www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

W Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Diecezji Rzeszowskiej

w piłce siatkowej

W sobotę w hali sportowej OSiR  oraz MZS nr 1 w Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Diecezji Rzeszowskiej w piłce siatkowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Organizatorami mistrzostw był Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej oraz OddziałÂ KSM przy parafii MB Królowej w Krygu i św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.

- Do udziału w mistrzostwach zgłosiło się 26 drużyn z diecezji Rzeszowskiej. W sumie grubo ponad 250 zawodników, zarówno chłopców, jak i dziewcząt przybyło do Gorlic na mistrzostwa. Były to pierwsze tego typu zawody organizowane w naszym mieście i myślę, że nie ostatnie. Drużyny KSM przybyły nawet z tak odległych miejsc, jak Kolbuszowa czy Kamień – powiedział nam ks. MichałÂ Liput, organizator mistrzostw.

Zanim jeszcze rozpoczęto sportową rywalizację, w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Królowej odbyła się msza święta z udziałem wszystkich drużyn, organizatorów oraz zaproszonych gości. Tuż po niej uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Rafał Kukla, burmistrz Gorlic. Dziewczęta rywalizowały w hali sportowej gorlickiej „Jedynki” a chłopcy w hali OSiR. Mistrzami diecezji zostały drużyny KSM Rzeszów – Załęże przed KSM Mała i KSM Kupno. Wśród pań tytuł mistrzowski powędrował do KSM Kolbuszowa. Na drugim miejscu znalazły się siatkarki z KSM Gorlice parafia św. Jadwigi Królowej, a trzecie miejsce pojechało z zawodniczkami KSM Sławęcin. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Gabriela Fryc z KSM Kolbuszowa, a wśród siatkarzy Tomasz Kozłowski z KSM Rzeszów – Załęże.

- Mistrzowie diecezji będą nas reprezentować na mistrzostwach Polski. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie. Nie wiele brakło, aby nasze siatkarki zdobyły pierwsze miejsce. Ze swej strony wszystkim dziękuję za pomoc i wsparcie przy organizacji zawodów – powiedziałÂ nam — ks. Dominik Leniart, współorganizator rozgrywek.

Dla najlepszych drużyn oraz zawodników wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wręczali je organizatorzy turnieju ks. MichałÂ Liput i Dominik Leniart oraz Adam Piechowicz, radny miasta Gorlice.

 

 Marek Podraza

 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 

Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.


 

„Przyjdź na oazę, bo brakuje nam Ciebie”

Zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkoły średniej do naszej wspólnoty, która spotyka się w każdy piątek o godz. 18.00 na Mszy świętej a potem w salce nad zakrystią. Jeśli chcesz wiedzieć więcej kim jesteśmy i co robimy to przyjdź i zobacz. 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com