www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

 Wieczory Modlitewne

WieczoryModlitewne W dniach 16 – 18 listopada br. przybyła do naszej parafii Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI z Rzeszowa (dalej SNE). Przyjechali, aby poprzez „Wieczory modlitewne” przygotować naszą wspólnotę do godnego i świadomego zawierzenia się Jezusowi Chrystusowi poprzez jubileuszowy akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.         

Każdy wieczór rozpoczynaliśmy Mszą Świętą z homilią, następnie słuchaliśmy świadectw. Każde spotkanie wnosiło w serca uczestników wiele bogactwa duchowego. Przeszliśmy przez wiele tematów skupionych na grzechu i miłości. Słyszeliśmy takie słowa jak: „kto spotkał Jezusa, ten musi Go głosić, nie może tej NOWINY zachować tylko dla siebie”. Tak uczyniła grupa 12 osób ze SNE, która wraz z jej dyrektorem ks. Piotrem Gnatem prowadziła „Wieczory Modlitewne”. Przybyli , aby dzielić się świadectwem spotkania w swoim życiu Jezusa, który uzdrowił ich na ciele i duszy. Przez te wzruszające świadectwa chcieli wyrazić swą nieocenioną wdzięczność Jezusowi, że wydobył ich z bagna grzechu, podniósł ich porzuconych na drogach życia i uratowanych powierzył Kościołowi, by szli i pomagali ludziom, niosącym wszelkiego rodzaju zranienia, rzucić się w ramiona Miłosiernego Ojca. My też mamy zrobić z ufnością taki krok i z odwagą pójść dalej z bogactwem dobra, prawdy, tęsknoty za wiarą oraz powierzyć Mu całkowicie kierowanie swoim życiem. Mamy czynić to ze względu na MIŁOŚĆ, którą poznaliśmy, która pierwsza nas umiłowała.

Wyrażamy wdzięczność na ręce ks. Piotra dla wszystkich, którzy wraz z Nim codziennie ponosili trud podróży z Rzeszowa do Gorlic. Niech Was prowadzi Duch Święty w dziele Nowej Ewangelizacji, niech nie gaśnie w Was Boży zapał, z którym do nas przybyliście.

Dziękujemy ks. Proboszczowi i ks. Pawłowi za zaproszenie do parafii ks. Piotra i Jego „załogi ewangelizacyjnej”. Eucharystia, Słowo Boże, katechezy ks. Piotra, adoracja, uwielbienie, piękny śpiew – s. Joanny, p Ireny i chóru „Akatyst” były dla uczestników pięknym preludium do ufnego i całkowitego oddania swojego życia na wszystkich jego płaszczyznach Jezusowi Chrystusowi. Uczyniliśmy to uroczyście przy wystawionym Najświętszym Sakramencie w niedzielę Chrystusa Króla 20 listopada 2016r. na wszystkich Mszach Świętych. galeria

Maria Ignar

 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 

Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.


 

„Przyjdź na oazę, bo brakuje nam Ciebie”

Zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkoły średniej do naszej wspólnoty, która spotyka się w każdy piątek o godz. 18.00 na Mszy świętej a potem w salce nad zakrystią. Jeśli chcesz wiedzieć więcej kim jesteśmy i co robimy to przyjdź i zobacz. 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com