www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wolontariusze mile widziani ...

Przygotowujemy się do rozdania kolejnej partii żywności w ramach programu FEAD. Paczki będziemy przygotowywać w środę, 4 maja, w godz. 9.00 - 17.00. Osoby, które mogą i chcą poświęcić trochę czasu (godzinę lub dwie), by pomóc w segregowaniu żywności, zapraszamy o dowolnie wybranej porze do Sali Teatralnej.smile

 

 19 czerwca 2016 r. XVIII Festyn Parafialny

MC festyn013Dużymi krokami zbliża się kolejny - XVIII Festyn Parafialny. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej, wspaniałej zabawy, by z radością i w doskonałym humorze rozpocząć wakacje. Tego dnia, jak co roku, wokół naszej świątyni rozbrzmiewać będzie muzyka, rozgrywane będą różnego rodzaju konkurencje sportowe, można będzie wziąć udział w loterii fantowej lub wygrać nagrodę wieczoru oraz zjeść coś pysznego na jednym ze stoisk gastronomicznych. Kolorowy zawrót głowy zapewni wesołe miasteczko z bogatą ofertą dla młodszych i starszych.

Więcej…
 

dm...wyrusz z nami na Światowe Dni Młodzieży...

zapisy  trwają

Do końca maja trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży. Można wziąć udział w tygodniowym, trzydniowym i jednodniowym spotkaniu. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na czuwanie nocne i Msze z Papieżem (30 - 31 lipca 2016) Wszelkich informacji udziela ksiądz Paweł   502056006

  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

PAKIETY PIELGRZYMA

strona www ŚDM

Organizujemy również wyjazd na spotkanie z Papieżem do Częstochowy dnia 28 lipca 2016. Zapisy u księdza Marcina  662269966.

 

 Zmarł śp. ks. kan. Marian Łopatka

zniczW poniedziałek, 25 kwietnia, zmarł nagle śp. ks. kan. Marian Łopatka, proboszcz w parafii Ropczyce – św. Rodziny, który przez 4 lata pełnił kapłańską posługę w gorlickiej parafii NNMP.
Eksporta we wtorek, 26 kwietnia, o godz. 17.00 w parafii Ropczyce św Rodziny (Ropczyce -Czekaj)
Pogrzeb w środę, 27 kwietnia, o godz. 13.00 w Parafii Ropczyce – św. Rodziny, następnie  ciało śp. Ks. Łopatki zostanie złożone na cmentarzu parafialnym ropczyckiej Fary. Czytaj więcej

 

DniGorlic2016 A130.04 - 03.05.2016 Dni Gorlic

Urząd Miejski w Gorlicach serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i sympatyków naszego miasta na tegoroczne obchody Dni Gorlic. Szczegółowy plan imprezy tutaj

 

23 kwietnia - Imieniny Księdza Proboszcza 

rozowe roze_120327Księże Proboszczu w dniu Twoich imienin życzymy radości z pełnionej posługi kapłańskiej, obfitości łask Bożych i błogosławieństwa na każdy dzień życia. Życzymy, by wszelkie przeciwności stojące na drodze do realizacji zamierzonych celów nigdy Cię nie zniechęcały, lecz umacniały i prowadziły do świętości. By uśmiech, którym tak hojnie nas obdarzasz, ze wzajemnością pojawiał się także na twarzach Twoich parafian, by życzliwość, szczerość i zaufanie ze strony wiernych towarzyszyły Twoim poczynaniom ! Niech święta Jadwiga Królowa – nasza patronka, wyprasza dla Księdza wiele łask !

Szczęść Boże !!!

 

Rekolekcje filmowe - "CRISTIADA"

CristiadaIle warta jest wolność? „Cristiada” opowiada historię grupy kobiet i mężczyzn, z których każdy decyduje się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia Powstania Cristeros, które w latach dwudziestych wstrząsnęło dwudziestowieczną Ameryką. Projekcja w środę (27 kwietnia) o godz. 19.15 w Gorlickim Centrum Kultury w ramach Rekolekcji Filmowych. 

Więcej…
 

Broń tego w co wierzysz!

jose copy28 kwietnia (czwartek) podczas kolejnego spotkania porekolekcyjnego które rozpocznie się o godz. 18.30 będą na towarzyszyć relikwie bł. Jose Fernanda del Rio. Bł. Jose to 14 – letni chłopak, który jest jednym z bohaterów filmu „Christiada”. Podczas prześladowań Kościoła w Meksyku nie wyparł się wiary. Poddawano go torturom, przymuszano, aby wyparł się Chrystusa, a jego bliscy zachęcali do apostazji. On jednak nie uległ wiedząc, że czeka go okrutna śmierć.

Więcej…
 

Zmarła śp. Irena Muszyńska

zniczW sobotę, 9 kwietnia, zmarła śp. Irena Muszyńska (ur. 2 marca 1928 r. w Borysławiu), mama naszego rodaka, ks. Marka Muszyńskiego - misjonarza, który od wielu lat pracuje w Afryce Centralnej. Msza św. pogrzebowa, w czwartek, 14 kwietnia o godz. 13.00 w naszym kościele.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!

 

bernadettaRekolekcje filmowe

Film „Bernadetta. Cud w Lourdes” to poruszająca opowieść o cudownych objawieniach maryjnych, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Film został nagrodzony na festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie. Projekcja już w najbliższą środę - 13 kwietnia - o godz. 19.15 w Gorlickim Centrum Kultury w ramach Rekolekcji Filmowych. PLAKAT

Więcej…
 

Niedziela Miłosierdzia

naklejka Tydzien_Milosierdzia_6_v2-700x357Niedziela Miłosierdzia,3 kwietnia br., rozpoczęła 72. Tydzień Miłosierdzia. W tym roku przebiega on pod hasłem nawiązującym do ogłoszonego przez Papieża Franciszka Roku Miłosierdzia: „Miłosierni jak Ojciec”. Ten tydzień jest doskonałą okazją do refleksji na temat miłosierdzia czynionego każdego dnia przez pracowników i wolontariuszy Caritas oraz tych niezrzeszonych, którzy służą pomocą bliźnim. To także doskonały czas by wyrazić ogromną wdzięczność za trud ich pracy, a także podziękować wszystkim darczyńcom, a jest ich naprawdę wielu!

Więcej…
 

 Program „ Rodzina 500+”

500plusUrząd Miejski w Gorlicach informuje, że wnioski o świadczenie wychowawcze Programu „ Rodzina 500 plus" przyjmowane są od 1 kwietnia 2016 r. dla osób zamieszkałych na terenie miasta Gorlice w Urzędzie Miejskim, Rynek 2 na parterze budynku w Biurze Obsługi Klienta. Specjalnie dla swoich mieszkańców Urząd Miejski w Gorlicach organizuje dodatkowe szkolenie dotyczące programu, w których każdy zainteresowany może wziąć udział. Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia(wtorek) o godz. 16.00 w Domu Polsko Słowackim w Gorlicach, Gorlice Rynek 1. Szczegółowe informacje na temat Programu „Rodzina 500 plus” można również znaleźć na stronie internetowej miasta.

 

 

Jak przeżywać Mszę św. ?

nzc6 kwietnia (we środę) o godz. 18.30 na najbliższej katechezie dla dorosłych i młodzieży będziemy się wspólnie zastanawiać „Jak przeżywać Mszę świętą”.  Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła. PLAKAT


 

jutUroczystość Bożego Miłosierdzia
w Roku Miłosierdzia Bożego

Niedziela dnia 3 kwietnia
Święto patronalne Caritas

15.00  Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja.

17.00   Msza św. w int. wszystkich ludzi niosących pomoc bliźniemu.

Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do Sali Teatralnej pracowników i wolontariuszy Caritas.

 

 III Charytatywny Maraton dla Dawidka

plakat 99Zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca do włączenia się w akcję pomocy dla ośmioletniego Dawidka, chorego na dziecięce porażenie mózgowe. 02.04.2016 o godz. 16:00 na hali sportowej OSIR-U w Gorlicach odbędzie się Maraton Zumba Fitness. Udział w maratonie może wziąć każdy bez względu na wiek, płeć czy kondycję fizyczną, ćwicząc lub dopingując z trybun. Środki zostaną przekazane w całości na rehabilitację.

Więcej…
 

 pesachAlleluja !

…życzenia świąteczne…


…z okazji zwycięstwa Miłości nad śmiercią

z…martwych…powstania naszego Pana

życzymy:

miłości, która pozwoli mieć serca zawsze otwarte

nadziei, która pokona lęki codzienności

wiary, która uzdolni do męstwa…

aby świadczyć o tym, że Pan zmartwychwstał !

- życzą  Duszpasterze

Więcej…
 

 Wielki Czwartek 

eucharystia-kielichBracia: Ja otrzymałem od Pana to, co wam przekazuję, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: «To jest Ciało moje za was wydane. Czyńcie to na moją pamiątkę». Podobnie skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: «Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę». Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie.”(1 Kor 11, 23-26)

Wieki temu, w Wieczerniku, Pan Jezus powierzył Apostołom ważne zadanie. Dziś Wy, czcigodni Kapłani, każdego dnia stajecie przy ołtarzu i sprawujecie Eucharystię, pamiątkę śmierci i zmartwychwstania naszego Pana.

Więcej…
 

Rekolekcje filmowe - "SIŁA MODLITWY"

SilaModlitwy„Siła modlitwy” to film skupiony na sprawach wiary, pełen humoru i ciepła, pokazuje moc, którą wiara daje w małżeństwie, rodzicielstwie, karierze zawodowej, przyjaźni oraz we wszystkich innych sferach życia. Projekcja odbędzie się 30 marca (środa) 2016 r. o godz. 19.30 w Gorlickim Centrum Kultury w ramach Rekolekcji Filmowych. Po seansie będzie możliwość zakupu płyty DVD z filmem w cenie 20 zł.

 

Jutrznia za Nienarodzonych

JutrzniaW najbliższą niedzielę (3 kwietnia) w gorlickiej bazylice będzie mieć miejsce niezwykłe wydarzenie: w wigilię Dnia Świętości Życia ustanowionego przez świętego Jana Pawła II zabrzmi oratorium Pawła Bębenka „Jutrznia za Nienarodzonych”. Jest to modlitwa w formie koncertu za wszystkie poczęte dzieci, a w szczególności za te, którym grozi śmierć z powodu aborcji lub choroby.

Więcej…
 

Śniadanie Wielkanocne 

2013-12-07 1386411511Po raz kolejny, w najbliższą sobotę, 26 marca o godz. 12.00 w lokalu Kuchni dla Ubogich w Gorlicach ul. Piekarskiej, odbędzie się Śniadanie  Wielkanocne organizowane przez Caritas i naszą parafię przy udziale Urzędu Miasta. Przy wspólnym stole zasiądą osoby które pragną wspólnie świętować Radość Zmartwychwstania. Tego rodzaju spotkania stanowią ogromną wartość nie tylko dla tych najuboższych, ale również dla osób samotnych, które pośród zgromadzonych przy wielkanocnym stole, mają możliwość prawdziwie poczuć radość i świąteczną, niemalże rodzinną, atmosferę.

 

 Wielkanocna pomoc potrzebującym

paczkiW sobotę, 19 marca, zakończyła się coroczna, przedświąteczna zbiórka żywności. Składamy wprost z serca płynące podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w tę akcjęwłaścicielom i pracownikom firm i sklepów, tym, którzy wychodząc ze sklepów wrzucali do oznaczonych pojemników produkty spożywcze, osobom, które pomogły tę akcję przeprowadzić: młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas kwestującej w obiektach handlowych oraz osobom odpowiedzialnym za odbiór produktów, podział i rozdanie przygotowanych paczek. Dzięki Waszym gorącym sercom i pracy Waszych rąk, we wtorek, 22 marca, 100 rodzin odebrało wielkanocne paczki żywnościowe.

Więcej…
 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 

Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.


 

„Przyjdź na oazę, bo brakuje nam Ciebie”

Zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkoły średniej do naszej wspólnoty, która spotyka się w każdy piątek o godz. 18.00 na Mszy świętej a potem w salce nad zakrystią. Jeśli chcesz wiedzieć więcej kim jesteśmy i co robimy to przyjdź i zobacz. 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com