń z  pasją. Niech Twoja psługa wśród ludzi, szczególnie chorych w szpitalu, będzie przepełniona miłością. Niech zasoby energii, którą poświęcasz na swą kapłańską posługę nigdy się nie wyczerpią. Życzymy, by Pan Bóg Ci błogosławił i obdarzał nieustannie swoją łaską i pokojem.

 

adwentAdwent

"Niebiosa rosę spuście nam z góry"

Dnia 29 listopada 2015 r. I niedzielą adwentu rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. „Chrystus wzywa nas do czujności w oczekiwaniu na powtórne Jego przyjście: „Uważajcie i czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie” (Mk 13,33). Adwent to przecież szczególny czas czuwania i modlitwy. Oczekiwanie, które przeżywamy, posiada podwójny charakter. 

Zapraszamy na RORATY szczególnie dzieci codziennie o godz. 18.00, w niedzielę o 10.30

Więcej…
 

list pasterskiNowe życie w Chrystusie 

List Pasterski Episkopatu Polski na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski więcej

 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 

Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.


 

„Przyjdź na oazę, bo brakuje nam Ciebie”

Zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkoły średniej do naszej wspólnoty, która spotyka się w każdy piątek o godz. 18.00 na Mszy świętej a potem w salce nad zakrystią. Jeśli chcesz wiedzieć więcej kim jesteśmy i co robimy to przyjdź i zobacz. 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com