www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zapisy do przedszkola 

Przedszkolak


Przedszkole – Ochronka sióstr Służebniczek przyjmuje zapisy dzieci na następny rok 2015/16. Karty zapisu dostępne w Przedszkolu na ul. Jezierskiego 3. Chętnych rodziców i dzieci serdecznie zapraszamy.

 

logoSDM

Spotkanie wolontariuszy

W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży, 24 stycznia o godzinie 10.00, w parafii św. Jadwigi w Gorlicach odbędzie się spotkanie dla wolontariuszy i koordynatorów parafialnych Światowych Dni Młodzieży i Dni w Diecezji, dla dekanatów: Jasło-Wschód, Jasło-Zachód, Brzostek, Dębowiec, Nowy Żmigród, Biecz, Gorlice. Jeśli chcesz się zaangażować to czekamy właśnie na Ciebie. galeria

x. Tomasz  

 

 Prośba z Centrum Krwiodawstwa

krwiodawstwoRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do wszystkich wiernych o pilne oddanie krwi grupy A RhD(+) i A RhD(-), ponieważ z początkiem roku wzrosło szczególnie zapotrzebowanie na te właśnie grupy. Zabezpieczenie chorych ze szpitali podkarpackich w krew grupy A RhD(+) i A RhD(-),  będzie możliwe tylko dzięki ofiarności i wrażliwości ludzi dobrego serca, skierowanych na bezinteresowne niesienie pomocy.

Więcej…
 

 Bierzmowanie – informacje dla kandydatów 

bierzmowanie

Egzamin – 04.02.2015 godz. 14.30 Spotkanie z ks. Wizytatorem – 12.02.2015 godz. 18.00 Spowiedź dla młodzieży i ich rodzin – czwartek 05.03 od godz. 16.00 i piątek 06.03 od godz. 15.00 Msza św. podczas której J.E. ks. bp. Edward Białogłowski udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w naszej świątyni 07.03.2015 r. o godz. 18.00 

 

 Przegląd Kolęd i Pastorałek

przeglad

Świetlica „PRZYSTAŃ” przy parafii św. Jadwigi Królowej, serdecznie zaprasza uczniów szkoły podstawowej do udziału w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 27.01.2015 r. o godz. 16.00. Zgłoszenia uczestników można dokonać  do 23.01.2015 r. w godz. pracy świetlicy ( tj. od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00 do 18.00 ) Szczegółowych informacji udziela i zapisy przyjmuje p. Ania Dyczko – wychowawca  świetlicy. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. Zapraszamy.

 

 Zaproszenie na Bal Charytatywny

BALCHARYT14 lutego 2014 r. w „Leśnym Dworku” odbędzie się XIV Charytatywny Bal Noworoczny organizowany przez naszą parafię. Dochód z imprezy przeznaczony jest na rzecz dzieci niepełnosprawnych – podopiecznych Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego Caritas oraz Kuchni dla Ubogich.

Więcej…
 

 Zapraszamy na spotkanie Grupy Pielgrzymkowej

karolina30 stycznia, w piątek, po wieczornej  w Sali Teatralnej odbędzie się spotkanie  osób pielgrzymujących pieszo na Jasną Górę. Zapraszamy weteranów, którzy kiedyś pielgrzymowali, tych co w ostatnich latach przeżywali rekolekcje w drodze i osoby, które pragną się wybrać w tym roku na szlak pielgrzymi. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji swoim znajomym.

Więcej…
 

Program Pomocy Żywnościowej  

FEAD2014W wtorek, 30 grudnia 2014r., Zespół Caritas rozprowadzał paczki w ramach Programu Pomocy Żywnościowej FEAD – z pomocy skorzystało 800 osób. Osoby, które jeszcze nie otrzymały paczki, a posiadają odpowiednie skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej zapraszamy w piątek, 9 stycznia br. w godzinach 9.00 – 10.00 do Parafii pw. św. Jadwigi Królowej przy ul. Ariańskiej 4. Przypominamy, że z tej formy wsparcia mogą ubiegać się wszystkie osoby, których dochody nie przekraczają 813 zł -osoby samotne, lub 684 zł na osobę w rodzinie. 

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy

MBFatimska

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach pierwszych sobót miesiąca – nabożeństwach wynagrodzenia składanego Najświętszemu Sercu Maryi. W najbliższą sobotę, 3 stycznia o godz. 17.00 nabożeństwo poprowadzą członkowie Parafialnego Zespołu Caritas.

 

Więcej…
 

24 grudnia imieniny obchodzi p. Adam Piechowiczkwiatyimages

Drogi Solenizancie, z tej to okazji pragniemy złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia, wielu łask Bożych, dobrego zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego w tej jakże ofiarnej posłudze kościelnego w naszej parafii. Panie Adamie, przy tej okazji dziękujemy za trud pracy, za każdą chwilę spędzoną w świątyni, dbałość by wyglądała pięknie oraz za posługę w zakrystii.

 

 Wigilia w Kuchni Caritas

WigiliaKDUJuż wkrótce spotkamy się w rodzinnym gronie przy stole wigilijnym, może będzie zastawiony skromnie, ale na pewno temu spotkaniu będzie towarzyszyć atmosfera pełna ciepła, radości i wewnętrznego spokoju. Nie wszyscy mają jednak tyle szczęścia, są osoby których nie stać nawet na najskromniejsze święta. Dla ubogich, samotnych i bezdomnych we wtorek, 23 grudnia o godz. 12.00 w Kuchni Caritas zorganizowano wieczerzę wigilijną.

Więcej…
 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 


Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

Młodzież - w każdy 3 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.

 

 

 

 

 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com