www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Spotkanie formacyjne dla młodzieży

SpotkanieMlodychDnia 24 listopada br. w naszej parafii rozpoczęliśmy program formacyjny pod hasłem „Idźcie i głoście”. Program ten jest adresowany do młodzieży z rejonu Biecko-Gorlickiego. Celem tych spotkań jest przede wszystkim spotkanie z Jezusem oraz bohaterami biblijnymi, którzy poszli za Nim i głosili Ewangelię. „(Nie)widomy i (Nie)świadomy wiary”, tak brzmiał temat naszego pierwszego spotkania.

Składało się ono z czterech wydarzeń. Pierwszym była Msza Święta podczas której ks. Krzysztof Golas, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, wygłosił homilię. Następnie obyło się „Spotkanie z Bartymeuszem”, czyli krótkie przedstawienie jego historii. Bartymeusz – to mężczyzna, który dzięki swojej głębokiej wierze został uzdrowiony. Mięliśmy okazję zastanowić się nad tym jaka jest nasza wiara? Jak postąpilibyśmy na jego miejscu? Czy nasza wiara byłaby na tyle silna i głęboka, aby się nie poddać i zaufać Bogu? Kolejnym punktem naszego spotkania była adoracja, podczas której mogliśmy porozmawiać z obecnym między nami Jezusem oraz rozważyć sens naszej modlitwy. Zastanowić się jaka ona jest. Odpowiedzieć sobie na pytanie czy płynie od nas, prosto z serca? Czy może są to tylko „wyklepane regułki”, które należy odmawiać, bo tak nas uczono? Ponadto wielbiliśmy Boga poprzez naszą modlitwę oraz wspólny śpiew. Ostatnim punktem naszego spotkania była integracja, czyli wspólne spotkanie przy ciastku. Oczywiście nie zabrakło dobrej zabawy. galeria

Następne spotkanie w ramach programu „Idźcie i głoście” odbędzie się 11 grudnia br. w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Sękowej

 

Agata Gawlik

 

 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 

Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.


 

„Przyjdź na oazę, bo brakuje nam Ciebie”

Zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkoły średniej do naszej wspólnoty, która spotyka się w każdy piątek o godz. 18.00 na Mszy świętej a potem w salce nad zakrystią. Jeśli chcesz wiedzieć więcej kim jesteśmy i co robimy to przyjdź i zobacz. 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com