www.gorlice.jadwiga.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

 HISTORIA

 switlicaimages

Świetlica Parafialna „PRZYSTAŃ” działająca w ramach parafii p. w. Św. Jadwigi Królowej w Gorlicach za podstawową misję swojej działalności postawiła sobie zapewnienie dzieciom z parafii opieki oraz tworzenie warunków do rozwoju osobowości, poprzez zajęcia dydaktyczno - wychowawczo - opiekuńcze. Działania PRZYSTANI ukierunkowane są na zaspokajanie podstawowych potrzeb wychowanków poprzez codzienne organizowanie warunków do nauki własnej, pomoc w nauce, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, jak również zajęcia ruchowe i integracyjne. Wychowawcy i wolontariusze chcą przede wszystkim stworzyć uczestnikom możliwość twórczego spędzania czasu wolnego. Kierownictwo Świetlicy za cel stawia także, działania profilaktyczne, których to zadaniem jest zwalczanie lub ograniczanie czynników ryzyka i wzmacnianie czynników chroniących dziecko przed sytuacjami ryzykownymi. Świetlica prowadzi także profilaktyczną działalność informacyjną i edukacyjną dla dzieci i młodzieży. 

Funkcjonowanie Świetlicy Parafialnej na Zawodziu rozpoczęło się 15 grudnia 2003 r. z inicjatywy Ks. Proboszcza Jerzego Gondka. Na początku Świetlica otwarta była dla dzieci tylko w piątki i soboty. Taki stan rzeczy trwał do wakacji 2004 r. Na początku Świetlica połączona była z Oazą Dzieci Bożych w ramach Ruchu Światło-Życie.

W czasie wakacji 2004 r., został napisany, przyjęty i zrealizowany projekt zatytułowany „Młodzież z młodzieżą na wakacjach”, który skupiał ok. 50 uczestników. Podczas realizowania projektu Świetlica działała od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00. Czas ten wypełniony był ciekawymi formami spędzania wolnego czasu podczas trwających wakacji. Uczestnicy mieli możliwość aktywnego wypoczynku nad morzem i w górach. Jednocześnie uczestnicy przebywający pod opieką Świetlicy otrzymywali także wyżywienie.

Od tego momentu aż do chwili obecnej kontynuowana jest pomoc dla dzieci i młodzieży w roku szkolnym od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 18.00. Uczestnicy Świetlicy mogą odrabiać zadania, korzystać z internetu, uczyć się zdrowej rywalizacji sportowej, rozwijać talenty muzyczne, aktorskie i plastyczne, a także radośnie spędzać popołudnia. Dużą atrakcją Świetlicy jest nauka gry w bilarda, ping ponga czy turnieje szachowe.

IMG 3712

W czasie wolnym od zajęć szkolnych, czyli w wakacje i ferie, Świetlica otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00. W tym czasie dzieci mogą uczestniczyć w tzw. półkolonii.

Świetlica prowadzi obszerną, dokładną i barwną Kronikę, w której zapisywane są najważniejsze wydarzenia z życia „PRZYSTANI”.

 

 

 

 


 

 

 


Ciekawostki

GRUPY PARAFIALNE ZAPRASZAJĄ

SPOTKANIA ZE SŁOWEM ŻYCIA 

Osoby dorosłe zapraszamy w każdy 2 i 4 czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sie Eucharystią o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w świetlicy na plebanii.


 

„Przyjdź na oazę, bo brakuje nam Ciebie”

Zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkoły średniej do naszej wspólnoty, która spotyka się w każdy piątek o godz. 18.00 na Mszy świętej a potem w salce nad zakrystią. Jeśli chcesz wiedzieć więcej kim jesteśmy i co robimy to przyjdź i zobacz. 


Kontakt z administratorem strony:

parafia.gorlice@gmail.com