www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności

UWAGA !!!

W związku z problemami technicznymi, które od dłuższego czasu utrudniają zarówno pracę na stronie jak i jej przeglądanie, postanowiliśmy stworzyć nową stronę. Prace nad nią wciąż trwają, więc prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość :) Przepraszamy za utrudnienia i serdecznie dziękujemy wszystkim Czytelnikom, że są z nami :) Zachęcamy również do podzielenia się z nami swoimi przemyśleniami i pomysłami - co można dodać, co zmienić, by nasza parafialna stronka była piękna i czytelna. Wszelkie sugestie prosimy kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zapraszamy na nową stronę internetową -  http://jadwiga.gorlice.pl/

 

Papieskie orędzie na Wielki Post

Zaledwie kilka dni dzieli nas od wyjątkowego okresu w kalendarzu liturgicznym – Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do radosnego świętowania Wielkanocy. Papież Franciszek 22 października b.r. napisał orędzie skierowane do wszystkich wiernych, aby przygotować ich do jak najlepszego przeżycia Wielkiego Postu. Warto skorzystać z podpowiedzi i zachęt Pasterza kościoła katolickiego.

Więcej…
 

PROGRAM REKOLEKCJI PARAFIALNYCH 1–5.03.2017

Więcej…
 

 

Zimowa stolica

Pewną tradycją naszej parafii stał się fakt wyjazdu dzieci i młodzieży zaangażowanej w pracę grup duszpasterskich w czasie ferii na zimowisko. Tak było i w ostatnim tygodniu. Grupa ponad 40 osobowa, czyli połączone siły scholi i ministrantów, udała się na zasłużony wypoczynek. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy wcześnie rano, a można by powiedzieć, iż w środku nocy. Nasi podopieczni na czas zostali obudzeni przez rodziców i przed 4 w nocy mogliśmy w miłym i jeszcze nieco sennym towarzystwie wyruszyć na podbój stolicy.

Więcej…
 

W Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Diecezji Rzeszowskiej

w piłce siatkowej

W sobotę w hali sportowej OSiR  oraz MZS nr 1 w Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Diecezji Rzeszowskiej w piłce siatkowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Organizatorami mistrzostw był Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej oraz OddziałÂ KSM przy parafii MB Królowej w Krygu i św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.

Więcej…
 

Drużyna LSO znów wygrywa !

W ubiegłym miesiącu nasi ministranci obronili tytuł Mistrza Diecezji i zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski LSO, a w piątek, 10 lutego stanęli do rywalizacji w Dekanalnym Turnieju Piłki Nożnej LSO o Puchar Dziekana Dekanatu Gorlice. Rozgrywki odbyły się w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach. Do rywalizacji przystąpiły drużyny Liturgicznej Służby Ołtarza w kategorii: szkół podstawowych i gimnazjalnych. Po zaciętej walce i ogromnym zaangażowaniu wszystkich drużyn, pierwsze miejsce w kategorii: szkoła podstawowa wywalczyła parafia pw. Św. Jadwigi Królowej w Gorlicach, zaś w kategorii: gimnazjum, parafia pw. Narodzenia NMP w Gorlicach. Zakończenie zmagań piłkarskich uwieńczyło rozdanie pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych, które wręczył ksiądz dziekan Stanisław Ruszel.

Żródło: strona parafii NNMP

 

Rekolekcje Filmowe - "ŚLADY STÓP"

W ramach „Rekolekcji Filmowych” zapraszamy na projekcję filmu "Ślady stóp". Jest to najnowsze dzieło twórców: Mary's Land - Ziemia Maryi. Film przedstawia historię pewnej grupy śmiałków którzy wyruszają na pieszą pielgrzymkę do Santiago de Compostela. "Ślady stóp" to film, w którym widz staje się pielgrzymem i wraz z bohaterami dostaje szansę na odkrycie swojej drogi życia i zobaczenia co tak naprawdę w życiu jest ważne. Szczególnie na ten film zapraszamy tych, którzy brali kiedyś udział w pieszej pielgrzymce lub mają zamiar wyruszyć w najbliższym czasie. Projekcja odbędzie się w środę 22 lutego o godz. 18:45 w Gorlickim Centrum Kultury. Wstęp to dobrowolna ofiara. Szczegóły znajdują się na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

 

Katechezy przedmałżeńskie

W czwartek, 2 marca, o godz.18.30 rozpocznie się Kurs Przedmałżeński w naszej parafii.  Spotkania odbywać się będąÂ w czwartki wieczorem, w Sali Teatralnej, od godz. 19.00 przez pięć kolejnych tygodni. Zapisy będą przyjmowane na pierwszym spotkaniu. Koszt – 50 zł

 

XVI Charytatywny Bal Karnawałowy

25 lutego 2017 r. w „Sękowskim Dworze”” odbędzie się już XVI Charytatywny Bal Noworoczny organizowany przez naszą parafię. Dochód z imprezy przeznaczony jest na rzecz dzieci niepełnosprawnych – podopiecznych Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego Caritas oraz Kuchni dla Ubogich. Bal Charytatywny honorowym patronatem objęli: Barbara Bartuś – Poseł na Sejm RP, Elżbieta Borowska - Poseł na Sejm RP , Marek Bugno – Przewodniczący Rady Powiatu, Karol Górski – Starosta Gorlicki, Krzysztof Wroński – Przewodniczący Rady Miasta oraz Rafał Kukla – Burmistrz Gorlic. Osoby o otwartych sercach, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka i chcą wesprzeć szlachetny cel, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem (tel. 502399111). Koszt dwuosobowego zaproszenia – 450 zł. Serdecznie zapraszamy!

 

spowiedzSPOWIEDŹ W DEKANACIE

"Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego".

Adwent to czas zaglądnięcia w swoje serce...zachęcamy do spotkania z Chrystusem Miłosiernym przy kratkach konfesjonału. Poniżej podajemy grafik spowiedzi w dekanacie gorlickim:

Więcej…
 

carlogo...wspomóżmy potrzebujących...

przedświąteczna zbiórka żywności

W dniach 12-20 grudnia br. w wybranych sklepach na terenie naszej parafii odbywać się będzie akcja zbierania żywności dla osób potrzebujących prowadzona przez wolontariuszy. Wolontariusze dyżurują przez 2 godziny: pn-pt w godz. 15-17; 17-19; sobota 9-11; 11-13; 13-15; 15-17; 17-19 wg przygotowanego harmonogramu dyżurów. Aktualny grafik zbiórki znajduje się poniżej. Bardzo prosimy o dotrzymanie wybranego terminu. W razie jakichkolwiek zmian prosimy o tym poinformować ks. Pawła. Jest to konieczne, by znaleźć inną osobę na zastępstwo.

GRAFIK DYŻURÓW

Więcej…
 

Mikołajkowe Rekolekcje Filmowe - "Jak Bóg da"

Z okazji wspomnienia św. Mikołaja w ramach „Rekolekcji Filmowych” zapraszamy na projekcję komedii „Jak Bóg da”. Film przedstawia historię pewnej ateistycznej włoskiej rodziny, w której syn postanawia zostać księdzem. Komedia oprócz ogromnej dawki dobrego humoru, ukazuje drogę nawrócenia człowieka. Projekcja odbędzie się w środę 7 grudnia o godz. 18:30 w Gorlickim Centrum Kultury. Wstęp to dobrowolna ofiara. Wersja filmu z lektorem. Serdecznie zapraszamy!

 

Spotkanie formacyjne dla młodzieży

SpotkanieMlodychDnia 24 listopada br. w naszej parafii rozpoczęliśmy program formacyjny pod hasłem „Idźcie i głoście”. Program ten jest adresowany do młodzieży z rejonu Biecko-Gorlickiego. Celem tych spotkań jest przede wszystkim spotkanie z Jezusem oraz bohaterami biblijnymi, którzy poszli za Nim i głosili Ewangelię. „(Nie)widomy i (Nie)świadomy wiary”, tak brzmiał temat naszego pierwszego spotkania.

Więcej…
 

 Wieczory Modlitewne

WieczoryModlitewne W dniach 16 – 18 listopada br. przybyła do naszej parafii Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI z Rzeszowa (dalej SNE). Przyjechali, aby poprzez „Wieczory modlitewne” przygotować naszą wspólnotę do godnego i świadomego zawierzenia się Jezusowi Chrystusowi poprzez jubileuszowy akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

Więcej…
 

Wieniec adwentowy 

wieniecJam jest światłość świata, kto idzie za mną, nie chodzi w ciemnościach, ale będzie miał światłość żywota (J. 8,12)

Wieniec adwentowy wykonuje się w kształcie koła z gałązek szlachetnych drzew iglastych takich jak: świerk srebrzysty, jodła pospolita, daglezja zielona lub sosna zwyczajna. Wieniec może być wykonany również z liści laurowych lub mahoniowych. Do dekoracji można użyć szyszek, jesiennych liści, owoców głogu lub jarzębiny itp. Pośród wieńcowych gałązek umieszcza się cztery świece symbolizujące cztery niedziele adwentu.

Więcej…
 

chrystus krlWieczory Miłosierdzia

Za tydzień - 20 listopada -  w ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego, z okazji zakończenia Jubileuszu Miłosierdzia, pragniemy zawierzyć całą naszą wspólnotę Jezusowi Chrystusowi – poprzez Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Do tego wydarzenia chcemy przygotować się poprzez Wieczory Modlitewne, które poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji z naszej diecezji. Zapraszamy zatem wszystkich od środy do piątku na Msze św. o godz. 18.00 i wieczór ewangelizacyjny (16 - 18 listopada). O tym wydarzeniu przypomina nam wystawiony w prezbiterium baner.

 

 Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

imagesNa zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, 19 listopada 2016 roku, w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach zostanie dokonany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Tego dnia organizujemy wyjazd autokarowy do Łagiewnik. Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach. Zapisy przyjmujemy w kancelarii i zakrystii. Wyjazd 19 listopada (sobota) o godz. 7.00 z parkingu przy ul. Ariańskiej. Więcej informacji tutaj

 

Kwesta na rzecz Kuchni dla Ubogich

caritas flSkładamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy jak co roku, podczas kwesty prowadzonej 1 listopada na cmentarzu komunalnym, wsparli finansowo Kuchnię Caritas. W tym roku dzięki Waszej ofiarności zebraliśmy10.685 zł. Zgromadzone środki zostaną w całości przeznaczone na działalność tej placówki - dofinansowanie posiłków wydawanych osobom potrzebującym, ubogacenie paczek świątecznych, organizację uroczystego wielkanocnego i wigilijnego posiłku dla podopiecznych i osób samotnych. W przeprowadzeniu kwesty wzięło udział 47 wolontariuszy. Za otwartość serca wszystkich ofiarodawców, pracę i poświęcenie wolontariuszy – serdeczne Bóg zapłać!


 

 "Podróże po chrześcijaństwie wschodnim"

FotTPOd 23 października w naszym Kościele prezentowana jest wystawa fotograficzna pt. „Podróże po chrześcijaństwie wschodnim” autorstwa Tomasza Pruchnickiego, znanego fotografa, podróżnika oraz pasjonata historii i zabytków. 5 listopada (tj. sobota) po wieczornej Mszy Św. – godz. 19.00. zapraszamy na „Spotkanie autorskie przy fotografiach”, na którym p. Tomasz Pruchnicki opowie o miejscach przedstawionych na fotografiach.

Więcej…
 

modlitwarec...modlitewny czwartek...

Trwając w Roku Miłosierdzia pragniemy pogłębić naszą modlitwę. Proponujemy aby każdy czwartek stał się okazją do modlitwy w naszym kościele, który będzie otwarty w godzinach od porannej do wieczornej Mszy Św. Podczas modlitwy chcemy wspólnie objąć troską nasz kościół – dlatego prosimy o zapisywanie się w zakrystii na listę dyżuru modlitewnego. Proponujemy godzinny czas adoracji.

Również w czwartek (27 października) zapraszamy wszystkich na kolejny Wieczór Modlitewny. O godz. 18.00 Msza Święta z homilią. Po Mszy św. katecheza i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 

ludzie boga2Rekolekcje filmowe

Z okazji Tygodnia Misyjnego w ramach „Rekolekcji Filmowych” zapraszamy na projekcję filmu „Ludzie Boga” i spotkanie z ks. Danielem Nowakiem Diecezjalnym Duszpasterzem Misyjnym, który skomentuje oglądany film. Film jest historią opartą na faktach, opowiadającą o życiu mnichów mieszkających w muzułmańskiej Algierii. Projekcja odbędzie się w niedzielę 30 października o godz. 17:30 w Gorlickim Centrum Kultury. Wstęp to dobrowolna ofiara.

Więcej…
 

 rozmisyjnyTydzień misyjny

Dnia 23 października będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną, która rozpocznie w Kościele Tydzień modlitw w intencji Misji. Zachęcamy wszystkich do oglądnięcia wystawy misyjnej w naszym kościele, pod tytułem: „Podróże po chrześcijaństwie wschodnim”. W sobotę 29 października - na godz. 17.15 - zapraszamy wszystkich na różaniec w intencji misji – odmawiany w różnych językach.

 

Jan Pawel_II_2LIST DO DZIECI TRA POCHI GIORNO

 OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II 

W ROKU RODZINY

Więcej…
 

 P.S.D. zaprasza na wycieczkę 

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Gorlicach zaprasza na wycieczkę do Nowego Wiśnicza i Dębna, która odbędzie się w dniu 1 października (sobota). Wycieczkę rozpocznie Msza święta w Parafia pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Nowym Wiśniczu. W programie zwiedzanie Zamku w Nowym Wiśniczu, Muzeum Jana Matejki w Korzynówce oraz zamku w Dębnie. Wszelkie informacje uzyskać można w biurze stowarzyszenia przy ul. Jagiełły 10, w każdy wtorek w godz. 1000 – 1200 oraz piątek w godz. 1600 – 1800 jak również u Ks. Andrzeja Kluza.

 

 Ruszył program FEAD

Dziś (19 września) rozpoczęła się kolejna edycja programu FEAD. W tym miesiącu żywność trafi do 4000 osób z naszego powiatu. Podczas dzisiejszej akcji wydawania paczek żywnościowych, zostało obdarowane 1700 osób z terenu miasta i gminy Gorlice. Jeśli są jeszcze osoby potrzebujące i chętne do skorzystania z tej formy pomocy, zapraszamy do Ośrodków Pomocy Społecznej po odbiór skierowania. Osoby, które nie odebrały dziś żywności lub dopiero zgłoszą się po skierowanie, zapraszamy po paczki za tydzień - w poniedziałek, 26 września w godz. 8.00 - 9.00 i 15.00 - 16.00 do Sali Teatralnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy pomogli w pakowaniu i dystrybucji żywności. Za poświęcony czas, otwarte serce i Wasz trud – Bóg zapłać!

 

katechezyKatecheza dla dorosłych

W sobotę dnia 24 września, w ramach cyklu Katechez dla dorosłych i młodzieży, zapraszamy na Msze Świętą na godz. 18.00 i wysłuchanie świadectwa obrońcy życia - Pana dr Antoniego Zięby. Prelekcja przygotuje nas do udziału w kolejnym – trzecim Marszu dla Życia i Rodziny, który będzie miał miejsce 2 października w naszym mieście.

 

 marsz123III MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

2 października 2016

Na dzień 2 października 2016 roku zapraszamy wszystkich, którym bliskie są wartości ŻYCIA i RODZINY do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny organizowanego po raz trzeci w naszym mieście w Gorlicach. Marsz dla Życia i Rodziny to przede wszystkim radosne i kolorowe Święto Rodzin! To dzień radości z naszych rodzin i radości z daru życia!

...przynieśmy ze sobą róże, które złożymy u stóp Matki Bożej...

Więcej…
 

Świetlica PRZYSTAŃ zaprasza

PrzystanZaprasza Przypominamy, że w przy naszej parafii funkcjonuje świetlica PRZYSTAŃ. Dzięki profesjonalnej kadrze pedagogicznej i bogatej ofercie wychowawczej, świetlica zapewnia dzieciom doskonałą opiekę oraz wspaniale organizuje czas, dzieląc go między naukę i zabawę. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 18.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, aby popołudnia spędzić w miłej, rodzinnej atmosferze.

Za tydzień po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszamy na Dzień Otwarty Świetlicy. W ramach atrakcji dla dzieci będą kolorowe dmuchańce, grill i prezentacja dorobku wakacyjnego świetlicy. PLAKAT

 

 Pielgrzymka do Rzymu

rzymPrzygotowując się do jubileuszu XX lecia naszej parafii organizujemy pielgrzymkę autokarową do Rzymu, w ramach Narodowej Pielgrzymki Polaków, w dniach 18 - 25 października br (8 dni) Koszt wyjazdu  160 euro i 450 zł(około 1100 zł). W programie między innymi zwiedzanie: Budapesztu, Loretto, Lanziano, San Giovanni Rotondo, Monte Cassiono, Rzym, Kalenberg, Ołomuniec oraz inne miejsca. Szczegóły i zapisy u ks. Marcina (tel.662 269 966)
 Spotkanie organizacyjne w najbliższą środę o godz. 20.00 w salce pod zakrystią. Poniżej zanjduje się dokładny program wyjazdu.

Więcej…
 

GRAFIK SPOTKAŃ GRUP PARAFIALNYCH

Rozpoczynamy kolejny rok pracy i formacji. Serdecznie zapraszamy na spotkania wszystkie osoby, które dotychczas poświęcały swój czas, modlitwę i pracę rąk na rzecz naszej parafii i drugiego człowieka. Zapraszamy również tych, którzy chcą rozpocząć tę piękną i jakże potrzebną działalność. Nie potrzeba wypełniać żadnych formularzy, pisać podań, ani dzwonić - należy zwyczajnie PRZYJŚĆ na spotkanie smile Wspónota, którą wybierzecie, przyjmnie Was z ogromną radością. Poszukujemy również wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc przy pakowaniu żywności, którą dystrybuujemy w ramach Programu Pomocy Żywnościowej. Termin pierwszego spotkania ogłosimy niebawem.

 

 Wspieramy kampanię NO PROMIL – NO PRBLEM

NO PROMILNasza parafia po raz kolejny czynnie włączyła się w akcję NO PROMIL – NO PROBLEM, której celem jest przeciwstawienie się społecznemu przyzwoleniu na jazdę pod wpływem alkoholu. 24 lipca, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców modliliśmy się w intencji wszystkich użytkowników pojazdów mechanicznych. Tego dnia mogliśmy również podpisać deklarację odpowiedzialnego świadka/ pasażera, wyrażając w ten sposób swój protest przeciwko osobom, które chcą wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. 

Więcej…
 

Inauguracja nowego roku pracy wspólnot parafialnych

jadwigaWszystkie osoby zaangażowane w pracę grup parafialnych tj. Rada Parafialna, Parafialny Zespół Caritas, Seniorzy – „Młodzi Duchem”, Róże Żywego Różańca, Róża Misyjna, Grupa Focolare, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Stowarzyszenie Przyjaciół WSD, Chór Akatyst, Oaza Rodzin, Grupa Modlitewna - Koronka do  Bożego Miłosierdzia, Grupa dekoracyjna, Grupa przygotowująca loterię, Grupa pełniąca Straż przy Grobie, Grupa pielgrzymkowa bł. Karoliny , Stowarzyszenie INICJATYWA, Świetlica Przystań , Schola – grupa starsza i młodsza, LSO – lektorzy i ministranci, Oaza młodzieżowa i dziecięca, zapraszamy  w środę 7 września na Mszę św. o godz. 18.00. Zapraszamy również kandydatów do bierzmowania z gr. I, II i III – wraz z rodzicami. Wspólnie będziemy się modlić  o Boże błogosławieństwo na kolejny rok pracy i formacji.

 

Zmiany personalne w naszej parafii 

Ks.TomaszW ostatnich dniach ks. Bp Jan Wątroba dokonał zmian personalnych w naszej parafii. Ks. Tomasz Rusyn  po trzech  latach pracy w naszej parafii został  mianowany Dyrektorem Administracyjnym Domu Diecezjalnego „Tabor” w Rzeszowie oraz Diecezjalnym Moderatorem Ruchu Światło – Życie. W miejsce ks. Tomasza przyszedł do nas ks. mgr Dominik Leniart.  Serdecznie witamy ks. Dominika w naszej wspólnocie parafialnej  życząc obfitości Bożych łask. Ks. Tomaszowi dziękujemy za posługę duszpasterską w naszej wspólnocie  i życzymy światła Ducha Świętego w dalszym kapłańskim posługiwaniu. We wtorek,30 sierpnia, podczas wieczornej Mszy św. dziękowaliśmy Panu Bogu za dar posługi  Ks. Tomasza w naszej parafii.galeria

 

 25-lecie pracy misyjnej ks. Marka Muszynskiego

Ks.Marek7 sierpnia o godz. 12.00 odprawiona została uroczysta Msza św. dziękczynna z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla ks. Marka Muszyńskiego z okazji 25-lecia pracy misyjnej. Mszy św. przewodniczył JE ks. bp Andrzej Jeż - ordynariusz diecezji tarnowskiej. Homilie podczas pozostałych Mszy św. głosił ks. Marian Pazdan, który przybliżył nam realia życia i pracy misyjnej. Na tę okoliczność została przygotowana wystawa fotograficzna przedstawiająca pracę naszego Rodaka. Ks. Markowi życzymy zdrowia, zapału i Bożego błogosławieństwa na dalsze lata pracy wśród ludu Afryki. galeria

 

ŚDM - piknik integracyjny w Parku Miejskim

SDMPiknik21 lipca, po całodniowym zwiedzaniu Ziemi Gorlickiej, goście, którzy przybyli do naszego miasta w ramach ŚDM, wzięli udział w pikniku integracyjnym. W Parku Miejskim panowała wspaniała atmosfera - mnóstwo zabawy, radości i oczywiście pysznej grillowanej kiełbaski. galeria  

 

Zmarł tato ks. Marcina Jaracza

zniczW środę 20 lipca br., zmarł  śp. Kazimierz Jaracz, ojciec ks. Marcina Jaracza. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 23 lipca o godz. 10.00 w kościele w Woli Dębowieckiej (parafia Załęże k. Jasła). Z naszej parafii na uroczystości pogrzebowe jest organizowany wyjazd autokarem . Wyjazd o godz. 8.30 z ulicy Ariańskiej. Zapisy w kancelarii i w zakrystii u p.Kościelnego. Składamy wyrazy szczerego współczucia i zapewniamy o naszej modlitwie. 

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

 

dm

...przywitanie młodych z Ukrainy

W środę 20 lipca, ok. godz. 15.30, powitaliśmy 45-osobową grupę młodzieży, którą gościć będziemy przez kilka najbliższych dni (galeria). Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie i zabawie. Poniżej znajduje się szczegółowy program pobytu pielgrzymów w naszej parafii. 

PROGRAM

PLAKAT

 

logosdmJedziemy na Międzynarodowy Festiwal Młodych do Rzeszowa

W sobotę w Ramach Światowych Dni Młodzieży, pragniemy wraz z młodymi pojechać do Rzeszowa na Międzynarodowy Festiwal Młodych. Organizujemy autobus. Szczególnie zapraszamy do wyjazdu Rodziny, które będą gościć pielgrzymów. Wyjazd o godz. 12.00, powrót około 23.00. Przejazd gratis. Zapisy od wtorku w zakrystii. 

 

ukraina

 ...nasi goście z Ukrainy...

Od środy w naszej parafii będziemy gościć młodzież z Ukrainy w ramach Światowych Dni Młodzieży. W środę – 20 lipca - około godz. 14.00 chcemy ich wspólnie przywitać. W czwartek zapraszamy na spotkanie do parku Miejskiego w Gorlicach na godz.18.00, gdzie odbędzie się piknik zapoznawczy z ogniskiem i grillem, a dzień później w piątek - na płycie gorlickiego rynku, o godzinie 19.00 będzie miał miejsce koncert zespołu New Day. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy na katechezę i Msze Świętą. W niedzielę pragniemy wspólnie uczestniczyć we Mszy świętej z młodymi o godz. 10.30, a na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na wieczór pożegnalny. 

PROGRAM SDM TUTAJ

PLAKAT

 

dm...przyjmujemy Młodzież z Ukrainy...

Światowe Dni Młodzieży

W ramach SDM w naszej parafii przyjmujemy 49 osób z  Ukrainy. W poniedziałek 18 lipca zapraszamy na godz. 18.30 do Sali Teatralnej - Rodziny, które przyjmują pielgrzymów. Z Rodzinami skontaktujemy się telefonicznie w celu potwierdzenia przyjęcia Pielgrzymów. Szczegółowych informacji udziela animatorka Agata: 512 670 553

 

Rekolekcje Filmowe - „Ufam Tobie”

 

Plakat A2_400x570_blank_krzywe_copyUfam Tobie” to film o Bożym Miłosierdziu rozlewającym się na cały świat, o kochającym Bogu, który szuka i pragnie zbawić każdego człowieka. To opowieść o iskrze, która zapala ogień na świecie. Zapraszamy na seans do naszej parafii, w czwartek, 14 lipca, o godz. 18.30 w ramach Rekolekcji Filmowych. Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem – Lechem Dokowiczem, który w ubiegłym roku prowadził Rekolekcje Adwentowe. Będzie także możliwość nabycia płyty DVD.

Więcej…
 

Rozstrzygnięcie konkursu

„MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI”

konkursMisyjnyJak co roku, podczas festynu, wychowawcy, wolontariusze oraz dzieci ze Świetlicy „PRZYSTAŃ” na czele z p. Teresą Stępień, która prowadzi cotygodniowe spotkania „Młodych Misjonarzy”, przygotowali prawdziwą Afrykańską Wioskę. Podziwiać w niej można było afrykańskie domy, zwierzęta, własnoręcznie wykonaną biżuterię oraz wiele innych wyjątkowych i atrakcyjnych eksponatów. Odwiedzający wioskę mogli również wziąć udział w grze – „Podróż po Afryce” oraz skorzystać z „Misyjnej szafy” by zrobić sobie pamiątkową fotkę w ciekawych strojach lub w paszczy groźnego lwa.

Więcej…
 

 Komunikat Stowarzyszenia "CKZ" w Gorlicach

Stowarzyszenie "Centrum Kształcenia Zawodowego" w Gorlicach posiada kilka wolnych miejsc na płatny staż pracy dla osób bezrobotnych do 29 roku życia z orzeczeniem o lekkim stopniu niepełnosprawności w branży gastronomicznej, handlowej i biurowej. Po ukończeniu stażu osoba ta zostanie zatrudniona na okres 3 miesięcy. Więcej informacji tutaj 

 

39 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Czwartego sierpnia wyruszy 39. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę w naszej Parafii oraz  parafii NNMP  od 26 czewca do 1 sierpnia. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii i w godzinach urzędowania kancelarii. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się 1 sierpnia o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym. Szczegółowych informacji udziela ks. Marek Jaworski pod numerem telefonu 660 218 450. Potrzebne informacje znajdziemy również tutaj

 

Zaproszenie na Pielgrzymkę Rzeszowską

Drodzy Diecezjanie! Umiłowani Bracia i Siostry!

Watroba3W tym roku już po raz 39. wierni diecezji rzeszowskiej 4. sierpnia 2016 r. wyruszą na pątniczy szlak prowadzący przed tron Królowej Polski w ramach Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymom będzie towarzyszyć hasło: „Zanurzeni w Miłosierdziu”. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, częściej niż kiedykolwiek, myślimy o Bogu, który jest Miłością. Myślimy także o Maryi, która jako Matka Miłosierdzia, prowadzi nas do Źródła Miłosierdzia – Jezusa Chrystusa. Jak napisał papież Franciszek w bulli Misericordiae Vultus”, ogłaszającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, Matka Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego weszła do sanktuarium miłosierdzia Bożego, ponieważ duchowo uczestniczyła w tajemnicy Jego miłości. Maryja potwierdza, że miłosierdzie Syna Bożego nie zna granic i dociera do wszystkich, nikogo nie wykluczając.

Więcej…
 

19. 06. 2016 XVIII Festyn Parafialny

 W najbliższą niedzielę o godz. 14.00 rozpocznie się nasz Festyn Parafialny. Z tego powodu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy, aby w tym dniu skorzystać z parkingów przy ul. Armii Krajowej, przy dawnej mleczarni oraz obok basenu. Ulica Ariańska będzie wyłączona z ruchu. Serdecznie zapraszamy Was i Wasze rodziny do spędzenia niedzielnego popołudnia w gronie parafialnej wspólnoty. Tradycyjnie zapewniamy wiele atrakcji festynowych – loterię fantową, wesołe miasteczko, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, bogatą ofertę gastronomiczną oraz ciekawy program artystyczny. Na scenie zobaczymy występy zespołów muzycznych i solistów, pokazy tańca; swój program zaprezentuje Kabaret „Świerszczychrząszcz”. Na godz. 14.00 szczególnie zapraszamy dzieci, dla których przygotowano specjalne atrakcje. 

 

24 grudnia imieniny obchodzi p. Adam Piechowiczkwiatyimages

Drogi Solenizancie, z tej to okazji pragniemy złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia, wielu łask Bożych, dobrego zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego w tej jakże ofiarnej posłudze kościelnego w naszej parafii. Panie Adamie, przy tej okazji dziękujemy za trud pracy, za każdą chwilę spędzoną w świątyni, dbałość by wyglądała pięknie oraz za posługę w zakrystii.

 

Zapraszamy na Uroczystości Odpustowe

MC130W środę, 8 czerwca, przeżywać będziemy wyjątkową uroczystość – odpust ku czci patronki naszej parafii - św. Jadwigi Królowej. Msze św. rano o godz. 6.30 i 9.00. O godz. 17.30 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Główne uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 18.00. Słowo Boże tego dnia skieruje do nas ks. dziekan Stanisław Ruszel. Bezpośrednio po Mszy św. wyruszy procesja, na którą zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach, dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Zapraszamy również tych, którzy uczestniczyli w porannych Mszach św.

Więcej…
 

 Zapraszamy do udziału w konkursie!

KonkursZdjŚwietlica „PRZYSTAŃ” przy parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach, serdecznie zaprasza dzieci przedszkolne i  uczniów szkoły podstawowej, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym Mój szkolny kolega z misji”. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 19 czerwca 2016 roku o godzinie 16.00 podczas XVIII Festynu Parafialnego. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy!

Więcej…
 

 Rekolekcje Filmowe - "Syn Szawła"

synszawaSyn Szawła” to film, którego akcja toczy się w nazistowskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Ukazuje 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować nazistom. Projekcja już w najbliższą środę (25 maja) o godz. 19.15 w Gorlickim Centrum Kultury w ramach Rekolekcji Filmowych.

Więcej…
 

krzyz...integracyjna majówka...

Dnia 19 maja Koło Przyjaciół Radia Maryja z naszej parafii wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich z Bazyliki udali się do Dominikowic na wspólną majówkę. Spotkanie rozpoczęło się Drogą Krzyżową a zakończyło wspólnym śpiewem Litanii Loretańskiej. Ważnym punktem majówki było spotkanie integracyjne przy grillu na polu biwakowym „Łysula”. Zapraszamy do galerii

 

 Rozpoczęła się budowa sklepiku

projektbud.jpgDziś (9 maja) rozpoczęły się prace ziemne, związane z budową kiosku przy wjeździe na plac kościelny od strony Z.S.E. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wjazdu na parking. W budynku, który niebawem powstanie, zaplanowano toalety dostosowane również dla osób niepełnosprawnych oraz parafialny sklepik wraz z czytelnią.

 

Jedź na Oazę ! 

jedznaoazeRuszają zapisy na wakacyjne rekolekcje oazowe. Koszt 15 –dniowego turnusu to 500 zł. Szczegółowych informacji udziela ks.Tomasz. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy tutaj 

Czy już wiesz jak spędzić wakacje? Nie? Odpowiedź znajdziesz tutaj 

 

 Rekolekcje Filmowe - "Listy do Boga"

listy-do-boga-dvdFilm „Listy do Boga” został oparty na  prawdziwej historii ośmioletniego chłopca, który zmaga się z chorobą i cierpieniem. W Bogu, który jest adresatem jego listów widzi przyjaciela i nauczyciela. Chłopiec dotyka serc ludzi i otwiera ich na wiarę. Projekcja już w środę (11 maja) o godz. 19.15 w Gorlickim Centrum Kultury w ramach Rekolekcji Filmowych. Po seansie będzie możliwość zakupu filmu DVD w cenie 30 zł.  

 

 dmSpotkanie wolontariuszy ŚDM w Jaśle

 

Dnia 30 kwietnia b.r. spotkaliśmy się w Jasielskim kościele, alby powierzyć się opiece  bł. José Sáncheza del Río. Ten młody męczennik jest doskonałym przykładem męstwa i odwagi, która jest tak potrzebna nam młodym ludziom w świadczeniu o wierze w Chrystusa w obecnym świecie. Krótką konferencję na temat tego męczennika wygłosił ks. Tomasz Rusyn zachęcając nas do obejrzenia Cristiady jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy.

Więcej…
 

Wolontariusze mile widziani ...

Przygotowujemy się do rozdania kolejnej partii żywności w ramach programu FEAD. Paczki będziemy przygotowywać w środę, 4 maja, w godz. 9.00 - 17.00. Osoby, które mogą i chcą poświęcić trochę czasu (godzinę lub dwie), by pomóc w segregowaniu żywności, zapraszamy o dowolnie wybranej porze do Sali Teatralnej.smile

 

 Zmarł śp. ks. kan. Marian Łopatka

zniczW poniedziałek, 25 kwietnia, zmarł nagle śp. ks. kan. Marian Łopatka, proboszcz w parafii Ropczyce – św. Rodziny, który przez 4 lata pełnił kapłańską posługę w gorlickiej parafii NNMP.
Eksporta we wtorek, 26 kwietnia, o godz. 17.00 w parafii Ropczyce św Rodziny (Ropczyce -Czekaj)
Pogrzeb w środę, 27 kwietnia, o godz. 13.00 w Parafii Ropczyce – św. Rodziny, następnie  ciało śp. Ks. Łopatki zostanie złożone na cmentarzu parafialnym ropczyckiej Fary. Czytaj więcej

 

DniGorlic2016 A130.04 - 03.05.2016 Dni Gorlic

Urząd Miejski w Gorlicach serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i sympatyków naszego miasta na tegoroczne obchody Dni Gorlic. Szczegółowy plan imprezy tutaj

 

dm... jedziemy do Krakowa na ŚDM !

W ramach SDM wyruszamy na czuwanie nocne i Msze z Papieżem do Krakowa. (30 - 31 lipca 2016). WYJAZD W SOBOTĘ - 30 LIPCA - Z PARKIGKU NASZEJ PARAFII O GODZINIE 16.00 Przypominamy, że opłata  za przejazd wynosi 50 zł.   Nasi parafianie wyjazd GRATIS. Wszelkich informacji udziela   animatorka Aneta   530509829  Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc, ale można jechać prywatnie nawet nie mając biletu. Mamy miejsca w SEKTORZE  E1  Prosimy wziąć dokument tożsamości !

MAPA

strona www ŚDM

Prosimy zabrać ze sobą:  karimaty - można śpiwory, nakrycie na głowę jako ochrona przed słońcem, a także coś od deszczu oraz napoje i jedzenie. Proszę nastawić się na kilka godzin marszu...

 

Rekolekcje filmowe - "CRISTIADA"

CristiadaIle warta jest wolność? „Cristiada” opowiada historię grupy kobiet i mężczyzn, z których każdy decyduje się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia Powstania Cristeros, które w latach dwudziestych wstrząsnęło dwudziestowieczną Ameryką. Projekcja w środę (27 kwietnia) o godz. 19.15 w Gorlickim Centrum Kultury w ramach Rekolekcji Filmowych. 

Więcej…
 

Broń tego w co wierzysz!

jose copy28 kwietnia (czwartek) podczas kolejnego spotkania porekolekcyjnego które rozpocznie się o godz. 18.30 będą na towarzyszyć relikwie bł. Jose Fernanda del Rio. Bł. Jose to 14 – letni chłopak, który jest jednym z bohaterów filmu „Christiada”. Podczas prześladowań Kościoła w Meksyku nie wyparł się wiary. Poddawano go torturom, przymuszano, aby wyparł się Chrystusa, a jego bliscy zachęcali do apostazji. On jednak nie uległ wiedząc, że czeka go okrutna śmierć.

Więcej…
 

Zmarła śp. Irena Muszyńska

zniczW sobotę, 9 kwietnia, zmarła śp. Irena Muszyńska (ur. 2 marca 1928 r. w Borysławiu), mama naszego rodaka, ks. Marka Muszyńskiego - misjonarza, który od wielu lat pracuje w Afryce Centralnej. Msza św. pogrzebowa, w czwartek, 14 kwietnia o godz. 13.00 w naszym kościele.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!

 

bernadettaRekolekcje filmowe

Film „Bernadetta. Cud w Lourdes” to poruszająca opowieść o cudownych objawieniach maryjnych, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Film został nagrodzony na festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie. Projekcja już w najbliższą środę - 13 kwietnia - o godz. 19.15 w Gorlickim Centrum Kultury w ramach Rekolekcji Filmowych. PLAKAT

Więcej…
 

Niedziela Miłosierdzia

naklejka Tydzien_Milosierdzia_6_v2-700x357Niedziela Miłosierdzia,3 kwietnia br., rozpoczęła 72. Tydzień Miłosierdzia. W tym roku przebiega on pod hasłem nawiązującym do ogłoszonego przez Papieża Franciszka Roku Miłosierdzia: „Miłosierni jak Ojciec”. Ten tydzień jest doskonałą okazją do refleksji na temat miłosierdzia czynionego każdego dnia przez pracowników i wolontariuszy Caritas oraz tych niezrzeszonych, którzy służą pomocą bliźnim. To także doskonały czas by wyrazić ogromną wdzięczność za trud ich pracy, a także podziękować wszystkim darczyńcom, a jest ich naprawdę wielu!

Więcej…
 

 Program „ Rodzina 500+”

500plusUrząd Miejski w Gorlicach informuje, że wnioski o świadczenie wychowawcze Programu „ Rodzina 500 plus" przyjmowane są od 1 kwietnia 2016 r. dla osób zamieszkałych na terenie miasta Gorlice w Urzędzie Miejskim, Rynek 2 na parterze budynku w Biurze Obsługi Klienta. Specjalnie dla swoich mieszkańców Urząd Miejski w Gorlicach organizuje dodatkowe szkolenie dotyczące programu, w których każdy zainteresowany może wziąć udział. Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia(wtorek) o godz. 16.00 w Domu Polsko Słowackim w Gorlicach, Gorlice Rynek 1. Szczegółowe informacje na temat Programu „Rodzina 500 plus” można również znaleźć na stronie internetowej miasta.

 

 

Jak przeżywać Mszę św. ?

nzc6 kwietnia (we środę) o godz. 18.30 na najbliższej katechezie dla dorosłych i młodzieży będziemy się wspólnie zastanawiać „Jak przeżywać Mszę świętą”.  Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła. PLAKAT


 

jutUroczystość Bożego Miłosierdzia
w Roku Miłosierdzia Bożego

Niedziela dnia 3 kwietnia
Święto patronalne Caritas

15.00  Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja.

17.00   Msza św. w int. wszystkich ludzi niosących pomoc bliźniemu.

Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do Sali Teatralnej pracowników i wolontariuszy Caritas.

 

 III Charytatywny Maraton dla Dawidka

plakat 99Zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca do włączenia się w akcję pomocy dla ośmioletniego Dawidka, chorego na dziecięce porażenie mózgowe. 02.04.2016 o godz. 16:00 na hali sportowej OSIR-U w Gorlicach odbędzie się Maraton Zumba Fitness. Udział w maratonie może wziąć każdy bez względu na wiek, płeć czy kondycję fizyczną, ćwicząc lub dopingując z trybun. Środki zostaną przekazane w całości na rehabilitację.

Więcej…
 

 pesachAlleluja !

…życzenia świąteczne…


…z okazji zwycięstwa Miłości nad śmiercią

z…martwych…powstania naszego Pana

życzymy:

miłości, która pozwoli mieć serca zawsze otwarte

nadziei, która pokona lęki codzienności

wiary, która uzdolni do męstwa…

aby świadczyć o tym, że Pan zmartwychwstał !

- życzą  Duszpasterze

Więcej…
 

Jutrznia za Nienarodzonych

JutrzniaW najbliższą niedzielę (3 kwietnia) w gorlickiej bazylice będzie mieć miejsce niezwykłe wydarzenie: w wigilię Dnia Świętości Życia ustanowionego przez świętego Jana Pawła II zabrzmi oratorium Pawła Bębenka „Jutrznia za Nienarodzonych”. Jest to modlitwa w formie koncertu za wszystkie poczęte dzieci, a w szczególności za te, którym grozi śmierć z powodu aborcji lub choroby.

Więcej…
 

Rekolekcje filmowe - "SIŁA MODLITWY"

SilaModlitwy„Siła modlitwy” to film skupiony na sprawach wiary, pełen humoru i ciepła, pokazuje moc, którą wiara daje w małżeństwie, rodzicielstwie, karierze zawodowej, przyjaźni oraz we wszystkich innych sferach życia. Projekcja odbędzie się 30 marca (środa) 2016 r. o godz. 19.30 w Gorlickim Centrum Kultury w ramach Rekolekcji Filmowych. Po seansie będzie możliwość zakupu płyty DVD z filmem w cenie 20 zł.

 

 Wielkanocna pomoc potrzebującym

paczkiW sobotę, 19 marca, zakończyła się coroczna, przedświąteczna zbiórka żywności. Składamy wprost z serca płynące podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w tę akcjęwłaścicielom i pracownikom firm i sklepów, tym, którzy wychodząc ze sklepów wrzucali do oznaczonych pojemników produkty spożywcze, osobom, które pomogły tę akcję przeprowadzić: młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas kwestującej w obiektach handlowych oraz osobom odpowiedzialnym za odbiór produktów, podział i rozdanie przygotowanych paczek. Dzięki Waszym gorącym sercom i pracy Waszych rąk, we wtorek, 22 marca, 100 rodzin odebrało wielkanocne paczki żywnościowe.

Więcej…
 

Śniadanie Wielkanocne 

2013-12-07 1386411511Po raz kolejny, w najbliższą sobotę, 26 marca o godz. 12.00 w lokalu Kuchni dla Ubogich w Gorlicach ul. Piekarskiej, odbędzie się Śniadanie  Wielkanocne organizowane przez Caritas i naszą parafię przy udziale Urzędu Miasta. Przy wspólnym stole zasiądą osoby które pragną wspólnie świętować Radość Zmartwychwstania. Tego rodzaju spotkania stanowią ogromną wartość nie tylko dla tych najuboższych, ale również dla osób samotnych, które pośród zgromadzonych przy wielkanocnym stole, mają możliwość prawdziwie poczuć radość i świąteczną, niemalże rodzinną, atmosferę.

 

 Wielki Czwartek 

eucharystia-kielichBracia: Ja otrzymałem od Pana to, co wam przekazuję, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: «To jest Ciało moje za was wydane. Czyńcie to na moją pamiątkę». Podobnie skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: «Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę». Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie.”(1 Kor 11, 23-26)

Wieki temu, w Wieczerniku, Pan Jezus powierzył Apostołom ważne zadanie. Dziś Wy, czcigodni Kapłani, każdego dnia stajecie przy ołtarzu i sprawujecie Eucharystię, pamiątkę śmierci i zmartwychwstania naszego Pana.

Więcej…
 

 Konkurs Palm Wielkanocnych

palmyW Niedzielę Palmową, upamiętniającą przybycie Pana Jezusa do Jerozolimy, przypadającą w tym roku 20 marca, plac przed naszą świątynią znów zapełnił się pięknymi, kolorowymi palmami. Po Mszy św. o godz. 10.30 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

Więcej…
 

 Uroczystość św. Józefa

rzemieslnicyW sobotę, 19 marca, w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona rzemieślników, w naszej świątyni, na wspólnej modlitwie spotkali się ludzie rzemiosła zrzeszeni w Gorlickim Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości. Podczas Mszy św. o godz.18.00, za pośrednictwem swojego Patrona, dziękowali Panu Bogu za miniony rok i upraszali potrzebne łaski na kolejne lata pracy.

 

pesachCo to jest Triduum Paschalne?

…przed nami Wielki Tydzień…a więc ponownie będziemy obchodzić szczyt roku liturgicznego - Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje ono liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła - Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Sobotę - w Wielką Noc. Triduum kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

Więcej…
 

 Chrześcijaństwo Wschodnie - Architektura”

wystawa3Zachęcamy do obejrzenia wystawy fotografii „Chrześcijaństwo Wschodnie - Architektura” ....od Kairu przez Synaj i Ziemię Świętą do Sankt Petersburga, której autorem jest Tomasz Pruchnicki. Wystawa w Oficynie Dworskiej Kasztelu w Szymbarku, czynna od 11 marca do 6 kwietnia w godzinach 9-16.

Więcej…
 

...w duchu Światowych Dni Młodzieży...

 sdmSkąd się wzięły Światowe Dni Młodzieży?
Co zainspirowało Jana Pawła II?
Kim był ks. Blachnicki?
Jak dziś działa ta wspólnota?
Co zachwyca jej członków?
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w filmie  TUTAJ

 

 beatamarKatecheza dla dorosłych i młodzieży

Dnia 21 marca – poniedziałek - na godz. 18.30 zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych i młodzieży. Gośćmi będą Beata i Marcin Mądrzy - małżonkowie i rodzice piątki dzieci.  Podzielą się oni swoim doświadczeniem życia małżeńskiego i podpowiedzą: „JAK DBAĆ O MAŁŻEŃSKĄ MIŁOŚĆ? czyli jak ożywić żonę/jak obudzić męża?”. Serdecznie zapraszamy. PLAKAT

 

 

 

cbfotoRekolekcje filmowe

„Cierń Boga” to pierwszy film, który relacjonuje ostatnie trzy lata życia Jezusa Chrystusa, widziane oczami Apostołów. Jezus ukazany jest jako zwykły człowiek, który spotyka się, rozmawia i biesiaduje z uczniami. Zapraszamy na projekcję już 16 marca - środa - o godz. 19.30 w Gorlickim Centrum Kultury w ramach Rekolekcji Filmowych. PLAKAT

 

 oazaKongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie


W dniach 26-29 lutego nasi parafianie wraz z Księdzem Tomaszem uczestniczyli na Jasnej Górze w Częstochowie w międzynarodowym spotkaniu oazowym tzw. Kongregacji Odpowiedzialnych. W sobotę podczas uroczystych Nieszporów Tomasz i Magdalena Stępień (pochodzący z naszej parafii) wstąpili do Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie”. Jest to prawna forma organizacji diakonii Ruchu Światło-Życie powołaną w tym celu, aby mógł on lepiej służyć swoim charyzmatem budowaniu Kościoła i pełnieniu jego misji w świecie. galeria

Więcej…
 

edkEkstremalna Droga Krzyżowa w Gorlicach

Parafia NNMP w Gorlicach zaprasza do  udziału w nocnej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ( 36 km) na  trasie: Gorlice – Sękowa – Owczary – Krzyż Milenijny w Ropicy Polskiej – Bystra – Golgota Gorlicka. Droga Krzyżowa rozpocznie się 18 marca Mszą św. o godz. 18.00 w Gorlickiej Bazylice.  PLAKAT

 

 7 marzec – swoje imieniny obchodzi ks. Tomasz Rusyn

kwiatyimagesW dniu Twojego święta, życzymy Tobie drogi Księże, byś przez całe swoje życie podążał z ufnością i nadzieją za Panem. Wszystko, co robisz, czyń z młodzieńczą pasją, energią i radością, której Ci nie brak. Ciesz się światem i spotykanymi ludźmi,a Twoje serce niech przepełnia miłość, którą będziesz mógł dzielić się z potrzebującymi. Pielęgnuj w sobie uśmiech i nie zatracaj nigdy poczucia humoru. Życzymy obfitości łask Bożych od naszego Pana i błogosławieństw na każdy dzień życia.

 

 1% podatku za 2015 rok na dzieła miłosierdzia !!!

1procent

PODATKU DLA DZIECI

I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH,

TO 100 % SERCA !!!

Więcej…
 

 "Jadwiga" mistrzem Diecezji!

druzynaMinistrantowKilka tygodni temu reprezentacja ministrantów w piłkę nożną halową naszej parafii wzięła udział w mistrzostwach dekanatu Gorlickiego. Po szybkich trzech i bardzo jednostronnych spotkaniach to właśnie naszą drużynę ogłoszono mistrzem dekanatu i otrzymaliśmy kwalifikację na etap diecezjalny.

Pierwsze spotkanie rozegrane zostało przeciwko parafii Andrzeja Boboli z Gorlic. Nasza drużyna zwyciężyła po dość długim i męczącym spotkaniu. Bramki w tym meczu zdobyli Jakub Wiktorek i Piotr Rokosz.

Więcej…
 

Ekstremalna Droga Krzyżowa 

EDKOjcowie Franciszkanie z Jasła zapraszają na ekstremalną Drogę Krzyżową w dniu 26 lutego 2016 r. (piątek)na trasach: Jasło-Liwocz-Jasło oraz Jasło-Dukla. Droga Krzyżowa ma charakter indywidualny, podczas przejścia wybraną trasą, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, jesteś zdany wyłącznie na własne siły.

Więcej…
 

interoazaIntegracja Wspólonot Oazowych

W ostatni weekend stycznia (29-31.01.2016) w Lipinkach odbyły się rekolekcje trzech gorlickich grup oazowych – z parafii św. Jadwigi Królowej, św. Andrzeja Boboli i Gorlickiej Fary. Odbywały się one pod przewodnictwem ks. Rafała Breja, a głównym tematem były słowa: „Błogosławieni Miłosierni”. galeria

Więcej…
 

chorChór AKATYST na wyjeździe

Dzień 23 stycznia 2016 r. pozostanie na długo w pamięci członków chóru „Akatyst" działającego przy kościele parafialnym pw. Królowej Jadwigi w Gorlicach. W tym dniu odbyła się pierwsza wycieczka wraz z opiekunem ks. Tomaszem Rusynem do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej połączona z koncertem kolęd w Przytkowicach. galeria

Więcej…
 

 Zaproszenie na kulig 

kuligZarząd Osiedla Nr 6 zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Zawodzia na KULIG w REGIETOWIE, który odbędzie się w dniu 8.02.2016r. (poniedziałek) od godz. 16:00, powrót około godz. 21:00 Koszt udziału w imprezie 30 zł/osobę. Wyjazd autokarem z parkingu przed kościołem św. Jadwigi. ul. Ariańska 4. o godz. 14.50.

Więcej…
 

kprmOpłatek Rodziny Radia Maryja

W niedzielę 24 stycznia br. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii uczestniczyło w „opłatku” Rodziny Radia Maryja regionu nowosądeckiego w Nowym Sączu. Spotkanie poprzedziła Msza św. w kościele księży jezuitów p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Koncelebrze przewodniczył i homilię wygłosił o. Zdzisław Klafka – misjonarz, rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. galeria

Więcej…
 

 Zakończenie wizytacji duszpasterskiej

koledaW sobotę,16 stycznia,  zakończyliśmy wizytację duszpasterską w naszej parafii. Składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę, przekazane datki oraz cenne uwagi. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, a chcą przeżyć spotkanie kolędowe w najbliższym okresie, prosimy, aby termin indywidualnie uzgodniły z księdzem.

 

sylwes2016Oazowy Sylwester

Już kolejny raz Diakonia Wyzwolenia Diecezji Rzeszowskiej organizowała zabawę sylwestrową. W tym roku podobnie jak w poprzednim miała ona miejsce w Gorlicach i uczestniczyło w niej 90 osób. Impreza rozpoczęła się o godz. 19:00 polonezem, a warto dodać, że obowiązywał strój galowy. galeria

Więcej…
 

 Zarząd Osiedla Nr 6 zaprasza na Zabawę Karnawałową

zabawakarnawaowaSerdecznie zapraszamy mieszkańców Zawodzia na Zabawę Karnawałową, która odbędzie się w dniu 23.01.2016 r. (sobota) w godzinach od 17.00 do 02.00 w Restauracji Hotelu Margot przy ul. Sportowej 11 w Gorlicach. Koszt udziału w imprezie wynosi: 67 zł od osoby.Mieszkańcy Zawodzia wpłacają:47 zł.   Zapewniamy mile spędzone chwile przy poczęstunku i muzyce zespołu OSCAR. Zapisu można dokonać u członków Zarządu wraz z wpłatą gotówki.Bliższe informacje pod telefonem 502 330 057. Ilość miejsc ograniczona!

 

Zapraszamy na Jasełka

Obraz 110Od wielu lat w okresie Bożego Narodzenia, mamy przyjemność podziwiać przedstawienia w wykonaniu maluchów z Ochronki Sióstr Służebniczek, w tym roku czeka nas niespodzianka – na scenie wystąpią rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola. Serdecznie zapraszamy w środę, 6 stycznia po Mszy Świętej o godz. 10.30 i w niedzielę, 10 stycznia, o godz. 16.00, do Sali Teatralnej na MISTERIUM BOŻONARODZENIOWE.

 

Zaproszenie na Bal Charytatywny

serce6 lutego 2016 r. w „Sękowskim Dworze”” odbędzie się już XV Charytatywny Bal Noworoczny organizowany przez naszą parafię. Dochód z imprezy przeznaczony jest na rzecz dzieci niepełnosprawnych – podopiecznych Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego Caritas oraz Kuchni dla Ubogich.

Więcej…
 

 Konkurs Gorlickie Anioły rozstrzygnięty !

aniol-strozW niedzielę, 20 grudnia, po Mszy św. o godz. 10.30 zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Gorlickie Anioły”. Do konkursu zgłoszono 34 prace wykonane przy użyciu różnych materiałów- m.in. masy solnej, drewna i tkanin. Jury stanęło przed trudnym zadaniem, bo prace były wykonane starannie, z ogromnym zaangażowaniem i... fantazją. Po burzliwej naradzie, zwyciężył anioł wykonany przez Natalię Bolek. Zapraszamy do obejrzenia wystawy wszystkich zgłoszonych prac.

Więcej…
 

miniRekolekcje filmowe

„Mama Tina” to niezwykły film o kobiecie, która poświęciła życie na ratowanie dzieci. Będzie go można obejrzeć w ramach Rekolekcji Filmowych w kinie Wiarus w Gorlicach już 15 grudnia (wtorek) o godz. 19.00. Wstęp to dobrowolna ofiara

Więcej…
 

carlogoPRZEDŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

 ...wspieramy potrzebujących...


W ramach akcji CARITAS, w naszej wspólnocie parafialnej,  trwa przygotowanie świątecznej pomocy dla biednych i potrzebujących. Gorąco prosimy o zgłaszanie osób potrzebujących pomocy z naszego sąsiedztwa w zakrystii lub w kancelarii. Jak co roku w dużych sklepach w naszej dzielnicy w dniach od 12 do 21 grudnia trwa zbiórka darów przez wolontariuszy, w pozostałych zostały wystawione kosze na żywność. Ze zgromadzonych produktów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla potrzebujących. W miarę swoich możliwości pomóżmy, by dla nas wszystkich zbliżające się święta były czasem radości.
Wolontariusze dyżurują przez 2 godziny: pn-pt w godz. 15-17; 17-19; sobota 9-11; 11-13; 13-15; 15-17; 17-19 wg  harmonogramu dyżurów.


GRAFIK DYŻURÓW WOLONTARIUSZY

Więcej…
 

franciscoJubileusz Miłosierdzia

Papież Franciszek ogłosił w Bazylice św. Piotra Nadzwyczajny Rok Święty. Jubileusz Miłosierdzia rozpocznie się otwarciem Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 2015 roku i zakończy się 20 listopada 2016 roku wraz z uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Rozpoczęcie Roku Świętego Miłosierdzia w Katedrze Rzeszowskiej nastąpi dnia 13 grudnia w Niedzielę:
godz. 16.30 Wprowadzenie
godz. 17.00 Otwarcie Świętych Drzwi i uroczysta Msza św.

więcej informacji na temat ROKU JUBILEUSZOWEGO TUTAJ

Więcej…
 
Strona 1 z 6


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 

Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.


 

„Przyjdź na oazę, bo brakuje nam Ciebie”

Zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkoły średniej do naszej wspólnoty, która spotyka się w każdy piątek o godz. 18.00 na Mszy świętej a potem w salce nad zakrystią. Jeśli chcesz wiedzieć więcej kim jesteśmy i co robimy to przyjdź i zobacz. 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com