www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

UWAGA !!!

W związku z problemami technicznymi, które od dłuższego czasu utrudniają zarówno pracę na stronie jak i jej przeglądanie, postanowiliśmy stworzyć nową stronę. Prace nad nią wciąż trwają, więc prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość :) Przepraszamy za utrudnienia i serdecznie dziękujemy wszystkim Czytelnikom, że są z nami :) Zachęcamy również do podzielenia się z nami swoimi przemyśleniami i pomysłami - co można dodać, co zmienić, by nasza parafialna stronka była piękna i czytelna. Wszelkie sugestie prosimy kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zapraszamy na nową stronę internetową -  http://jadwiga.gorlice.pl/

 

PROGRAM REKOLEKCJI PARAFIALNYCH 1–5.03.2017

Więcej…
 

Papieskie orędzie na Wielki Post

Zaledwie kilka dni dzieli nas od wyjątkowego okresu w kalendarzu liturgicznym – Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do radosnego świętowania Wielkanocy. Papież Franciszek 22 października b.r. napisał orędzie skierowane do wszystkich wiernych, aby przygotować ich do jak najlepszego przeżycia Wielkiego Postu. Warto skorzystać z podpowiedzi i zachęt Pasterza kościoła katolickiego.

Więcej…
 

 

Zimowa stolica

Pewną tradycją naszej parafii stał się fakt wyjazdu dzieci i młodzieży zaangażowanej w pracę grup duszpasterskich w czasie ferii na zimowisko. Tak było i w ostatnim tygodniu. Grupa ponad 40 osobowa, czyli połączone siły scholi i ministrantów, udała się na zasłużony wypoczynek. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy wcześnie rano, a można by powiedzieć, iż w środku nocy. Nasi podopieczni na czas zostali obudzeni przez rodziców i przed 4 w nocy mogliśmy w miłym i jeszcze nieco sennym towarzystwie wyruszyć na podbój stolicy.

Więcej…
 

W Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Diecezji Rzeszowskiej

w piłce siatkowej

W sobotę w hali sportowej OSiR  oraz MZS nr 1 w Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Diecezji Rzeszowskiej w piłce siatkowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Organizatorami mistrzostw był Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej oraz OddziałÂ KSM przy parafii MB Królowej w Krygu i św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.

Więcej…
 

Drużyna LSO znów wygrywa !

W ubiegłym miesiącu nasi ministranci obronili tytuł Mistrza Diecezji i zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski LSO, a w piątek, 10 lutego stanęli do rywalizacji w Dekanalnym Turnieju Piłki Nożnej LSO o Puchar Dziekana Dekanatu Gorlice. Rozgrywki odbyły się w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach. Do rywalizacji przystąpiły drużyny Liturgicznej Służby Ołtarza w kategorii: szkół podstawowych i gimnazjalnych. Po zaciętej walce i ogromnym zaangażowaniu wszystkich drużyn, pierwsze miejsce w kategorii: szkoła podstawowa wywalczyła parafia pw. Św. Jadwigi Królowej w Gorlicach, zaś w kategorii: gimnazjum, parafia pw. Narodzenia NMP w Gorlicach. Zakończenie zmagań piłkarskich uwieńczyło rozdanie pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych, które wręczył ksiądz dziekan Stanisław Ruszel.

Żródło: strona parafii NNMP

 

Rekolekcje Filmowe - "ŚLADY STÓP"

W ramach „Rekolekcji Filmowych” zapraszamy na projekcję filmu "Ślady stóp". Jest to najnowsze dzieło twórców: Mary's Land - Ziemia Maryi. Film przedstawia historię pewnej grupy śmiałków którzy wyruszają na pieszą pielgrzymkę do Santiago de Compostela. "Ślady stóp" to film, w którym widz staje się pielgrzymem i wraz z bohaterami dostaje szansę na odkrycie swojej drogi życia i zobaczenia co tak naprawdę w życiu jest ważne. Szczególnie na ten film zapraszamy tych, którzy brali kiedyś udział w pieszej pielgrzymce lub mają zamiar wyruszyć w najbliższym czasie. Projekcja odbędzie się w środę 22 lutego o godz. 18:45 w Gorlickim Centrum Kultury. Wstęp to dobrowolna ofiara. Szczegóły znajdują się na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

 

Katechezy przedmałżeńskie

W czwartek, 2 marca, o godz.18.30 rozpocznie się Kurs Przedmałżeński w naszej parafii.  Spotkania odbywać się będąÂ w czwartki wieczorem, w Sali Teatralnej, od godz. 19.00 przez pięć kolejnych tygodni. Zapisy będą przyjmowane na pierwszym spotkaniu. Koszt – 50 zł

 

XVI Charytatywny Bal Karnawałowy

25 lutego 2017 r. w „Sękowskim Dworze”” odbędzie się już XVI Charytatywny Bal Noworoczny organizowany przez naszą parafię. Dochód z imprezy przeznaczony jest na rzecz dzieci niepełnosprawnych – podopiecznych Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego Caritas oraz Kuchni dla Ubogich. Bal Charytatywny honorowym patronatem objęli: Barbara Bartuś – Poseł na Sejm RP, Elżbieta Borowska - Poseł na Sejm RP , Marek Bugno – Przewodniczący Rady Powiatu, Karol Górski – Starosta Gorlicki, Krzysztof Wroński – Przewodniczący Rady Miasta oraz Rafał Kukla – Burmistrz Gorlic. Osoby o otwartych sercach, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka i chcą wesprzeć szlachetny cel, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem (tel. 502399111). Koszt dwuosobowego zaproszenia – 450 zł. Serdecznie zapraszamy!

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

DSC 0040Przygotowujemy się do rozdania kolejnej partii żywności w ramach programu FEAD. W tym miesiącu wsparcie otrzyma 4900 osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Tym razem do spakowania i dystrybucji jest 31,850 kg produktów spożywczych. To duże wyzwanie i ogromna praca do wykonania, ale liczymy, że i tym razem nie zabraknie ludzi chętnych nieść pomoc bliźniemu. We wtorek,31 stycznia w godz. 9.00 – 18.00, zapraszamy do Sali Teatralnej wolontariuszy, którzy chcą pomóc w pakowaniu żywności. Każdy, kto znajdzie godzinę lub dwie w ciągu dnia będzie mile widziany.

 

Paczki wydawane będą w środę, 1 lutego w godz. 8.00 – 12.00 oraz 15.00 – 16.00.

Więcej…
 

24 grudnia imieniny obchodzi p. Adam Piechowiczkwiatyimages

Drogi Solenizancie, z tej to okazji pragniemy złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia, wielu łask Bożych, dobrego zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego w tej jakże ofiarnej posłudze kościelnego w naszej parafii. Panie Adamie, przy tej okazji dziękujemy za trud pracy, za każdą chwilę spędzoną w świątyni, dbałość by wyglądała pięknie oraz za posługę w zakrystii.

 

spowiedzSPOWIEDŹ W DEKANACIE

"Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego".

Adwent to czas zaglądnięcia w swoje serce...zachęcamy do spotkania z Chrystusem Miłosiernym przy kratkach konfesjonału. Poniżej podajemy grafik spowiedzi w dekanacie gorlickim:

Więcej…
 

carlogo...wspomóżmy potrzebujących...

przedświąteczna zbiórka żywności

W dniach 12-20 grudnia br. w wybranych sklepach na terenie naszej parafii odbywać się będzie akcja zbierania żywności dla osób potrzebujących prowadzona przez wolontariuszy. Wolontariusze dyżurują przez 2 godziny: pn-pt w godz. 15-17; 17-19; sobota 9-11; 11-13; 13-15; 15-17; 17-19 wg przygotowanego harmonogramu dyżurów. Aktualny grafik zbiórki znajduje się poniżej. Bardzo prosimy o dotrzymanie wybranego terminu. W razie jakichkolwiek zmian prosimy o tym poinformować ks. Pawła. Jest to konieczne, by znaleźć inną osobę na zastępstwo.

GRAFIK DYŻURÓW

Więcej…
 

Mikołajkowe Rekolekcje Filmowe - "Jak Bóg da"

Z okazji wspomnienia św. Mikołaja w ramach „Rekolekcji Filmowych” zapraszamy na projekcję komedii „Jak Bóg da”. Film przedstawia historię pewnej ateistycznej włoskiej rodziny, w której syn postanawia zostać księdzem. Komedia oprócz ogromnej dawki dobrego humoru, ukazuje drogę nawrócenia człowieka. Projekcja odbędzie się w środę 7 grudnia o godz. 18:30 w Gorlickim Centrum Kultury. Wstęp to dobrowolna ofiara. Wersja filmu z lektorem. Serdecznie zapraszamy!

 

Spotkanie formacyjne dla młodzieży

SpotkanieMlodychDnia 24 listopada br. w naszej parafii rozpoczęliśmy program formacyjny pod hasłem „Idźcie i głoście”. Program ten jest adresowany do młodzieży z rejonu Biecko-Gorlickiego. Celem tych spotkań jest przede wszystkim spotkanie z Jezusem oraz bohaterami biblijnymi, którzy poszli za Nim i głosili Ewangelię. „(Nie)widomy i (Nie)świadomy wiary”, tak brzmiał temat naszego pierwszego spotkania.

Więcej…
 

 Wieczory Modlitewne

WieczoryModlitewne W dniach 16 – 18 listopada br. przybyła do naszej parafii Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI z Rzeszowa (dalej SNE). Przyjechali, aby poprzez „Wieczory modlitewne” przygotować naszą wspólnotę do godnego i świadomego zawierzenia się Jezusowi Chrystusowi poprzez jubileuszowy akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

Więcej…
 

Wieniec adwentowy 

wieniecJam jest światłość świata, kto idzie za mną, nie chodzi w ciemnościach, ale będzie miał światłość żywota (J. 8,12)

Wieniec adwentowy wykonuje się w kształcie koła z gałązek szlachetnych drzew iglastych takich jak: świerk srebrzysty, jodła pospolita, daglezja zielona lub sosna zwyczajna. Wieniec może być wykonany również z liści laurowych lub mahoniowych. Do dekoracji można użyć szyszek, jesiennych liści, owoców głogu lub jarzębiny itp. Pośród wieńcowych gałązek umieszcza się cztery świece symbolizujące cztery niedziele adwentu.

Więcej…
 

chrystus krlWieczory Miłosierdzia

Za tydzień - 20 listopada -  w ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego, z okazji zakończenia Jubileuszu Miłosierdzia, pragniemy zawierzyć całą naszą wspólnotę Jezusowi Chrystusowi – poprzez Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Do tego wydarzenia chcemy przygotować się poprzez Wieczory Modlitewne, które poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji z naszej diecezji. Zapraszamy zatem wszystkich od środy do piątku na Msze św. o godz. 18.00 i wieczór ewangelizacyjny (16 - 18 listopada). O tym wydarzeniu przypomina nam wystawiony w prezbiterium baner.

 

11 listopada swoje imieniny obchodzi

ks. Marcin Jaracz

rozeimages

Drogi Solenizancie! Życzymy Ci, aby w Twoim życiu nigdy nie zabrakło dobrych pragnień oraz zapału i sił do ich realizacji, aby Duch Święty był zawsze Twoim przewodnikiem, aby wiara była dla Ciebie źródłem autentycznej i głębokiej radości, i abyś każdego dnia był coraz bardziej zjednoczony z Tym, który Cię powołał i coraz pełniej realizował Jego wolę. Szczęść Boże!

 

 Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

imagesNa zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, 19 listopada 2016 roku, w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach zostanie dokonany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Tego dnia organizujemy wyjazd autokarowy do Łagiewnik. Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach. Zapisy przyjmujemy w kancelarii i zakrystii. Wyjazd 19 listopada (sobota) o godz. 7.00 z parkingu przy ul. Ariańskiej. Więcej informacji tutaj

 

Kwesta na rzecz Kuchni dla Ubogich

caritas flSkładamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy jak co roku, podczas kwesty prowadzonej 1 listopada na cmentarzu komunalnym, wsparli finansowo Kuchnię Caritas. W tym roku dzięki Waszej ofiarności zebraliśmy10.685 zł. Zgromadzone środki zostaną w całości przeznaczone na działalność tej placówki - dofinansowanie posiłków wydawanych osobom potrzebującym, ubogacenie paczek świątecznych, organizację uroczystego wielkanocnego i wigilijnego posiłku dla podopiecznych i osób samotnych. W przeprowadzeniu kwesty wzięło udział 47 wolontariuszy. Za otwartość serca wszystkich ofiarodawców, pracę i poświęcenie wolontariuszy – serdeczne Bóg zapłać!


 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 

Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.


 

„Przyjdź na oazę, bo brakuje nam Ciebie”

Zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkoły średniej do naszej wspólnoty, która spotyka się w każdy piątek o godz. 18.00 na Mszy świętej a potem w salce nad zakrystią. Jeśli chcesz wiedzieć więcej kim jesteśmy i co robimy to przyjdź i zobacz. 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com