www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

 Rekolekcje Filmowe - "Syn Szawła"

synszawaSyn Szawła” to film, którego akcja toczy się w nazistowskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Ukazuje 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować nazistom. Projekcja już w najbliższą środę (25 maja) o godz. 19.15 w Gorlickim Centrum Kultury w ramach Rekolekcji Filmowych.

Więcej…
 

 19 czerwca 2016 r. XVIII Festyn Parafialny

MC festyn013Dużymi krokami zbliża się kolejny - XVIII Festyn Parafialny. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej, wspaniałej zabawy, by z radością i w doskonałym humorze rozpocząć wakacje. Tego dnia, jak co roku, wokół naszej świątyni rozbrzmiewać będzie muzyka, rozgrywane będą różnego rodzaju konkurencje sportowe, można będzie wziąć udział w loterii fantowej lub wygrać nagrodę wieczoru oraz zjeść coś pysznego na jednym ze stoisk gastronomicznych. Kolorowy zawrót głowy zapewni wesołe miasteczko z bogatą ofertą dla młodszych i starszych.

Więcej…
 

dm...wyrusz z nami na Światowe Dni Młodzieży...

zapisy  trwają

Do końca maja trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży. Można wziąć udział w tygodniowym, trzydniowym i jednodniowym spotkaniu. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na czuwanie nocne i Msze z Papieżem (30 - 31 lipca 2016) Wszelkich informacji udziela ksiądz Paweł   502056006

  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

PAKIETY PIELGRZYMA

strona www ŚDM

Organizujemy również wyjazd na spotkanie z Papieżem do Częstochowy dnia 28 lipca 2016. Zapisy u księdza Marcina  662269966.

 

krzyz...integracyjna majówka...

Dnia 19 maja Koło Przyjaciół Radia Maryja z naszej parafii wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich z Bazyliki udali się do Dominikowic na wspólną majówkę. Spotkanie rozpoczęło się Drogą Krzyżową a zakończyło wspólnym śpiewem Litanii Loretańskiej. Ważnym punktem majówki było spotkanie integracyjne przy grillu na polu biwakowym „Łysula”. Zapraszamy do galerii

 

 Rozpoczęła się budowa sklepiku

projektbud.jpgDziś (9 maja) rozpoczęły się prace ziemne, związane z budową kiosku przy wjeździe na plac kościelny od strony Z.S.E. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wjazdu na parking. W budynku, który niebawem powstanie, zaplanowano toalety dostosowane również dla osób niepełnosprawnych oraz parafialny sklepik wraz z czytelnią.

 

Jedź na Oazę ! 

jedznaoazeRuszają zapisy na wakacyjne rekolekcje oazowe. Koszt 15 –dniowego turnusu to 500 zł. Szczegółowych informacji udziela ks.Tomasz. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy tutaj 

Czy już wiesz jak spędzić wakacje? Nie? Odpowiedź znajdziesz tutaj 

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Osoby posiadające skierowania z MOPS i GOPS Gorlice, zapraszamy w poniedziałek, 9 maja 2016r. w godz. 8.00 - 12.00 lub 15.00 - 16.00, po odbiór paczek żywnościowych na maj.

Więcej…
 

 Rekolekcje Filmowe - "Listy do Boga"

listy-do-boga-dvdFilm „Listy do Boga” został oparty na  prawdziwej historii ośmioletniego chłopca, który zmaga się z chorobą i cierpieniem. W Bogu, który jest adresatem jego listów widzi przyjaciela i nauczyciela. Chłopiec dotyka serc ludzi i otwiera ich na wiarę. Projekcja już w środę (11 maja) o godz. 19.15 w Gorlickim Centrum Kultury w ramach Rekolekcji Filmowych. Po seansie będzie możliwość zakupu filmu DVD w cenie 30 zł.  

 

 dmSpotkanie wolontariuszy ŚDM w Jaśle

 

Dnia 30 kwietnia b.r. spotkaliśmy się w Jasielskim kościele, alby powierzyć się opiece  bł. José Sáncheza del Río. Ten młody męczennik jest doskonałym przykładem męstwa i odwagi, która jest tak potrzebna nam młodym ludziom w świadczeniu o wierze w Chrystusa w obecnym świecie. Krótką konferencję na temat tego męczennika wygłosił ks. Tomasz Rusyn zachęcając nas do obejrzenia Cristiady jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy.

Więcej…
 

Wolontariusze mile widziani ...

Przygotowujemy się do rozdania kolejnej partii żywności w ramach programu FEAD. Paczki będziemy przygotowywać w środę, 4 maja, w godz. 9.00 - 17.00. Osoby, które mogą i chcą poświęcić trochę czasu (godzinę lub dwie), by pomóc w segregowaniu żywności, zapraszamy o dowolnie wybranej porze do Sali Teatralnej.smile

 

 Zmarł śp. ks. kan. Marian Łopatka

zniczW poniedziałek, 25 kwietnia, zmarł nagle śp. ks. kan. Marian Łopatka, proboszcz w parafii Ropczyce – św. Rodziny, który przez 4 lata pełnił kapłańską posługę w gorlickiej parafii NNMP.
Eksporta we wtorek, 26 kwietnia, o godz. 17.00 w parafii Ropczyce św Rodziny (Ropczyce -Czekaj)
Pogrzeb w środę, 27 kwietnia, o godz. 13.00 w Parafii Ropczyce – św. Rodziny, następnie  ciało śp. Ks. Łopatki zostanie złożone na cmentarzu parafialnym ropczyckiej Fary. Czytaj więcej

 

DniGorlic2016 A130.04 - 03.05.2016 Dni Gorlic

Urząd Miejski w Gorlicach serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i sympatyków naszego miasta na tegoroczne obchody Dni Gorlic. Szczegółowy plan imprezy tutaj

 

23 kwietnia - Imieniny Księdza Proboszcza 

rozowe roze_120327Księże Proboszczu w dniu Twoich imienin życzymy radości z pełnionej posługi kapłańskiej, obfitości łask Bożych i błogosławieństwa na każdy dzień życia. Życzymy, by wszelkie przeciwności stojące na drodze do realizacji zamierzonych celów nigdy Cię nie zniechęcały, lecz umacniały i prowadziły do świętości. By uśmiech, którym tak hojnie nas obdarzasz, ze wzajemnością pojawiał się także na twarzach Twoich parafian, by życzliwość, szczerość i zaufanie ze strony wiernych towarzyszyły Twoim poczynaniom ! Niech święta Jadwiga Królowa – nasza patronka, wyprasza dla Księdza wiele łask !

Szczęść Boże !!!

 

Rekolekcje filmowe - "CRISTIADA"

CristiadaIle warta jest wolność? „Cristiada” opowiada historię grupy kobiet i mężczyzn, z których każdy decyduje się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia Powstania Cristeros, które w latach dwudziestych wstrząsnęło dwudziestowieczną Ameryką. Projekcja w środę (27 kwietnia) o godz. 19.15 w Gorlickim Centrum Kultury w ramach Rekolekcji Filmowych. 

Więcej…
 

Broń tego w co wierzysz!

jose copy28 kwietnia (czwartek) podczas kolejnego spotkania porekolekcyjnego które rozpocznie się o godz. 18.30 będą na towarzyszyć relikwie bł. Jose Fernanda del Rio. Bł. Jose to 14 – letni chłopak, który jest jednym z bohaterów filmu „Christiada”. Podczas prześladowań Kościoła w Meksyku nie wyparł się wiary. Poddawano go torturom, przymuszano, aby wyparł się Chrystusa, a jego bliscy zachęcali do apostazji. On jednak nie uległ wiedząc, że czeka go okrutna śmierć.

Więcej…
 

Zmarła śp. Irena Muszyńska

zniczW sobotę, 9 kwietnia, zmarła śp. Irena Muszyńska (ur. 2 marca 1928 r. w Borysławiu), mama naszego rodaka, ks. Marka Muszyńskiego - misjonarza, który od wielu lat pracuje w Afryce Centralnej. Msza św. pogrzebowa, w czwartek, 14 kwietnia o godz. 13.00 w naszym kościele.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!

 

bernadettaRekolekcje filmowe

Film „Bernadetta. Cud w Lourdes” to poruszająca opowieść o cudownych objawieniach maryjnych, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Film został nagrodzony na festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie. Projekcja już w najbliższą środę - 13 kwietnia - o godz. 19.15 w Gorlickim Centrum Kultury w ramach Rekolekcji Filmowych. PLAKAT

Więcej…
 

Niedziela Miłosierdzia

naklejka Tydzien_Milosierdzia_6_v2-700x357Niedziela Miłosierdzia,3 kwietnia br., rozpoczęła 72. Tydzień Miłosierdzia. W tym roku przebiega on pod hasłem nawiązującym do ogłoszonego przez Papieża Franciszka Roku Miłosierdzia: „Miłosierni jak Ojciec”. Ten tydzień jest doskonałą okazją do refleksji na temat miłosierdzia czynionego każdego dnia przez pracowników i wolontariuszy Caritas oraz tych niezrzeszonych, którzy służą pomocą bliźnim. To także doskonały czas by wyrazić ogromną wdzięczność za trud ich pracy, a także podziękować wszystkim darczyńcom, a jest ich naprawdę wielu!

Więcej…
 

 Program „ Rodzina 500+”

500plusUrząd Miejski w Gorlicach informuje, że wnioski o świadczenie wychowawcze Programu „ Rodzina 500 plus" przyjmowane są od 1 kwietnia 2016 r. dla osób zamieszkałych na terenie miasta Gorlice w Urzędzie Miejskim, Rynek 2 na parterze budynku w Biurze Obsługi Klienta. Specjalnie dla swoich mieszkańców Urząd Miejski w Gorlicach organizuje dodatkowe szkolenie dotyczące programu, w których każdy zainteresowany może wziąć udział. Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia(wtorek) o godz. 16.00 w Domu Polsko Słowackim w Gorlicach, Gorlice Rynek 1. Szczegółowe informacje na temat Programu „Rodzina 500 plus” można również znaleźć na stronie internetowej miasta.

 

 

Jak przeżywać Mszę św. ?

nzc6 kwietnia (we środę) o godz. 18.30 na najbliższej katechezie dla dorosłych i młodzieży będziemy się wspólnie zastanawiać „Jak przeżywać Mszę świętą”.  Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła. PLAKAT


 

jutUroczystość Bożego Miłosierdzia
w Roku Miłosierdzia Bożego

Niedziela dnia 3 kwietnia
Święto patronalne Caritas

15.00  Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja.

17.00   Msza św. w int. wszystkich ludzi niosących pomoc bliźniemu.

Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do Sali Teatralnej pracowników i wolontariuszy Caritas.

 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 

Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.


 

„Przyjdź na oazę, bo brakuje nam Ciebie”

Zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkoły średniej do naszej wspólnoty, która spotyka się w każdy piątek o godz. 18.00 na Mszy świętej a potem w salce nad zakrystią. Jeśli chcesz wiedzieć więcej kim jesteśmy i co robimy to przyjdź i zobacz. 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com