www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Pfotojpiirzygotowujemy sie do uroczystości kanonizacji papieża Jana Pawła II

W najbliższą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia. To dzień w którym Ojciec Święty Jan Paweł II zostanie wyniesiony na ołtarze. W hołdzie wielkiemu Polakowi i Papieżowi Zespół Szkół nr 1 i GCK zapraszają na spektakl i koncert z okazji kanonizacji Jana Pawła II w czwartek - 24 kwietnia - o godz. 19.00 w Gorlickim Centrum Kultury. Zaś w piątek na godz. 10.30 zapraszamy na uroczystości przygotowane przez Parafię i Zespół Szkół Ekonomicznych. Natomiast w sobotę, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. dziękczynną za życie i świętość Jana Pawła II. Po Mszy św. w naszej świątyni odbędzie się adoracja - program słowno muzyczny.
Zachęcamy do zapoznania sie z programem Zespołu Szkół Ekonomicznych:

Więcej…
 

caritas2014Święto patronalne Caritas

Niedziela Miłosierdzia Bożego jest również świętem patronalnym Caritas. Na godz. 15.00 zapraszamy do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia i adorację. O godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji pracowników i wolontariuszy Caritas.

 

 

 

imieninyImieniny Księdza Proboszcza !!!

23 kwietnia


Księże Proboszczu w dniu Twoich imienin
życzymy radości z pełnionej posługi kapłańskiej,
podążania drogą bożą ku świętości,
obfitości łask Bożych od zmartwychwstałego Pana
i błogosławieństwa na każdy dzień życia.
Życzymy, by wszelkie przeciwności stojące na drodze do realizacji zamierzonych celów nigdy Cię nie zniechęcały, lecz umacniały i prowadziły do świętości.
By uśmiech, którym tak hojnie nas obdarzasz, ze wzajemnością pojawiał się także na twarzach Twoich parafian, by życzliwość, szczerość i zaufanie ze strony wiernych towarzyszyły Twoim poczynaniom !
Niech święta Jadwiga Królowa – nasza patronka, wyprasza dla Księdza wiele łask !
Szczęść Boże !!!

 

I Charytatywny Zumbathon ® na rzecz Dawidka Bogdana

DawidBogdan26 kwietnia o godz. 16.30, w Hali Sportowej OSiR, rozpocznie się I Charytatywny Maraton Zumby na rzecz Dawidka Bogdana. Chłopiec ma 5 lat, urodził się jako wcześniak i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie i padaczkę. Dawidek jest od urodzenia pod opieką lekarzy, od trzech lat jeździ do Krakowa na terapię metodą Tomatisa.

 

Więcej…
 

pesach             Życzenia Wielkanocne !!!

…z okazji zwycięskiego przejścia Pana ze śmierci do życia...
życzymy:

…wiary, która pozwala kroczyć poprzez wszelkie ciemności…
…nadziei, która pozwala realizować dobre pragnienia…
…oraz miłości, która pozwala zjednoczyć się ze ZMARTWYCHWSTAŁYM aby nieustannie dawać siebie innym…

 -  życzą Duszpasterze

 

 kaplaniWielki Czwartek

Wielki Czwartek to dzień, w którym Jezus Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowił sakrament Eucharystii i sakrament Kapłaństwa.Ustanowił Kapłaństwo w tym celu, aby Apostołów i ich następców powołać do działalności w Jego funkcji kapłańskiej.

Więcej…
 

 Zakończenie akcji zbiórki żywności

 2013-12-07 1386411511Zakończyła się przedświąteczna akcja zbiórki żywności. Przez okres dziesięciu  dni w sklepach wystawione były specjalnie oznakowane kosze, do których można było wkładać produkty spożywcze. W dużych sklepach samoobsługowych, kwestowali wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas, działających przy MZS nr 1 oraz ZSE, a także młodzież i dorośli zaangażowani w działalność grup duszpasterskich w parafii. Zebrane w ten sposób dary zostały odpowiednio podzielone i rozdane najuboższym mieszkańcom naszej dzielnicy.

Więcej…
 

 Konkurs Palm Wielkanocnych 

KonkursPalmJak co roku konkurs palm w parafii św. Jadwigi Królowej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 zgromadziła się najmłodsza cząstka parafii - dzieci. Wielobarwna procesja z palmami rozpoczęła liturgię Niedzieli Palmowej. Bezpośrednio po błogosławieństwie komisja konkursowa wyłoniła 3 najpiękniejsze palmy oraz wyróżniła 8 kolejnych.

Więcej…
 

 Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II

DrogaKz JPIISłowami piosenki Eleni o Papieżu Janie Pawle II zakończyła się ostatnia Droga Krzyżowa (11 kwietnia) dla dzieci i młodzieży:  "Wyszedłeś z Wadowic powitał Cię Rzym. Sam Bóg postanowił, byś zawsze był z Nim. Śladami Chrystusa pociechę nam nieś. Niech ludy porusza natchnionych słów treść".

Więcej…
 

 Chór Cantores Carvatiani - Misterium Wielkopostne

ChorCantores  W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia, o godz. 11.45, czyli tuż przed Mszą św. o godz. 12.00, wystąpi chór Cantores Carvatiani z Gorlic. Mieliśmy już wielokrotnie przyjemność gościć ten zespół w naszym kościele. Chór powstał we wrześniu 2010 r., działa pod egidą Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Dyrygentem jest  p. Anna Cisoń - specjalistka od prowadzenia zespołów wokalno-instrumentalnych. 

Więcej…
 

Inscenizacja Drogi Krzyżowej

InscenizacjaDKW ostatni piątek, 4 kwietnia, odbyła się w naszym kościele inscenizowana Droga Krzyżowa. Jej przebieg rozpoczął się nietypowo, gdyż od  uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy a zakończył się na Jego Wniebowstąpieniu.

Więcej…
 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 


Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

Młodzież - w każdy 3 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

 

 

 

 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com